rozwińzwiń

Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Okładka książki Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka Artur Przybysławski
Okładka książki Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka
Artur Przybysławski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry religia
220 str. 3 godz. 40 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Iskry
Data wydania:
2010-08-10
Data 1. wyd. pol.:
2008-02-26
Liczba stron:
220
Czas czytania
3 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324401352
Tagi:
filozofia historia orient
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
110 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
25
20

Na półkach:

czuć iż autor to filozof, bo pomimo faktycznej lekkości i wrzucanego tu i tam humoru to jednak kilkustronicowe opisy stołu nie-stołu jakkolwiek ważne by dobrze przedstawić temat były po prostu meczą.. filozoficzne znaczy. Było kilka takich miejsc jeszcze, ale poza tym czyta się dobrze jeśli kogoś ten temat interesuje. Jeśli nie obawiam się iż może do niego zniechęcić, już lepiej zacząć od drugiego tomu tego autora „świat jest tylko umysłem”

czuć iż autor to filozof, bo pomimo faktycznej lekkości i wrzucanego tu i tam humoru to jednak kilkustronicowe opisy stołu nie-stołu jakkolwiek ważne by dobrze przedstawić temat były po prostu meczą.. filozoficzne znaczy. Było kilka takich miejsc jeszcze, ale poza tym czyta się dobrze jeśli kogoś ten temat interesuje. Jeśli nie obawiam się iż może do niego zniechęcić, już...

więcej Pokaż mimo to

avatar
21
21

Na półkach:

"Jeśli jesteś, bądź w centrum przestrzeni" Tilopa.

Dla wszystkich którzy są buddystami, dla wszystkich którym temat jest bliski lub chcą się z buddyzmnem zaprzyjaźnić, jest to pozycja obowiązkowa :)
Autor znany i lubiany, tematyka ciekawa, napisana z lekkością i żartobliwie.
A za tym idzie treść, esencja i przestrzeń którą warto postrzegać, przeżywać i być z nią i być nią.

Całe nieszczęście świata bieże się z pragnienia szczęscia dla siebie, a całe szczęście świata bierze się z pragnieniea szczęscia dla innych. Szantidewa (...za autorem)
Gorąco polecam :)

"Jeśli jesteś, bądź w centrum przestrzeni" Tilopa.

Dla wszystkich którzy są buddystami, dla wszystkich którym temat jest bliski lub chcą się z buddyzmnem zaprzyjaźnić, jest to pozycja obowiązkowa :)
Autor znany i lubiany, tematyka ciekawa, napisana z lekkością i żartobliwie.
A za tym idzie treść, esencja i przestrzeń którą warto postrzegać, przeżywać i być z nią i być...

więcej Pokaż mimo to

avatar
550
148

Na półkach: ,

To taka książka, jakby wujek Wam opowiadał o buddyzmie. Ale to własnie bardzo dobrze! Bo, co prawda, jest tu trochę dłużyzn (zwłaszcza jeśli chodzi o tłumaczenia niezapamiętywalnych tybetańskich zwrotów),zdarzy się i kiepski żart z wąsem (wujkowym),ale dzięki temu wykład ów jest prosty, zrozumiały i swojski, trafiający do takiego chłopaczka w Polsce, a nie koniecznie tybetańskiego mędrca. Toteż bardzo polecam.

To taka książka, jakby wujek Wam opowiadał o buddyzmie. Ale to własnie bardzo dobrze! Bo, co prawda, jest tu trochę dłużyzn (zwłaszcza jeśli chodzi o tłumaczenia niezapamiętywalnych tybetańskich zwrotów),zdarzy się i kiepski żart z wąsem (wujkowym),ale dzięki temu wykład ów jest prosty, zrozumiały i swojski, trafiający do takiego chłopaczka w Polsce, a nie koniecznie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
114
66

Na półkach:

W tytule książki pojawia się ,,z przymrużeniem (trzeciego oka)", ja jednak mam inne zdanie. Jestem laikiem, jeśli chodzi o zakres wiedzy o buddyźmie. Po tytule sądziłem, że ów tomik wprowadzi mnie do tego świata w miły i przystępny sposób. Niestety, zawiodłem się. Dużo słownictwa i uwag skierowanych do osób, które już w tym siedzą.

