Futbol obnażony. Szpieg w szatni Premier League

Oficjalne recenzje i

Goll Anonim i Kroniki Futbolu

[ 16 ] Link do recenzji

przeciętna, tylko dla fanów Premier League

Ciekawa, a dla fanów Premier League - obowiązkowa.

Świetna pozycja dla fanów piłki nożnej i nie tylko. Anonimowy wprowadza nas w kulisy Premier League, o których nie dowiemy się z TV czy kolorowej prasy. Poruszane są wątki pieniędzy, bogactwa, transferów, a także - co istotne, zdrowia psychicznego, o którym rzadko mówią piłkarze.

Czytając miałem uczucie jakbym siedział na piwie ze znajomym i opowiadałby mi on anegdoty ze swojej pracy. Takie spędzenie wolnego czasu mnie bardzo satysfakcjonowało. Bez nazwisk, ale ze szczegółami. Powiew świeżości w książkach o tematyce piłkarskiej.

Niestety słaba ksiazka. Nic ciekawego. Czytałem lepsze pozycje ze świata piłki nożnej.

Jedzie czasem po zawodnikach Chelsea ;-)

Na półkach: , , , , ,

Ta pozycja długo czekała na swoją kolej. Spodziewałem się czegoś może nie tyle szokującego, co naprawdę ciekawego i zaskakującego. Tymczasem dostałem opowieść zza kulis wielkiego futbolu. Jest trochę o agentach, trochę o trenerach, trochę o drodze, jaką trzeba przejść, żeby znaleźć się w topie, ale nie ma tutaj niczego odkrywczego dla mnie. Większość opisanych w książce...

Prawdę mówiąc, ta książka nie przedtawia niczego spektakularnego, ale ciekawie się ją czyta.

Zaczynałem czytać nastawiony bardzo optymistycznie. Z okładki piłkarskie autorytety wykrzykują pochwały nt. książki, z chwytliwym hasłem „myślałeś, że znasz się na piłce?”. Anonimowy piłkarz miał opisywać kulisy wielkiego futbolu, zaskakiwać ciekawymi historiami. Niestety, jest to jedynie zbiór anegdotek, nie potwierdzonych żadnymi dowodami ani bardziej szczegółowymi...

Autor barwnie opisuje pozastadionowe życie sportowców, które ma ogromny wpływ na postawę na boisku, a z czego my - kibice, czasami nie do końca zdajemy sobie sprawę.
Czytamy opowieść człowieka, którego pasja przerodziła sie w źródło bogactwa i depresji zarazem.
Ciekawa pozycja dla każdego fana piłki nożnej, ale bez fajerwerków. Być może za bardzo nakręciłem się czytając...

Dyskusje

1 095