Przyszłość umysłu. Dążenie nauki do zrozumienia i udoskonalenia naszego umysłu

Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
The Future of the Mind: The Scientific Quest to Understand, Enhance, and Empower the Mind
Data 1. wydania:
2014-02-25
Urszula Seweryńska, Mariusz Seweryński
Prószyński i S-ka
popularnonaukowa
Urszula Seweryńska, Mariusz Seweryński

Naprawdę świetna książka. Podobają mi się fragmenty gdy odwołuje się do produkcji kinowych nawiązując do badań mózgu i wskazując możliwe w przyszłości kierunki rozwoju dla dobra ludzkości jak i poważne zagrożenia jakie mogą się pojawić

Po przeczytaniu tej książki mam wrażenie, że autor podszedł do tematyki mózgu/umysłu/świadomości z dosłownie każdej możliwej strony. Oprócz standardowego przeglądu metod obrazowania mózgu i eksperymentów z nim związanych mamy omówienie chorób psychicznych i uzależnień oraz podejście do sztucznej inteligencji. Zdarzają się fragmenty, w których odpływamy w futurystyczne...

Z miejsca stała się moją ulubioną książką Michio Kaku. Autor w świetny sposób łączy ze sobą najnowsze odkrycia z dzieciny neurobiologii, bioinżynierii, robotyki, sztucznej inteligencji, a także mechaniki kwantowej, rysując czytelnikowi niesamowity świat badań nad mózgiem - nowe techniki obrazowania i mapowania ośrodkowego układu nerwowego, zaawansowana protetyka, walka z...

Polecam kazdemu kogo poszukuje obiektywnej prawdy o swiecie i zastanawia sie jakie odkrycia sa wciaz przed nami. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna pozycja. W ciekawy i dość prosty, i obrazowy sposób przedstawione działanie ludzkiego mózgu. Pokazanie wizji przyszłości, tworzenia SI. Autor stawia wiele pytań na które próbuje odpowiedzieć jednakże zdaje sobię sprawę z niewiedzy jaką posiada ludzkość.

Książka którą przeczytałem 2 razy ponieważ wydała mi się wartościowa

Bardzo ciekawa i wciągająca. Mimo że autor jest fizykiem a książka dotyczy raczej innych nauk przyrodniczych, jest to jedna z jego najciekawszych pozycji.

Sto miliardów neuronów zamieszkujących nasze głowy, tyle co gwiazd w rodzimej galaktyce, Drodze Mlecznej. I najbardziej skomplikowana „rzecz” we wszechświecie – ludzki mózg. I tysiące pytań, na które nie znamy na razie odpowiedzi. Ale Michio Kaku przynajmniej na niektóre stara się rzucić nieco naukowego światła. Robi to nader interesująco, wybierając tematy, które...

Bardzo ciekawa publikacja o tajnikach ludzkiego umysłu, najnowszych badaniach oraz trendach.

Są też elementy niepokojące i pobudzające do myślenia, jak wizja kopiowania mózgu co umożliwiło by przeniesienie swojej świadomości do komputera. Albo niepokojące nowe prace nad sztuczną inteligencją, które opierają się na kopiowaniu mechanizmów nie do końca poznanych przez...

Świetna jak każda książka tego autora

• Popularnonaukowe
  • Nauka