Za nic w świecie

Okładka książki Za nic w świecie Kim Lawrence, Margaret Way
Okładka książki Za nic w świecie
Kim LawrenceMargaret Way Wydawnictwo: Harlequin Seria: Córeczki Tatusia literatura obyczajowa, romans
Córeczki Tatusia
Harlequin
2014-05-07
2014-05-07
siostry

Z serii córeczki tatusia przeczytałam już:
„Za żadną cenę”

Kolejny tytuł z serii zachęca opisem na okładce.
Autorki zawsze są różne. Dzieło „Za nic w świecie” składa się z dwóch części.

Pierwsza pt. „Sophie” autorstwa Kim Lawrence (158 stron)
. Czyta się dobrze i szybko. Oceniam jak bardzo dobrą.

Druga pt. „Olivia” autorstwa Margaret Way (157 stron)
W drugiej części bywają nudne momenty, ale oceniam jako dobrą.

Z serii córeczki tatusia przeczytałam już:
„Za żadną cenę”

Kolejny tytuł z serii zachęca opisem na okładce.
Autorki zawsze są różne. Dzieło „Za nic w świecie” składa się z dwóch części.

Pierwsza pt. „Sophie” autorstwa Kim Lawrence (158 stron)
. Czyta się dobrze i szybko. Oceniam jak bardzo dobrą.

Druga pt. „Olivia” autorstwa Margaret Way (157 stron)
W drugiej części...

Książka składa się z dwóch części: "Sophie" napisanej przez Kim Lawrence i "Olivia". Obie części łączy pokrewieństwo bohaterek - są córkami bogatego Anglika Oskara Balfoura, ojca ośmiu sióstr.

Dzięki koneksjom ojca Sophie zostaje zatrudniona w firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz. Ze względu na młody wiek, brak odpowiedniego wykształcenia, nadmierną obowiązkowość i głębokie kompleksy na punkcie swej urody staje się dziewczyną do wszystkiego i firmowe popychadło. Pewnego dnia szefowa wysyła ją w zastępstwie na Sycylię, by podpisać umowę z markizem Marco Speranzą na dostosowanie jego pałacu do nowych potrzeb. Dzięki różnym grom słownym i nieoczekiwanemu pokazaniu swojego temperamentu dziewczynie udaje się zawrzeć umowę. Jednym z warunków jest nadzorowanie przebudowy właśnie przez Sophie.

Olivia ma 28 lat. Jest najstarszą córką Oskara Balfoura i przyrodnią siostrą Sophie. Jest kobietą o mocno zakorzenionych zasadach i konwenansach. Przez utrzymywanie dużego dystansu uznawana jest za osobę zimną i mało kontaktową. Po niefortunnej kłótni ze swoją bliźniaczką i ujawnieniu przez prasę sekretów rodziny zostaje wysłana przez ojca do Australii, gdzie ma pracować w posiadłości Clinta McAlpine'a, właściciela firmy, w której Oskar Balfour ma swoje udziały. Clint nazywający Olivię Królową Śniegu zleca jej zarządzanie domem, organizowanie przyjęć, a z czasem opiekę nad swoją 12-letnią córką. Mimo dotychczasowego angielskiego wychowania, kobieta szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości za sprawą przyrody oraz kilku kobiet z otoczenia Clinta i Aborygenki Bessi.

Obie części utrzymane są w charakterze romansu. Obie kobiety trafiają na przystojnych, bogatych i trudnych w obejściu mężczyzn. Same mają kompleksy na punkcie swojej fizyczności i uważają się za te brzydsze siostry. Dopiero ci mężczyźni sprawiają, że kobiety odnajdują w sobie piękno.

Mnie bardziej podobała się druga część - autorka kusząco przedstawiła uroki Australii i realia życia na tym kontynencie. Sama historia rozwijającej się miłości Olivii i Clinta jest bogatsza i bardziej przekonująca w odróżnieniu od namiętnego romansu Sophie i Marca. Przyznaję, że czytając pierwszą część, miałam ochotę porzucić lekturę, bo denerwowała mnie zacukana Sophie, która jest zwykłą ofiarę losu i nagle potrafi postawić się charakternemu Marcowi. To tak mało realne, że aż denerwujące. Irytujące też były ich potyczki słowne, w których nie mówili czegoś wprost, lecz używali przenośni, co prowadziło do nieporozumień i obrażania się.

Sophie-Rezydencja na Sycylii
Olivia-W sercu Australii

Sophie-Rezydencja na Sycylii
Olivia-W sercu Australii

Krótka opinia o całej Trylogii Córek Oskara Balfoura. http://smag-rekomendacje.blogspot.com/2014/02/seria-corki-oskara-balfoura.html

• Harlequin
  • Romans
  • Posiadam ebooka

Dodaj cytat z książki Za nic w świecie