Osobiście, topornie mi się czytało.

W tytule książki pojawia się ,,z przymrużeniem (trzeciego oka)", ja jednak mam inne zdanie. Jestem laikiem, jeśli chodzi o zakres wiedzy o buddyźmie. Po tytule sądziłem, że ów tomik wprowadzi mnie do tego świata w miły i przystępny sposób. Niestety, zawiodłem się. Dużo słownictwa i uwag skierowanych do osób, które już w tym siedzą.

Osobiście, topornie mi się czytało.

Pokaż mimo to

avatar
502
290

Na półkach:

Filozofia buddyjska przedstawiona w niekonwencjonalny sposób. Żartobliwie, z poczuciem humoru autor wprowadza czytelnika w założenia filozofii buddyjskiej. Książka dostarcza sporo wiedzy i ..... sporą dawkę dobrego humoru. Połączenie niecodzienne, a bardzo wciągające. Filozofia buddyjska przedstawiona przez Artura Przybysławskiego może okazać się dla niejednego czytelnika wstępem do zgłębiania tego tematu.
Wielki szacunek dla autora za odważne i nietuzinkowe podejście do tematu.

Filozofia buddyjska przedstawiona w niekonwencjonalny sposób. Żartobliwie, z poczuciem humoru autor wprowadza czytelnika w założenia filozofii buddyjskiej. Książka dostarcza sporo wiedzy i ..... sporą dawkę dobrego humoru. Połączenie niecodzienne, a bardzo wciągające. Filozofia buddyjska przedstawiona przez Artura Przybysławskiego może okazać się dla niejednego czytelnika...

więcej Pokaż mimo to

avatar
14
6

Na półkach:

Treść przekazana przez autora jest cenna i pomaga troszkę inaczej spojrzeć na naszą rzeczywistość. Miało być z przymrużeniem oka, a wyszło gawędziarsko. Przydługie wywody, z dygresjami i żarcikami w stylu wujka na imieninach gubią faktyczną treść. Dużo wodolejstwa, które utrudnia odbiór. Rozdział o samoświadomości całkowicie niespójny, z jednej strony negowanie naukowych prac, bo zbyt łatwo przechodzą z korelacji na wynikanie (zgoda),a dalej autor używa „musimy przyznać, że”

Treść przekazana przez autora jest cenna i pomaga troszkę inaczej spojrzeć na naszą rzeczywistość. Miało być z przymrużeniem oka, a wyszło gawędziarsko. Przydługie wywody, z dygresjami i żarcikami w stylu wujka na imieninach gubią faktyczną treść. Dużo wodolejstwa, które utrudnia odbiór. Rozdział o samoświadomości całkowicie niespójny, z jednej strony negowanie naukowych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
122
50

Na półkach:

Rzeczywistość nie jest rzeczywista... Wszystko jest iluzją, jak sen. Mamy większy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, niż nam się wydaje. Wystarczy odpowiedni pogląd. Autor przedstawia w książce, jak wyrwać się z błędnego koła samsary i osiągnąć oświecenie. Robi to w zabawny i bardzo inteligentny sposób, który sprowadza filozofię, do codziennej praktyki. Ponadto, informacje przedstawione są w przystępny sposób, bez narzucania czegokolwiek.

Utożsamianie się z naszym umysłem jest jednym z głównych źródeł cierpienia, podobnie jak przywiązanie. W nierzeczywistej rzeczywistości samsary, przywiązujemy się tak naprawdę do zachcianek umysłu, przyzwyczajeń dających ułudę radości i szczęścia. Śnimy sen, zwany życiem, nie mając o tym zielonego pojęcia - tj. myślimy, że znamy sens życia, ale jesteśmy w błędzie. Przebudzenie jest procesem uzmysłowienia sobie, jaka jest nasza prawdziwa natura i sens życia.

