Ludzka rzecz

Wasilij Biełow Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Proza Współczesna literatura piękna
Привычное дело
literatura piękna
Wiera Bieńkowska, Jerzy Litwiniuk
Proza Współczesna
wieś literatura rosyjska

Bardzo inteligentne studium życia kołchoźnego chłopstwa z jego obyczajami, przywarami i radościami. Prostota pełną gębą, ale wciąż z pewnym romantycznym twistem. Ołtarz trudu życia powszedniego. Pamiątka wysiłku, który odcisnął potężne piętno na świadomości niejednego żyjącego pod butem reżimu komunistycznego. Nauka dla człowieka XXI wieku o podstawowych wartościach życia.

Zbiór opowiadań z życia rosyjskich wieśniaków. Mamy tu mieszaninę podłego życia, w którym głód nieraz zagląda w oczy, synowie giną na wojnie, przepracowane gospodynie padają z wycieńczenia, a stary wierny koń zdycha oraz prostodusznej chłopskiej przedsiębiorczości, pozwalającej na różne sposoby radzić sobie z całymi trudami radzieckiej biedy: to tu coś zwędzą, a tam wezmą...

Witam :-) dziś opinia o książce niezwykłej,książce chyba już niespotykanej w druku.
Radziecka piękna powieść,o ludziach z małej wioski.
Początku lat 70,ich piękna wieś jest pięknie opisana.
Ludzie,zwierzęta ludzka praca.
Troszkę polityki,ale na szczęście mało za to sporo miłości.
Krajobrazy piękne.
Nie wiem,czy książkę można wypożyczyć w Waszych bibliotekach ?
U mnie było i...

• Przeczytane w 2008
  • Rosyjskie
  • Literatura rosyjska
  • Współczesna proza światowa
  • Literatura rosyjska
  • MM Stare
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ludzka rzecz