Okładka książki Minecraft. Niewiarygodna historia Markusa „Notcha” Perssona i gry, która wszystko zmieniła Daniel Goldberg, Linus Larsson
Daniel GoldbergLinus Larsson Wydawnictwo: Vesper biografia, autobiografia, pamiętnik
Minecraft
Vesper
2014-07-07
2014-07-07

Opowieść o głównym twórcy wielkiego sukcesu gry. Także o ludziach, którzy się do tego przyczynili i nadal przyczyniają. O firmie Mojong, która zajmuje się rozwojem tej gry i nie tylko. O fanach pikseli. Także o wielkim świecie gier komputerowych, o roli Szwecji w tej branży, o zasadach funkcjonowania zarówno ogromnych koncernów produkujących gry jak i nieomal amatorskich przedsięwzięć alternatywnego rynku gier określanego jako indie. O środowisku twórców i fanów.

Cała recenzja: www.speedy.cal24.pl/recenzje/17-zaczarowany-swiat-minecrafta

Nienawidzę biografii. Kocham czytanie za oderwanie od rzeczywistości i pobudzanie wyobraźni, uczenie uczuć, kształtowanie poglądów, ale nie chcę pchać do głowy nudnych informacji. Prawie nic nie zapamiętałam, a straciłam tylko mnóstwo czasu. Porzuciłam lekturę w połowie.
Jeśli nie przemówiła do Was biografia twórcy Apple ani sławnego rowerzysty wydana przed wyjściem na jaw jego oszustwa, to tym bardziej nie przemówi do Was biografia człowieka, który mało zrobił w życiu. Śmierdzi pieniędzmi na odległość, nic prawie nie ma o Markusie, tylko jakieś spekulacje na temat rynku gier wideo... Jobs - tak. Zrobił wiele, żył niekrótko. I wtedy może mieć te 300, 600, 900 stron. A Notch? Notch jest młody. Minecraft to był początek. Otworzyło mu to drzwi do wielkiego świata, do kariery, lecz on tego nie pragnął. Tą grę może znać co drugi człowiek na świecie, ale to nie sprawi, że pojawi się trzy miliardy informacji do zawarcia... Około 250 stron, 4/5 o niczym. Nie polecam, jeśli chcecie wiedzieć więcej o człowieku, a nie o biznesie, strzelankach i wyjątkach od napieprzanek.

Bardzo ciekawa książka dla wszystkich już znających jak i laików w zakresie tej gry-fenomenu. Sam zaliczam się do laików i dzięki tej książce chciałem fenomen Minecrafta zrozumieć. To nie tylko książka o grze i jej twórcy, ale także o historii gier, wspóczesnym rynku i korporacjach na nim rządzących, o pasji i wierze we własną wizję - więcej zobaczcie na vlogu http://youtu.be/PnxBDczT-io

Naprawdę bardzo interesująca ! Zachęcam zainteresowanych i polecam innym ! :)

Naprawdę bardzo interesująca ! Zachęcam zainteresowanych i polecam innym ! :)

Nie ma szans. Jedna z najlepszych książek o jednym z najlepszych ludzi jaką kiedykolwiek czytałem. Pomijając fakt, że mało czytam ta naprawdę jest ciekawa. Super Ziomale, Jo!

Książka z fajnymi nawiązaniami dla fanów gier komputerowych a w szczególności Minecraft'a.

• Minecraft
  • Chcę kupić