Zapisane w kościach

Simon Beckett Cykl: Dr David Hunter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller 331 str.
Written in Bone

Amber
kryminał, sensacja, thriller
Dr David Hunter Antropologia sądowa Śledztwo Morderstwo

Kup książkę

Drugi Tom z antropologiem Davidem Humerem okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest to mroczny, trygujący i trzymający w napięciu kryminał. Klimat w jakim napisana jest książka, jak autor wciąga nas w mroki niemal zapomnianej wyspy Runa u wybrzeży Szkocji gdzie mieszkańcy mają straszne sekrety które co kawałek autor przed nami ujawnia podtrzymując napięcie książki.
Doktor...

Nasz antropolog niczym Indiana Jones walczy z żywiołami i ....tajemnicami. Autor trzyma w napięciu aż do samego końca by znów zaskoczyć.

Druga część dr Huntera jest dość tajemnicza. Wybiera sie on na odległą, prawie niezamieszałą wyspę praktycznie odcięta od świata-Runę. Przez to trochę cierpi jego życie prywatne,gdyż jego partnerka nie jest zadowolona z jego długoterminowych i odległych wyjazdów służbowych. W tym tomie trochę można się przynudzic ,gdyż nie mamy dokładnej analizy kości , ciał denatów jak w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobnie jak "Chemia śmierci" kryminał osadzony w dość odludnym miejscu, z ciekawą intrygą i zaskakującym zakończeniem.

Na półkach: , , , ,

Znakomity antropolog David Hunter tym razem trafia na Runę, niemal zapomnianą przez świat i pełną tajemnic wysepkę u wybrzeży Szkocji. Jego zadaniem jest zbadanie spopielonego ciała, które znalezione zostaje w zrujnowanej chacie. Tym czasem okazuje się, że nic nie jest tym, czym się wydaje. Można się zdziwić do jakich wniosków antropolog może dojść przy badaniu zwęglonych...

Naprawdę wciągająca pozycja. Zaskakująca tak naprawdę od pierwszej do ostatniej książki. Nieoczywista i dobrze napisana.

Lepsza niż pierwsza część. Robotę robią tutaj plot twisty.

Dobry kryminał, w którym wszystko jest możliwe ale rozwiązanie nie narzuca się samo od początku fabuły.
Wiele razy zmieniałam moje podejrzenia i prawie każda postać przez moment wydała mi się mordercą.
Odpowiada mi również warsztat pisarza i tłumacza tej książki.
Polecam jako wciągającą lekturę

2 tom i znów świetny.

Czytałam drugi raz po 2 latach. Podobała mi sie tak samo jak za pierwszym razem. Wg mnie klasyka gatunku. Polecam każdemu fanowi kryminałów.

Dyskusje

13 411