Chłód granitu

Okładka książki Chłód granitu
Stuart MacBride Wydawnictwo: Amber Cykl: Logan McRae (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2007-05-11
Wojciech Szypuła
zbrodnia śledztwo detektyw Wojciech Szypuła

więcej Więcej

Po raz kolejny udało mi się trafić na książkę określaną jako „stary, dobry, kryminał”. Taki jeszcze sprzed czasów thrillerów, kryminałów psychologicznych, sensacji z dreszczykiem. A co najważniejsze Chłód granitu, to pierwsza część wcale nie tak krótkiego cyklu. Z tego powodu, nie ukrywam, że obiecują sobie sporo dobrej lektury.
Sierżant Logan McRae po powrocie z...

Mocna, pełna niesamowitych zwrotów akcji powieść.

Książka tak naprawdę niczym się nie wyróżnia spośród innych z tego gatunku. Jednak ma w sobie to coś... Przede wszystkim dobrze się ją czyta. Może czasami za szybko następuje przeskok pomiędzy wydarzeniami, występuje lekki chaos. Jednak nie zakłóca to znacząco odbioru historii. Bohaterowie jak najbardziej na plus, można ich polubić.

Powieść napisana świetnym stylem - pochłania się kartkę za kartką z coraz większą przyjemnoscią. Polecam nie tylko miłośnikom gatunku.

Bardzo poprawny klimatyczny kryminał. Mamy tutaj bohaterskiego policjanta - sierżanta Logana McRae który dzięki wybitnemu intelektowi i ciężkiej pracy rozwiązuje zagadkę tajemniczych i okrutnych morderstw. Do tego cała otoczka najbliższych współpracowników i osób związanych ze śledztwem. Praktycznie wszystko dobrze przemyślane i poukładane. Jednak nie sposób nie zauważyć...

Książka była tylko... ok. Przede wszystkim w niczym nie wyróżnia się na tle innych - typowy główny bohater-policjant-detektyw, typowa sprawa, typowe zakończenie. Ot, takie połączenie kilku znanych pomysłów, ale czytało się miło. Przede wszystko książka jest dla mnie wyjątkowa, bo zaczęłam ją czytać w 2017, kiedy zaczynałam uczyć się czytania po angielsku. Szło mi powolnie,...

Szukając ciekawej serii kryminalnej trafiłam na tego autora. Nie jest to geniusz kryminału. Strasznie chaotyczna i mało interesująca intryga, słaby język, mało ciekawy główny bohater i próba zamaskowania przeciętności - wstawienie jak największej ilości makabrycznych opisów trupów i zbrodni. Cienizna.

Drugie spotkanie ze Stuart'em M. i niestety nieco mniej udane.
Poprawny kryminał po prostu.

Kryminał.
Nie tylko bardzo dobrze napisany ale do tego okraszony czarnym humorem. Jest sobie sierżant, inspektor, posterunkowa i pewien dziennikarz. No właśnie, książkę warto przeczytać ze względu chociażby na to żeby zdać sobie sprawę z tego jak media nami manipulują. Rewelacyjnie jest to pokazane w tej opowieści i uważam to za jedną z jej większych zalet. Polecam...

ponoć czytałam już ją 2 lata temu ,mimo wszystko powrót to nie stracony czas ,2 wieczory i po książce,duży plus dla niej

• Kryminał
  • 2012