Syn

Okładka książki Syn
Lois Lowry Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Dawca (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-11-18
Data 1. wydania:
2014-06-05
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Lois Lowry dawca dystopia dawca pamięci

Oficjalne recenzje i

Ostatnia pieśń

Link do recenzji

1822 125 31

Świetne zakończenie serii. W porównaniu do pierwszej części jestt dużo inna, ale nie ujmuje jej to.
Przed przeczytaniem tej części trzeba koniecznie skończyć poprzednie.

Najbardziej wciągnęła mnie część pierwsza cyklu: przedstawia ona uporządkowany, pozbawiony problemu głodu, bezrobocia, bezpłodności, niewiedzy "co dalej" świat. Jednak nie jest on idealny - czy może jest? Czy warto zrezygnować z uczuć i emocji na rzecz wygody, porządku i bezpieczeństwa, godząc się przy tym na eliminację słabych jednostek i pozbawienie wolnej woli? Naprawdę...

Powrót do korzeni, ale względem części pierwszej pojawia się jeden mały zgrzyt, który łatwo wyłapać. Porządne zakończenie dystopijnej tetralogii.

W tej książce magicznie łączą się historie wszystkich bohaterów ze wszystkich części. Super książka.

"Nigdy się nie dowiesz, jak to jest kogoś kochać. W pewnym sensie mi cię żal. Ale mam nadzieję, że zdechniesz z głodu."

Klara mieszka w świecie, w którym każdy zostaje przydzielony do określonej pracy. Ona w wieku 13 lat stała się naczyniem, a jako 14-latka nosiła produkt, który później ukradziono z jej ciała. Klara urodziła syna i nie cofnie się przed niczym, aby...

Finałowa i najdłuższa książka z serii. Moim zdaniem równie dobra jak pierwsza. Wszystko się wyjaśnia, wątki ze wszystkich poprzednich części zostają dopowiedziane.

Świat stworzony przez autorkę daje świetne pole do zastanowienia się nad problemami naszego świata. Co tak naprawdę w życiu jest ważne. Opowiada o toczonej od wieków walce dobra ze złem gdzie człowiek bardzo...

Nawet się nie zorientowałam, kiedy skończyłam ją czytać. Piękne podsumowanie zapierającej dech w piersiach serii, której chyba nigdy nie zapomnę :D

Niesamowita seria. Zdecydowanie wrócę do niej jeszcze nie raz i nie dwa.

Dopiero po kilku latach dowiedziałem się, że istnieje czwarty tom cyklu. Wspaniale uzupełnia poprzednie części.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.

• Chcę w prezencie
  • 2018