Kalte Asche

Okładka książki Kalte Asche Simon Beckett
Okładka książki Kalte Asche
Simon Beckett Wydawnictwo: rororo Taschenbuch Cykl: Dr David Hunter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Dr David Hunter (tom 2)
rororo Taschenbuch
2009-05-30
2009-05-30
niemiecki
9783499241956

Książka, wydaje się, że lepsza od pierwszej, jednakże na początku nie wciągała. Zakończenie jak zawsze niespodziewane co stawia do pytania jak mogłem o tym nie pomyśleć?! W ciągu czytania książki. Polecam i biorę się za kolejną część, tak jak w poprzedniku, po ostatniej stronie chce się od razu wziąć do czytania kolejnej historii Doktora Huntera

Po pierwszej części miałam nadzieję na coś bardziej wciągającego. Zakończenie ciekawe.

Lepsza niż pierwsza część. Trochę przewidywalna, ale końcówka mega emocjonująca.

Bardzo dobra kontynuacja pierwszego tomu. David powraca do pracy jako antropolog i poproszony o pomoc trafia na wyspę, gdzie odkryto spalone zwłoki.
Polecam dla wielbicieli Bones :)

Polecam dla wielbicieli Bones :)

Fajnie się czyta. Wartka akcja, dawkowanie napięcia, bardzo logicznie rozpisane poczynania postaci. Do końca nie wiadomo, kto jest mordercą. Jedynie, co rzuca się w oczy, że wzorzec jest podobny jak w pierwszej części, bo zabija osoba z najbliższego otoczenia Davida Huntera. Ciekawa jestem, czy w kolejnej części autor przełamie ten schemat.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Jest świetna fabuła, bo mamy tutaj zamkniętą przestrzeń z małą ilością ludzi, wiele niewyjaśnionych śmierci i brak możliwości wezwania posiłków w postaci policji. Ten pomysł po prostu musiał się udać.

Bohaterowie też zostali bardzo ciekawie napisani, a zwłaszcza główny bohater. Bardzo go polubiłam.

A zakończenie było nieziemskie, bo mimo tego, że miałam w głowie przez chwilę, że to ta osoba mogła za tym stać, to jednak autor postanowił jeszcze do tego dodać niesamowity plot twist i jakby tego było mało, na ostatnich stronach znowu mną wstrząsnęło przez kolejny zwrot akcji i jeszcze na dosłownie ostatniej stronie wydarzyło się coś trochę absurdalnego i po skończeniu tej książki nie wiedziałam co tu się wydarzyło.. Dlatego muszę sięgnąć po kolejne części.

Zapisane w kościach to drugi tom cyklu opowiadający historie antropologa sądowego Davida Huntera. Pierwsza część tego cyklu Chemia śmierci była bardzo dobra i serdecznie polecam całą serię. Książek słuchałam w formie audiobooka i słuchało się tego naprawdę dobrze.

Druga cześć też bardzo mi się podobała szczególnie pod względem sprawy kryminalnej i ostatecznego zakończenia które było zaskakujące. Autor świetnie pokazał tą atmosfer odizolowania mieszkańców wyspy od reszty świata, było w tym sporo dobrze zbudowanego napięcia.
Tak jak w poprzednim tomie akcja jest wartka nie ma czasu na nudę sprawia to że książka jest niezwykle wciągająca i porostu człowiek musi czytać bo jak najszybciej chce wiedzieć jak się skończy. Historia opisana w tej książce jest pokręcona ma wiele wątków, mimo tego nie zakłóca to odbioru, na końcu wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce i ukazuje się nam makabryczna obraz. Nie napisze więcej bo nie chce tutaj robić spojlerów.
Pierwsza część ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko, ale myślę że poziom ten został utrzymany w drugim tomie.

ciekawa fabuła, rozwiązanie trzyma do ostatnich stron. spora wiedza o sztuce czytania ze zwłok ;)

Jak w poprzednim tomie, akcja wartka, koniec zaskakujący. Czyta się bardzo dobrze. Zaraz zaczynam kolejny tom, ciekawe czy mnie czymś zaskoczy?

Ojeju. Nie mogę się doczekać kolejnej części. Myślałam, że druga część będzie powieleniem schematu i generalnie flakami z olejem ale autor NAPRAWDĘ potrafi zaskoczyć. Polubiłam bohatera. Jest wyważony, inteligentny, nie puszy się. Historie i intrygi są fajnie zbudowane. Bardzo polecam 😁

• Kryminał
  • Simon Beckett