Odyseja Talbota

Nelson DeMille Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
Talbot Odyssey
kryminał, sensacja, thriller
2014-09-24
Małgorzata Klimek
Fabryka Sensacji

Historia rozwija się bardzo powoli. Miałam wrażenie, jakby autor na siłe chciał napisać jak największą ilość stron, zapominając o sensie. No.. Zmęczyłam się podczas czytania. Emocji mało a i bohaterowie troszeczkę denerwujący. Można przeczytać, jeśli nie ma się czegoś innego pod ręką. Słaba pozycja w lekturach szpiegowskich.

Zdecydowanie jestem rozczarowana. Po "Spencerville", które było ciekawe i wciągające, spodziewałam się po DeMille czegoś więcej. "Odyseja Talbota" jednak "nie powala".

Czyta się dość ciężko, akcja zaczyna być ciekawa dopiero po 2/3 książki - jeśli ktoś nie jest wytrwały - nie doczyta...

Fabuła opiera się na historii tajemniczego Talbota - Amerykanina, który podczas wojny...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie polecam osobom, które lubią powieści szpiegowskie. Jest trochę ciekawostek i zwrotów akcji do samego końca trudno było zgadnąć kto jest tytułowym Talbotem.

Bardzo długo czekałam, aby przeczytać tę książkę. Nie jestem zawiedziona, wręcz przeciwnie. Choć powieść ogólnie nie powala, potrafi momentami nacieszyć. Dostajemy historię rodem z klasycznych filmów szpiegowskich. Niby amerykański kontrwywiad wie o szpiegu, nazywanym Talbotem, ale zainteresowanie nim nie jest zbyt wielkie. Okazałoby się, że był to dość ogromny błąd, gdyby...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ale się wymęczyłem. Dopiero ostatnie 100-150 stron warte uwagi.

Jak nic innego nie ma do czytania może być.

Najsłabsza pozycja tego autora z tych, co czytałam.

Książka jest przeciętna, szczególnie na początku. Później akcja nabiera powoli rozpędu i zakończenie okazuję się dosyć ciekawe, jednak to nie zmienia faktu, że książka do arcydzieł nie należy.

Dyskusje

• Nelson DeMille