Siła niższa

Nominacja w plebiscycie 2016
Marta Kisiel Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dożywocie (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
dożywocie fantasy
Dożywocie (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
dożywocie fantasy
Inne

Marta Kisiel to jedno z moich literackich odkryć tego roku.

W „Sile niższej” mamy wszystko, co najlepsze u Autorki: poczucie humoru w punkt (w pierwszym tomie delikatnie wadził mi jego nadmiar), chwytające za serce postaci różnej maści z Lichem na czele, ale też kilka ważnych „przesłań”, które można wyczytać miedzy wierszami. A mianowicie pokazania różnorodności, nie...

„Siła niższa” stanowi bezpośrednią kontynuację „Dożywocia” Marty Kisiel. Aby nie wprowadzać do tej opinii spojlerów, nie jestem w stanie zbyt wiele powiedzieć o tym, co ulega zmianie. Muszę jednak przyznać, że początkowo nie podobało mi się to, w jakim kierunku zmierza fabuła. Było to spowodowane przede wszystkim sposobem, w jaki Konrad (główny bohater) radził sobie ze...

Kolejna genialna odsłona Marty Kisiel! Niepowtarzalny styl, łzy śmiechu i wzruszenia, nietuzinkowi bohaterowie, bliższe poznanie genialnego Konrada Romańczuka, po prostu coś wartego uwagi, czy to w gorszy dzień czy w każdy inny dzień ☀️

Siła niższa nie porwała mnie tak jak Dożywocie, ale mimo wszystko świetnie się bawiłam. Autorka świetnie operuje językiem i mam wrażenie, że nie ważne jaka byłaby fabuła, lektura i tak byłaby wciągająca i chciałoby się więcej i więcej.

Na półkach: , , , ,

Konrad Romańczuk zawitał do nowego domu wraz z Lichem, utopcem oraz stadem królików. I choć zamieszkujący posiadłość wiking – Turu – stara się być pomocny to pisarz nie potrafi się poczuć w tym klaustrofobicznym budynku jak u siebie. A gdy pod jego dach trafia potężny anioł sprawiedliwości i skromności oraz Camilla, jego agentka, zaczyna mu się wydawać, że już nigdy nie...

Przeczytałam zaraz po dożywociu, podobny styl, postacie bardziej rozwinięte, kilka nowych postaci też jest świetnych. Licho i bamboszki chwytają za serce i nadal świetnie się czyta. A definicja siły niższej powala trafnością.

"Siła niższa" to druga książka Marty Kisiel w moim dorobku czytelniczym i jestem zachwycona! Jest to kontynuacja "Dożywocia", które było... w porządku. Zabawne, ciekawe i to chyba tyle. Z kolei druga część powaliła mnie na kolana. Poczucie humoru autorki sprawiło, że zaśmiewałam się do łez. Szczególną sympatią darzę Licho - rozkosznego anioła w bamboszkach, który każdego...

Uwielbiam. Cały cykl "Dożywocie" to mnóstwo humoru, nietuzinkowi bohaterowie i wiele frajdy dla czytelnika.

Licho mnie wzięło na Amen! Kocham janioła i jego bambosze. Kocham całą serię "Dożywocie" Polecam

Cudowna książka. Zabawna, a jednak taka mądra... Uwielbiam wszystkich bohaterów, z zasmarkanym Lichem na czele. Szkoda, że powieść jest taka krótka. Już nie mogę się doczekać, kiedy uda mi się przeczytać "Oczy uroczne".

Dyskusje

1 457