Zapisane w kościach

Okładka książki Zapisane w kościach
Simon Beckett Wydawnictwo: Amber Cykl: Dr David Hunter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Dr David Hunter (tom 2)
Written in Bone
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Jan Kraśko
śmierć zabójstwa

Jak zawsze przy czytaniu tego typu kryminałów obecne jest pytanie: "Kto zabił?". Do końca książki miałem nadzieję, że to będzie ktoś inny, ale jednak ona mnie zawiodła. Kawał dobrej literatury. Beckett jest świetny.

Z każdą kolejną stroną zgadywałam kto może być sprawcą. Byłam w szoku kiedy faktycznie okazało sie kto to był.. a zakończenie powoduje że jak najszybciej chcemy sięgnąć kolejną część.

Autor książki serwuje nam złożoną zagadkę do rozwiązania. Sama czytając ten thriller zmieniałam ciągle podejrzenia, kto może być szukanym mordercą. Końcówka była dla mnie nieprzewidywalna i zaskakująca. Gdy już myślałam, że sprawa zostaje zamknięta, następuje zwrot akcji o 180 stopni. Takiej książki potrzebowałam, po której szok pozostał na dłużej. Czułam, że tak samo jak główny bohater chciałam poznać tożsamość mordercy.
Więcej w recenzji:

Świetnie się czyta, idealna sceneria, ale czasem miałam wrażenie, że schemat zbyt podobny do pierwszej części. Zaskakujące zakończenie, które zachęca po sięgnięcie po kolejną część.

Jedno z najlepiej rozbudowanych zakończeń jakie czytałam. Druga część absolutnie nie zawodzi!

Arcydzieło! Rewelacja! Do tej pory żadnej książce, którą przeczytałam nie dałam ocenę 10/10. Nie będę się rozpisywać, powiem tylko, że zwłaszcza zakończenie robi wrażenie!

Odcięta od świata wyspa, makabryczna zbrodnia, atmosfera niepokoju i zagrożenia, zaskakująca końcówka. Mistrzostwo w trzymaniu w napięciu.

Druga część serii z Davidem Hunterem. Tym razem doktor Hunter przybywa na Runę, jedną z wysp Hebryd Zewnętrznych, gdzie były policjant znalazł spalone zwłoki w opuszczonym domku. Pozornie prosta sprawa bardzo szybko staje się zawiła, a główny bohater oraz jego towarzysze muszą zmierzyć się z niebezpiecznym mordercą. Z lądu miały przybyć posiłki, których zadaniem byłaby pomoc w śledztwie oraz zabezpieczenie dowodów. Sprawę jednak komplikuje sztorm - nasi bohaterowie są zdani tylko na siebie, a niebezpieczeństwo staje się coraz większe.

Mamy tutaj kilka zwrotów akcji, które powodują, że tak naprawdę do samego końca nie możemy być pewni jakie jest rozwiązanie zagadki. Autor co rusz próbuje nam podrzucić błędne tropy ale większości przypadków łatwo można się zorientować o ich celu. Niemniej jednak zakończenie nieco mnie zaskoczyło. Na mój gust było lekko przekombinowane ale wciąż dobre.

Na pewno na plus jest dobrze poprowadzona akcja - od książki ciężko się oderwać.

Ta część jest nieco gorsza od pierwszej. Pierwszą oceniłam na 7/10, a tą oceniam na 6.5/10.

Czytając tę część było mi zimno, mokro, czułem ten deszcz na twarzy, wiatr w oczach... Intryga świetna, twist za twistem. Dużo lepiej niż poprzednia część. Oby tak dalej... 😍

Trzymający w napięciu, świetnie zbudowany kryminał z (nie)zaskakującym twistem. Serdecznie polecam fanom dobrej książki!