The Lonely Hearts Hotel

angielski
Riverhead Books
powieść historyczna
angielski

I love this story. It's a "romance" on the cover, but if that's not for You, don't sign it off immediately. They're barely together in this book. It's a story of growing up in the hardest of conditions, overcoming them and growing up on your own. Becoming your own person. In spite of everything. It can also be considered pretty dark to some people, so beware of trigger...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Bookowy słoiczek