Siła niższa

Nominacja w plebiscycie 2016
Marta Kisiel Cykl: Dożywocie (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 376 str.
Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction
dożywocie fantasy

Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction
dożywocie fantasy

Kup książkę

Pisałam już, oceniając Dożywocie, że pokochałam Licho, teraz kocham je jeszcze bardziej! Krótko: dla mnie Siła niższa to kolejne arcydzieło, do którego będę wracać, które mam w prywatnej bibliotece, które uwielbiam i które będę polecać każdemu!

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja przygód Konrada Romańczuka, który już pogodził się ze swoim losem dożywotnika. Jedynie co się zmienia, to ze nie mieszkają już w Lichotce, niestety. Ale muszą sobie radzić w nowym domostwie, który, trzeba to zaznaczyć, jest bardzo długi, albo bardzo wąski (nie wiem dokładnie :D), chodzi o to, że każdy pokój, jest długi i wąski <3
Poznajemy nowe persony,...

Mila i niezobowiazujaca lektura. Uparty czytelnik nawet doszuka sie w nicj madrego moralu.

Ałtorka porywa po raz kolejny!

Pewnego dnia sięgnęłam po „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”, wtedy właśnie Marta Kisiel po raz pierwszy skradła moje serce. Teraz, robi to za każdym razem, kiedy sięgam po jej książkę.
„Siła niższa” to drugi tom, zaraz po „Dożywociu”, który opowiada...

Kontynuacja "Dożywocia" jest co najmniej tak dobra jak tom pierwszy! Uwielbiam! Autorka bawi się słowami, fantastycznie oddaje aktualny stan ojczyzny-polszczyzny (dialogi!) i wciąga czytelników jak wir w świat swojej opowieści. Czekam na jeszcze więcej!

Teraz, gdy jestem już po lekturze powiem, że nazwanie "Siły niższej" interesująca to jak nie powiedzieć nic, bo ta książka to MISTRZOSTWO ŚWIATA. Jest bardzo zawana, pouczająca, groteskowa i urocza. Idealna na święta, bo kawałek akcji dzieje się zimą i w Boże Narodzenie.
To jest drugi tom, ale spoko ja też nie wiedziałam zorientowałam się po tym, że nie wiedziałam kto to...

Dał bym jedenascie gwiazdek ale niema niestety
Książka rewelacja jakież trzeba mieć specyficzne poczucie humoru aby pisac takim językiem mistrzostwo
Idę zjeść kisiel

To bardzo ciepła książka. Zabawny język, urocze postacie - cudowna na poprawę nastroju.

Zmiana miejsca zamieszkania zawsze niesie ze sobą stres. Dla Konrada i spółki to nowy rozdział i nowe przygody, które ocierają się o sprawy przyziemne. Konrada czeka podwojenie liczby aniołów stróży i liczne ciekawe sytuacje, gdzie na końcu jednak jest happy end, na którym łezka popłynęła z oczka.

Książka różni się od pierwszej części, jednak ma to coś, co czyni, że...

Bardzo cieszę się, że mogłem powrócić do losów Konrada i całej ekipy Dożywocia! Piękna książka, na jesienną chandrę.
Marta Kisiel totalnie zauroczyła mnie swoim językiem literackim i trafiła w 100% w mój gust. Tak barwne historie i jeszcze barwniejsze postacie. Każdy bohater wyjątkowy na swój sposób. Nie sposób takiej książki nie polubić!
Pani Kisiel trafiła już do grona...

Dyskusje

1 232