Bastion

fantastyka, fantasy, science fiction
Robert P. Lipski
powieść zagłada śmierć epidemia apokalipsa

Na półkach: , , , ,

Książka się zaczyna bardzo bardzo super... a potem to tak się zaczyna trochę nudnawo robić ;) więc reasumując: pierwsza połowa jest świetna, ale druga mnie nie porwała. I oczywiście znowu ten problem - słuchanie książki sprawia jakoś, że część przyjemności z jej czytania mnie omija... ale no nadal - nie podobało mi się pójście w taką fantastykę, bo ja jednak wolę realizm. I...

Stefan, ale żeś mnie w bambuko zrobił. Zacząłeś tak pięknie, ciekawie zarysowałeś pandemię i początki apokalipsę, żeby w połowie samemu nie widzieć jaką książkę się pisze. Ciągniesz, kombinujesz, przedłużasz, wymyślasz niestworzone rzeczy, kończysz wystrzałem z kapiszona. Ale wybaczam za pierwsze 400 stron, które w tych czasach uderzyły znacznie mocniej.

Znając naszą ludzką naturę, tak właśnie skończył by się świat!

Top 3 moich książek Kinga
1 Lśnienie
2 Mroczna Wieża (seria)
3 Bastion
A wiec tak pisze to głównie dla fanów Kinga dla nie fanów może się to okazać bardzo ciężka lektura
Książka jest świetna bardzo długa, smutna, przerażająca ale zdecydowanie to jest inny poziom strachu. Pierwsze 2/3 książki jest to strach realizmu jaki king opisał i to jest jeszcze bardziej straszne niż...

Na półkach: , , , , , ,

Stephen King posiada nieprzeciętny warsztat literacki, po mistrzowsku operuje językiem. Ciągle miałem wrażenie że jestem obserwatorem setek prawdziwych scen, dokładnie (ale bez zbędnego balastu słownego) przedstawionych.
"Bastion" to ogromna, ponad tysiącstu-stronicowa powieść.

Spotykamy tu setki postaci, ich osobowość poznajemy poprzez to jak reagują na przeróżne...

Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli Kinga. Mam słabość do autora, więc nie umiem być obiektywna.

Nie czytałam streszczeń i nie wiem dlaczego, spodziewałam się "zwykłej" książki sensacyjno-apokaliptycznej o walce z zarazą. Ale przecież to King, więc pojawiają się elementy metafizyczne - sny, wizje, symbole, walka Dobra ze Złem...

Najbardziej spodobały mi się...

To jest arcydzieło! Szkoda, ze jak każda książka Kinga kończy się po prostu średnio lub głupio

Mam wrażenie że podczas czytania odczuwałem autentyczną sinusoidę emocji.

Początek był rewelacyjny. Czytałem ekspresowo, z zapartym tchem. Dalej akcja trochę zwolniła, ale wizja świata popadającego w ruinę była tak dobra, że dalej miałem bardzo pozytywne odczucia do tej pozycji.
Mniej więcej w 40% książki, dochodzi do sytuacji w której nie czuć żadnego celu w...

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza książka Kinga, po którą sięgnęłam. Pomysł oczywiście dobry, gdy czytasz o pandemii w środku prawdziwej pandemii. Z tym, że jak dla mnie bardzo długo się rozwijała. Ciężko mi się ją czytało. Jednak na znęchęcam się Kingiem i wezmę się za następną.

Książka w sam raz na czasy pandemii coronavirusa. Mimo, że napisana parę ładnych lat temu, w nasze czasy wpisuje się świetnie i straszy między innymi wprost proporcjonalnym rozprzestrzenianiem śmiercionośnego wirusa.

Kiedy sięgnie się po tę pozycję, zaraz po przeczytaniu przeciętnego romansidła, różnica jest jak Wielki Kanion w Kolorado.
King to "king" i nigdy nie...

Dyskusje

10 784