Śmiertelny przypływ

Okładka książki Śmiertelny przypływ Iris Johansen
Okładka książki Śmiertelny przypływ
Iris Johansen Wydawnictwo: Lucky Seria: Miłość i Sensacja kryminał, sensacja, thriller
Miłość i Sensacja
Fatal Tide
Lucky
2008-04-01
2008-04-01
Dagmara Bogińska
przemoc zdrada zabójca koszmar

Szybko się zapomina,powieść na ras.
Mi się podobało ,że to Bahamy i był delfin/.Może uzdeczkowy ?
Płascy bohaterowie.

Szybko się zapomina,powieść na ras.
Mi się podobało ,że to Bahamy i był delfin/.Może uzdeczkowy ?
Płascy bohaterowie.

Jest to średniej klasy książka, idealna na spokojny wieczor, na odstresowanie się. Są zawarte w niej elementy kryminalne, miłosne a nawet po części mitologiczne. Można doczytać się paru informacji dotyczących delfinów o których myślę, ze nie każdy wie. Główna bohaterka, Melis jest osobą twardą, według mnie odrobinę zbyt twarda, zbyt samodzielną z trudną przeszłością za sobą. Moim zdaniem autorka za bardzo ją wyidealizowała. Rozumiem pogodzić się z przeszłością ale momentami miałam wrażenie, że ona tego nie przeżyła jakiś czas temu tylko o tym ciągle słucha, raz po raz to odtwarza jakby działo się to chwilę temu. Również wydaje mi się, że te tragedie które przeżyła podczas rozwijającej się książki za mało w nią uderzyły. Do Kelby'ego nie mam zastrzeżeń, tak samo jak do innych bohaterów chociaż przedstawiona jest mocna więź pomiędzy Melis, a innymi mężczyznami. Wyraźnie ukazują swoje uczucia wobec siebie, jakby się widzieli dzień wcześniej a jednak kontaktu nie utrzymują od lat. Książkę daje ocenę 6/10. Myślę że należy do takich do których może wrócę po raz drugi jednak wtedy kiedy nie będę mieć po co sięgnąć. Książka usatysfakcjonowała mnie, ale nie należy do tych która będę wspominać za parę lat. Według mnie każdy poszukujący odskoczni powinien ją przeczytać, choćby z czystej ciekawości bo wątki z delfinami i morzem są bardzo fajnie wplecione w całą historię. Polecam jaka książkę do przeczytania w jeden wieczór.

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA! : http://wybookowa-elousiafletcher.blog.pl/

Książka w sam raz na jesień. Tropikalne klimaty, miłość, intryga, sensacja. Niby nic wielkiego - na pewno nie zostanie we mnie na dłużej - ale miło się czytało.

Z tej książki można wyczytać pewne informacje o delfinach, znikome ale jednak są. Intryga wciąga, a opowieść o przeszłości Melis zasmuca i zastanawia nad pragnieniami mężczyzn i jak wiele osób potrafią skrzywdzić, aby te pragnienia zaspokoić. Jest także wątek miłosny. Polecam w czasie nudy. :)

Świetna książka bardzo dobrze się ją czyta. Cała historia jest kryminalno - miłosno - mitologiczna ;) nie można się od niej oderwać bardzo polecam ;)

• Własne moje
  • Zagraniczny kryminał/ Thriller
  • Własne
  • Crime
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • Kryminały/sensacja/Thriler

Dodaj cytat z książki Śmiertelny przypływ