Książka zmusza do myślenia uśpiony mózg. Na szczęście istnieje coś, co motywuje człowieka i skłania, aby sięgnąć po taką i podobne książki. Jest to chyba chęć pozbycia się smutku i cierpienia, kiedy stają się one nieznośnie dokuczliwe. Jakaś wewnętrzna potrzeba odzyskania oświecenia, które cały czas w nas drzemie, tylko nie jesteśmy tego świadomi. Autor ukazuje jakie są sposoby uzyskania szczęścia i utrzymania go, zgodnie z filozofią buddyjską. Uświadamia, że oczekiwania są jedną z największych bolączek umysłu, które powodują cierpienie. Wskazuje, że medytacja i pozbawianie się oczekiwań na przyszłość pozwalają być 'tu i teraz' i cieszyć się tym - pozostając w tym stanie cały czas. Uczy, że nasze szczęście i dawanie szczęścia innym istotom, są prawdziwym sensem życia.

Naprawdę, warto przeczytać tę wspaniałą lekturę.

Rzeczywistość nie jest rzeczywista... Wszystko jest iluzją, jak sen. Mamy większy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, niż nam się wydaje. Wystarczy odpowiedni pogląd. Autor przedstawia w książce, jak wyrwać się z błędnego koła samsary i osiągnąć oświecenie. Robi to w zabawny i bardzo inteligentny sposób, który sprowadza filozofię, do codziennej praktyki. Ponadto,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2
1

Na półkach:

Super

Super

Pokaż mimo to

avatar
3
3

Na półkach:

Wspaniała książka! Wielkie gratulacje dla autora za umiejętność przedstawienia w humorystyczny, lekki, ciekawy, kreatywny sposób buddyjskich zagadnień! :) Według mnie książka raczej dla tych, którzy co nieco już wiedzą o buddyzmie, chociaż może również stanowić ciekawy wstęp do buddyjskiej filozofii - może zaintrygować laika, ponieważ autor przedstawia jak bardzo buddyzm jest bliski życiu, jak przenika on codzienne życie i postrzeganie "zwykłych" spraw... Krótko mówiąc - praktyczne zastosowanie buddyzmu w pigułce z dużą dawką humoru. Pomaga nabrać dystansu do siebie, świata i "problemów", sprawiając, że można spojrzeć na nie nieco inaczej niż - być może - jesteśmy przyzwyczajeni, a także pomaga zrozumieć istotę tego co nas otacza. Gorąco polecam! :) Osobiście uwielbiam książki, traktujące o duchowości i tych "poważnych" sprawach, a jednocześnie napisane w tak zabawny i lekki sposób. Taki sposób pisania potwierdza z jednej strony głęboką, gruntowną wiedzę autora, jak również wskazuje na jego inteligencję, błyskotliwość, kreatywność i zmysł twórczy. Na pewno nie jest to książka do przeczytania, odłożenia i zapomnienia - będę do niej wracać.

Wspaniała książka! Wielkie gratulacje dla autora za umiejętność przedstawienia w humorystyczny, lekki, ciekawy, kreatywny sposób buddyjskich zagadnień! :) Według mnie książka raczej dla tych, którzy co nieco już wiedzą o buddyzmie, chociaż może również stanowić ciekawy wstęp do buddyjskiej filozofii - może zaintrygować laika, ponieważ autor przedstawia jak bardzo buddyzm...

więcej Pokaż mimo to

avatar
49
18

Na półkach:

Polecam, napisana ciekawie i z humorem.

Polecam, napisana ciekawie i z humorem.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  238
 • Przeczytane
  140
 • Posiadam
  39
 • Teraz czytam
  11
 • Ulubione
  6
 • Buddyzm
  6
 • 2020
  3
 • Filozofia
  2
 • Chcę w prezencie
  2
 • Książki Prawdziwe
  2

Cytaty

Więcej
Artur Przybysławski Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka Zobacz więcej
Artur Przybysławski Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka Zobacz więcej
Artur Przybysławski Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także