Ludzka rzecz

Okładka książki Ludzka rzecz
Wasilij Biełow Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Proza Współczesna literatura piękna
literatura piękna
Proza Współczesna
Привычное дело
Państwowy Instytut Wydawniczy
1971-01-01
1971-01-01
Wiera Bieńkowska, Jerzy Litwiniuk
wieś literatura rosyjska

Okładka książki Frygijskie bławatki Wasilij Aksionow, Wasilij Biełow, Nodar Culejskiri, Grigor Dżanikian, Regina Ezera, Aleksander Filippowicz, Achat Gaffar, Inna Goff, Georgij Gulia, Wasilij Jurowskich, Rimma Kowalenko, Igor Kuwszynow, Leonid Lencz, George Menjuk, Wacław Michalski, Manuk Mnacakanian, Junna Moric, Wardkes Petrosjan, Aleksander Prochanow, Georgij Siemionow, Witalij Siomin, Andriej Skałon, Jurij Szczerbak, Alim Teppiejew, Gleb Tiekotiew, Wiktoria Tokariewa, Iwan Łaskow, Aleś Żuk
Ocena 7,0
Frygijskie bła... Wasilij Aksionow, W...

Bardzo inteligentne studium życia kołchoźnego chłopstwa z jego obyczajami, przywarami i radościami. Prostota pełną gębą, ale wciąż z pewnym romantycznym twistem. Ołtarz trudu życia powszedniego. Pamiątka wysiłku, który odcisnął potężne piętno na świadomości niejednego żyjącego pod butem reżimu komunistycznego. Nauka dla człowieka XXI wieku o podstawowych wartościach życia.

Zbiór opowiadań z życia rosyjskich wieśniaków. Mamy tu mieszaninę podłego życia, w którym głód nieraz zagląda w oczy, synowie giną na wojnie, przepracowane gospodynie padają z wycieńczenia, a stary wierny koń zdycha oraz prostodusznej chłopskiej przedsiębiorczości, pozwalającej na różne sposoby radzić sobie z całymi trudami radzieckiej biedy: to tu coś zwędzą, a tam wezmą...

Witam :-) dziś opinia o książce niezwykłej,książce chyba już niespotykanej w druku.
Radziecka piękna powieść,o ludziach z małej wioski.
Początku lat 70,ich piękna wieś jest pięknie opisana.
Ludzie,zwierzęta ludzka praca.
Troszkę polityki,ale na szczęście mało za to sporo miłości.
Krajobrazy piękne.
Nie wiem,czy książkę można wypożyczyć w Waszych bibliotekach ?
U mnie było i...

• Przeczytane w 2008
  • Rosyjskie
  • Do kupienia
  • Współczesna proza światowa
  • Literatura rosyjska
  • Literatura rosyjska
  • MM Stare

Dodaj cytat z książki Ludzka rzecz