Mechaniczny anioł

Cassandra Clare Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 472 str.
Clockwork Angel

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Bez wytchnienia

68 Link do recenzji

Bez dwóch zdań książka jest jedną z najlepszych. A w książce nieokiełznany, pewien uroku, król sarkazmu, Will Herondale.

Ech jakoś nie mogę trafić na wciągającą książkę o magach, wampirach i innych wilkołakach. Mechaniczny Anioł - opis książki budził nadzieje, że będzie to coś świeżego, z nowym spojrzeniem na świat fantastycznych stworzeń. Ale nie. Jest to jednak książka dla młodzieży licealnej.

Dla mnie kolejne spotkanie z tą autorką. Czytałam lepsze i bardziej wciągające od C. Clare, ale ostatecznie całkiem mi się podobało. Najciężej było przebrnąć przez sam początek, potem już się powoli wszystko rozkręcało. A kto czytał poprzednie książki na pewno rozpoznał niektórych bohaterów :)

Taka średnia ta książka.
Zacznę od tego, że w żadnym wypadku nie można traktować jej jako samodzielnie funkcjonującej. I tak wiem - jest to pierwsza pozycja z serii. Sęk w tym, że po przeczytaniu nie miałem wrażenia przeczytania książki tylko przydługiego wstępu. Dużo furtek pootwieranych, a no końcu zostaję się z niczym. Zwykle bym na to nie narzekał, bo jaki problem...

Trochę czasu od przeczytania tej książki minęło, ale cóż lepiej późno, niż wcale! 😂 Jest to moja druga seria tej autorki iiii jak na razie jest równie wspaniałe jak pierwsze. Nie jestem po pierwszym tomie stwierdzić czy jest/będzie lepsze to wszystko się okaże. Pomimo początkowego zagubienia w akcji, wciągnęłam się natychmiast. Ciekawość podgryzała moją cierpliwość z każdym...

Matko, dlaczego wcześniej tego nie przeczytałam... Cassandro Clare biję Ci pokłony za świat nocnych łowców.

Pierwsze spotkanie z twórczością Cassandry Clare i jakież udane! Wspaniały klimat, genialni bohaterowie - zakochałam się w tej historii.

Ciekawa pozycja, wątki fantastyki przeplatane z silnymi emocjami i uczuciami młodych ludzi. Akcja stopniowo się rozwija, pojawiają się tejemnice i sekrety; a nade wszystko walka ze złem, mieczem i nie tylko.
Nastolatki, to wokół nich, w większości wszystko się rozgrywa.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ciężko mają dzieci, które wychowały się jako sieroty. A całe życie mają pod górkę i to nie tylko dlatego, że brakuje im wsparcia i miłości rodziców. Rzadko słyszały, że są wyjątkowe, zdolne i cenne. Pewnie z tego powodu trudno im uwierzyć we własne zdolności. Przykładem jest Tessa - nastolatka, wokół której kręci się powieść młodzieżowa...

W chwili, gdy moje serce wreszcie zapałało miłością do serii Dary Anioła, obrałam sobie za cel przeczytać (i nawet zainwestować we własne egzemplarze) inne książki z tego uniwersum. Wybór padł na Diabelskie Maszyny, bo często spotykałam się z opiniami, że ta seria jest znacznie lepsza od Darów Anioła.
Bałam się, że się zawiodę przez rekomendacje.

Na Anioła, ta seria jest...

Dyskusje

13 165