Siła niższa

Okładka książki Siła niższa Marta Kisiel
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Siła niższa
Marta Kisiel Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dożywocie (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dożywocie (tom 2)
Uroboros
2016-10-26
2016-10-26
dożywocie fantasy
Inne

Okładka książki Niezwyciężone. Antologia opowiadań science fiction Ewa Białołęcka, Bartek Biedrzycki, Krystyna Chodorowska, Marta Kisiel, Magdalena Kucenty, Romuald Pawlak, Jakub Szamałek, Magdalena Świerczek-Gryboś, Jakub Żulczyk
Ocena 7,3
Niezwyciężone.... Ewa Białołęcka, Bar...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii. Wydanie specjalne „Wokół Jutra”, nr 1/21, jesień 2021 Michał Cetnarowski, Marta Kisiel, Magdalena Kozak, Karolina Lewestam, Justyna Pobiedzińska, Adam Robiński, Filip Springer, Karolina Słowik
Ocena 8,7
Pismo. Magazyn... Michał Cetnarowski,...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Jona Jung, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Barbara Kosmowska, Katarzyna Kołodziej, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Andrzej Pilichowski-Ragno, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

więcej Więcej

Marta Kisiel chyba zostanie moją ulubioną autorką. Tom drugi "Dożywocia" jest nieco inny niż pierwszy (trochę dłużyła mu się akcja), nadal jednak jest to książka ciepła, napisana z humorem, pełna fantastycznych postaci, czyli ma wszystko to, co lubię. Polecam!

Konrad Romańczuk i jego podopieczni przenieśli się do miasta. Do znanych nam bohaterów dołączają nowi, równie ciekawi i interesujący. Mężczyzna nieoczekiwanie podczas cotygodniowych zakupów spotyka innego anioła stróża, Tsadkiela, który dość znacznie różni się od małego Licha. Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania przekonajcie się sami?
Wspaniała książka, uśmiech...

"W dupie przegród nie ma"
Turu i jego teksty :)
Humor w tej książce przedni, uśmiałam się dużo bardziej niż na Dożywociu. Strasznie pozytywna książka, przekochani bohaterowie i zakończenie z przesłaniem. Trochę na początku się może dłużyła, ale końcówka nadrobiła za niemrawy początek. Szczerze polecam, szczególnie jeśli ktoś polubił Dożywocie.

Ta cześć podobała mi się dużo bardziej od „Dożywocia”. Bohaterowie, owszem w większości Ci sami, za to akcja przebiega dużo szybciej. Coś się w końcu dzieje, jest wątek główny, jest spójność historii. Wszystko okraszone, ba najeżone, barwnym językiem i emocjami.
Jest lekko, wesoło i z przekazem, że warto czynić dobro.

Chyba wybierając książki autorki, muszę zacząć od opisów, bo kolejny raz zaczynam od tomu 2 ;)

Pełna humoru, dobrych dialogów i niebanalna, tak w skrócie można opisać "Siłę niższą". Świetna książka, przy której można śmiać się raz za razem. Przygody Konrada, Tura, Licha i innych przyprawiają o zawrót głowy, nawet w zwykłym supermarkecie, a wisienką na torcie jest easter...

Można się przy niej zrelaksować i pośmiać

Uwielbiam <3 nigdy przy książkach nie kwiczę ze śmiechu a przy powieściach tej ałtorki;) ciagle mnie mąż pyta czy nie oszalałam 😀

Ciekawa, jednak początek był trudny. Bardzo, ale to bardzo ciężko było mi zapamiętać postacie oraz wciągnąć się w akcje. To nie była książka typu - nie mogę się oderwać. Pomysł jednak ciekawy.

Uśmiałam się przednio. Teksty są po prostu mistrzowskie.

Zdecydowanie najlepsza część "Dożywocia".Choć nie dzieje się zbyt dużo, to książka wciąga, wywołuje emocje i pochłania bez reszty. No i mały bonusik. Na chwilę spotykamy też znajomych z "Nomen Omen" Salkę, Niedasia, Bartka i Basię.

1 692
  • Fantastyka