Mechaniczny anioł

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 1) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantastyka, fantasy, science fiction
Clockwork Angel
Anna Reszka
Mag
steampunk literatura amerykańska wiktoriańska Anglia magia demony
Clockwork Angel
Diabelskie Maszyny (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-11-20
Anna Reszka
Ze Świata Nocnych Łowców
steampunk literatura amerykańska wiktoriańska Anglia magia demony

Oficjalne recenzje i

Bez wytchnienia

[ 69 ] Link do recenzji

Historia jako taka nie robi większego wrażenia (ale bardzo polecam dla nastolatków!) natomiast postaci Jamesa i Williama zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Za bardzo czasów wiktoriańskich nie da się tutaj odczuć, ale mimo wszystko autorka stworzyła przyjemną atmosferę. Niektóre wątki są naciągane na potrzeby głównych postaci.

"Czy dam radę przetrwać ? “ Takimi słowami mogę podsumować myśli głównej bohaterki.
Trylogia ,,Diabelskie Maszyny" Cassandra Clare
10/10
Książki na swoją kolej czekały dość długo, bo aż dwa lata. Mimo, że uwielbiam styl pisania autorki, nie mogłam zabrać się za tą trylogię. Z tyłu głowy miałam myśl, że te książki NA PEWNO nie mogą być lepsze niż seria ,, Dary Anioła" - ...

Od tej książki zaczęła się moja przygodna z czytaniem. Polecam każdemu

Diabelskie Maszyny. Intryguje od samego początku, inny świat. Poznaliśmy go już wcześniej, jednak teraz jesteśmy w dawniejszych czasach. Znów spotykamy Magnusa i Camille. Super.

Ostatnio skończyłam czytać pierwszy tom Diabelskich Maszyn „Mechaniczny Anioł”. Już od dawna chciałam przeczytać książkę Cassandry Clare i w końcu się udało! Czy się zawiodłam? Nie. Czy zamówiłam już kolejne części? Też nie. Bardzo spodobały mi się wykreowani przez autorkę bohaterowie – Tess z jej grzecznym i naiwnym charakterem, William, arogancki chłopak, który bardzo...

Na półkach: , , , , , ,

Poprzednią książkę Cassandry Clare czytałam jakieś dwa jak nie trzy lata temu, było to "Miasto szkła", które w trakcie czytania i zaraz po skończeniu podobało mi się bardzo, ale przyjemne uczucie szybko mnie opuściło i odkryłam, że nieśpieszno mi wracać do świata Nocnych Łowców, a przez większość czasu myślałam nawet, że już nie sięgnę po powieści tej autorki, bo nie były...

Kolejna mocna pozycja Cassandry Clare. Obok Darów anioła, mój ulubiony cykl autorki. Niecodzienni bohaterowie, wartka akcja i wiele dobrej zabawy dla Czytelnika.

Czytałam ją parę lat temu. Bardzo mi się podobała. Potem do niej wróciłam. Nie przestała mi się podobać 😁 Piękna, pełna intryg, humoru, sarkazmu i barwnych bohaterów. Polecam wszystkim, którzy lubią takie klimaty.

Pierwszy tom rozpoczynający serię „Diabelskie maszyny” (prologu „Dary anioła”) historię od samego początku wciągającą w świat intryg, magii oraz uroku dawnych lat.
Już w prologu mamy okazję poznać XIX-wieczny świat i jego bohaterów od tej magicznej strony. Wartka akcja sprawia, że chcemy więcej, a autorka spełnia tą prośbę.
Główną bohaterkę poznajemy w momencie, gdy...

Wciągająca, ciekawa, warta przeczytania.
Polecam :)

Dyskusje