Zapisane w kościach

Simon Beckett Wydawnictwo: Amber Cykl: Dr David Hunter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Written in Bone
kryminał, sensacja, thriller
2014-12-03
Jan Kraśko
Dr David Hunter Antropologia sądowa Śledztwo Morderstwo

Czytadło dość przyzwoite. Podobnie jak część pierwsza, napisane ciekawym stylem. Najmocniejszymi atutami są tutaj ciasny, mroczny klimat i dobrze oddana, gęsta atmosfera fabuły.

Po kilku latach powrocilem do tej książki by ponownie poczuć ten klimat wyspy nieopodal Szkocji oraz raz jeszcze zostać uczestnikiem rozgrywającychyba się tam wydarzeń.

Słabą stroną czytania serii jest to że zaczyna się dostrzegać pewien schemat.

Nie wiem jak ocenić tą książkę, długo się rozkręcała i momentami zanudzała. Dopiero pod koniec mnie zaciekawiła, ale i tak według mnie wydarzenia za mocno naciągane. Za dużo niemożliwego się dzieje, mnie takie książki irytują. Wolę kiedy jednak akcja nie jest zbyt przesadzona, bo czuję się jakbym czytała bajeczkę, a nie kryminał.

Mnie się bardzo podobała. Czekam na więcej.

Ta pozycja o wiele gorsza od swojej poprzedniczki. Nie zaciekawila mnie, jedynie na ostatnich 50 stronach zaczelo sie cos dziac.

Świetna książka wciągająca do reszty już od pierwszych stron.
Wydaje mi się, że właśnie to zdanie jest idealnym podsumowaniem drugiego tomu o doktorze Hunterze. Ciągłe napięcie, bardzo rzeczowe i wręcz realistyczne opisy - to uwielbiam i bardzo cenię w książkach tegoż Autora. Polecam, warto po nią sięgnąć! Czas spędzony z tą pozycją nie będzie czasem straconym.

Polecam wszystkim fanom de Huntera. Ta książka jest o tyle ciekawa, że ma bardzo duszną, zamkniętą atmosferę. Coś co lubię najbardziej.

Przeczytałam tę książkę jednym tchem. Dosłownie, nie potrafiłam się od niej oderwać. Przyznam, że już dawno nie trafiłam na autora, którego opowiadania by mnie tak porwały.
Kiedy czytałam pierwszy tom, to nie do końca potrafiłam sobie odpowiedzieć na pytanie, co mnie tak porwało. Po przeczytaniu drugiego tomu chyba znam odpowiedź na to pytanie. To postać głównego...

Ta część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Lubię styl autora i to jak dobrze kreuje małe, zamknięte społeczności. Zaskakiwała do samego końca.

Dyskusje

14 071