The King's Favourite Son (John Plantagenet Trilogy Book 1)

Okładka książki The King's Favourite Son (John Plantagenet Trilogy Book 1) Jan Foxall
Okładka książki The King's Favourite Son (John Plantagenet Trilogy Book 1)
Jan Foxall Wydawnictwo: Durovernum Press powieść historyczna
powieść historyczna
Durovernum Press
2012-12-27
2012-12-27

Jak już kiedyś wspominałam, mam niewytłumaczalną słabość do kontrowersyjnych facetów, którzy źle kończą. W związku z tym po prostu nie mogłam nie skusić się na powieść o Janie Bez Ziemi.
No cóż... Nie ma w tej książce tak bogatego tła historycznego, czy obyczajowego, jak w powieściach mojej ukochanej i niezrównanej pani Penman. Emocjonalna charakterystyka postaci też pozostawia trochę do życzenia. Ale - choć przyznam, że początki były trudne - to "z biegiem rozdziałów" coraz bardziej mi się to dzieło podobało. I kończąc je nie mogłam się doczekać, jak autor(ka) dokona transformacji tego bystrego i całkiem sympatycznego młodzieńca, jakim jest w tej pierwszej części Jan, w człowieka, którego zdążyłam poznać z innych źródeł.....

• Historia Anglii i Wielkiej Brytanii
  • Powieść biograficzna
  • Mam na półce
  • Imperium Andegawenów

Dodaj cytat z książki The King's Favourite Son (John Plantagenet Trilogy Book 1)