Rewolucja nadziei. W stronę uczłowieczonej technologii

- Tytuł oryginału:
- The Revolution of Hope. Toward a Humanizet Technology
- Data wydania:
- 2013-09-18
- Data 1. wyd. pol.:
- 2000-01-01
- Liczba stron:
- 192
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788378580515
- Tłumacz:
- Agnieszka Kochan
- Wydawnictwo:
- Vis-á-Vis/Etiuda
- Tagi:
- psychologia nadzieja humanizm filozofia kultura społeczeństwo
- Tytuł oryginału:
- The Revolution of Hope. Toward a Humanizet Technology
- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Data wydania:
- 2013-09-18
- Liczba stron:
- 192
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788378580515
- Tłumacz:
- Agnieszka Kochan
- Seria:
- Meandry Kultury
- Tagi:
- psychologia nadzieja humanizm filozofia kultura społeczeństwo
Erich Fromm (1900-80) – amerykański socjolog, psycholog i filozof pochodzenia niemieckiego, twórca psychoanalizy humanistycznej, intelektualista uznawany za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, autor kilkudziesięciu książek, w tym tak ważnych jak „Ucieczka od wolności”, „Zapomniany język”, „Mieć i być”, „Patologia normalności”, „Zdrowe społeczeństwo”, „Pasje Zygmunta Freuda” czy właśnie „Rewolcja nadziei”. Trzeba przy tym pamiętać, że Fromm był nie tylko wybitnym humanistą, uczonym, ale także człowiekiem niezwykle zaangażowanym w bieżące społeczne problemy. Nadzieja jest paradoksalna. Nie jest ani biernym wyczekiwaniem, ani nierealistycznym naginaniem rzeczywistości do swoich pragnień, które nie mogą być zrealizowane. Jest niczym przyczajony tygrys, który skoczy tylko wtedy, gdy nadejdzie odpowiednia chwila. Ani wymęczone reformatorstwo, ani pseudoradykalne awanturnictwo nie są przejawami nadziei. Mieć nadzieję oznacza być gotowym w każdym momencie na to, co jeszcze się nie narodziło, a przy tym nie ulegać rozpaczy, gdy przez całe życie nie doczekamy się żadnych narodzin. Nie ma żadnego sensu w żywieniu nadziei na to, co już istnieje, albo na to, co zaistnieć nie może. Ci, których nadzieja jest słaba, godzą się na wygodę lub na przemoc. Ci, których nadzieja jest silna, widzą i cenią wszystkie oznaki nowego życia i są gotowi w każdej chwili, by pomóc przy narodzinach tego, co dojrzeje do przyjścia na świat.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Książka na półkach
- 127
- 120
- 40
- 9
- 5
- 2
- 2
- 2
- 2
- 2
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Rewolucja nadziei. W stronę uczłowieczonej technologii
Dodaj cytat
Opinie [5]
„Społeczeństwo produkuje mnóstwo bezużytecznych rzeczy i w tym samym stopniu wielu bezużytecznych ludzi” - Erich Fromm
więcejRecenzje dzieł Ericha Fromma zawsze warto rozpocząć od przywołania jego myśli. Ich błyskotliwość, prowokacyjność i wyjątkowa odkrywczość sprawiają, że dają najlepsze możliwe świadectwo o autorze i jego dorobku.
„Rewolucja nadziei” to rozwinięcie idei...
Napisana na tyle prosto, żebym zrozumiał i na tyle trudno, żebym wyszedł z poczuciem masy zdobytej wiedzy. Ciekawie o zagrożeniach technokratycznego świata i kilka utopijnych wizji, jak sobie z tymi zagrożeniami poradzić. Ale nawet mimo kilku odmiennych opinii i częstego idealizowania nadal kocham Fromma, co poradzę.
Pokaż mimo toKsiążka jest planem na budowanie utopijnego świata jaki wyobraził sobie Fromm. Według mnie, nie wnosi nic. Poza paroma trafnymi uwagami na temat dehumanizacji społeczeństwa, w tej pozycji nie znajdziemy wielu konkretów.
więcejTrzeba wiedzieć, że Fromm nie był ekonomistą, ani specjalistą w dziedzinie prawa. Jego pomysły na stworzenie "lepszego świata" są oderwane od rzeczywistości...
Fromm napisał tę książkę 40 lat temu, u progu zmian społecznych. Opisał jak chciałby, żeby wyglądał świat, jak widzi zmiany i przestrzegł, że nie zmiany nie będą łatwe. Teraz możemy spojrzeć na tę książkę nie tylko od tej strony, ale również popatrzeć na te zmiany i zadać sobie pytanie, czy się udały i czy wykorzystaliśmy uwagi? A może one nadal są aktualne i dalej dążymy...
więcejRewolucja, kontrkultura, kontestacja, czyli nie wystarczy powiedzieć "jestem", trzeba jeszcze być.
Pokaż mimo to