The Silver Eagle

Ben Kane Wydawnictwo: Preface Publishing Cykl: Kroniki Zapomnianego Legionu (tom 2) powieść historyczna
Data 1. wydania:
angielski
Preface Publishing
Rzym
The Silver Eagle
Kroniki Zapomnianego Legionu (tom 2)
powieść historyczna
angielski
Rzym
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka jest napisana lekkim językiem i przyjemnie się czyta. Cała akcja rozgrywa się w ciekawym okresie historycznym, a bohaterowie (przynajmniej cześć) przemierzają krańce znanego przez rzymskich obywateli świata i biorą udział w ważnych wydarzeniach z końca Republiki. Jednakże pomimo co do zasady przyjemnej lektury, to zmęczył mnie zawarty w niej fatalizm kierujący...

To jest już druga trylogia tego autora- wcześniej przeczytałem Hannibala. Na żadnej z nich się nie zawiodłem.
Bardzo mi się spodobało jak autor buduje całą akcję, a po drodze dodaje do tego wiele intryg. Każdy kto interesuje się starożytnym Rzymem przyzna że autor świetnie wprowadza nas w klimat legionów i walk.

Z drugimi tomami serii jest tak, że błędy autora już tak nie gnębią, a człowiek przyzwyczaja się do bohaterów, więc lektura idzie łatwiej, nawet jeśli pierwszy tom nie podobał się specjalnie. Tu było podobnie. Nie spodziewając się już żadnych literackich fajerwerków zanurzyłem się w rzymski świat. I rzeczywiście bawiłem się lepiej niż przy tomie pierwszym, choć nie zmienia...

Nadal jestem ciekawy tej historii.

Lektura drugiego tomu "Zapomnianego legionu " utwierdzila mnie w przekonaniu , ze czas poświęcony na poznanie twórczości Bena Kane nie jest tym straconym . Autor swobodnie i z polotem przenosi nas w czasie do starożytnego Rzymu . Opowiedziana historia jest oczywiście fikcyjna , ale zakorzeniona w historii . Polecam .

Druga część cyklu nie zrobiła już na mnie aż takiego wrażenia, jak pierwsza, ale i tak skutecznie przykuwała moją uwagę przez kolejne wieczory.
Jest to niewątpliwie zasługa wątku historycznego, który w mojej ocenie jest o wiele lepszy od przygodowej fabuły - dość banalnej i coraz bardziej przewidywalnej. Przed lekturą ostatniej części jestem o wiele bardziej ciekaw, w jaki...

Druga część sagi o Zaginionym Legionie nie zawiodła mnie, wręcz jeszcze bardziej zachęciła do kolejnych książek Bena Kane. Opisy bitew przedstawionych w książce szczególnie ta z Hindusami zapierają dech w piersiach. Nasi bohaterowie próbują wrócić do Rzymu, a droga ta nie jest łatwa ani krótka, natomiast Fabiola próbuje dotrzeć do swojego ukochanego Brutusa i tu też prosto...

fajna kontynuacja , kilka niezłych wątków trzymających w napięciu, zakończenie też całkiem przyzwoite dzięki któremu chętnie sięgnę po ostatnią część

Podobnie jak pierwszy tom, czytało mi się szybko, miło i przyjemnie. Jeśli ktoś lubi historyczno-przygodowe powieści to powinien sięgnąć zarówno po tę pozycję, jak i całą serię.

Trochę słabiej niż w pierwszej części.

• Historia
  • Historyczne