Szamo

Krzysztof StanowskiGrzegorz Szamotulski Wydawnictwo: Buchmann biografia, autobiografia, pamiętnik
9788378819431
Szamo Szamotulski biografia

Okładka książki Szamo Krzysztof Stanowski, Grzegorz Szamotulski
7,3
Szamo Krzysztof Stanowski...
Okładka książki Kowal. Prawdziwa historia Wojciech Kowalczyk, Krzysztof Stanowski
7,1
Kowal. Prawdzi... Wojciech Kowalczyk,...
Okładka książki Spalony Krzysztof Stanowski, Andrzej Iwan
7,8
Spalony Krzysztof Stanowski...

Prosta, niewymagajaca książka - idealna do pracy i słuchania przy okazji. Nie czytałem jej, a przesłuchałem jak audiobooka i nie żałuję. Polecam osobom interesującym się polską piłką nożną i tylko im. :)

Zbyt dużo historii czysto piłkarskich z tej książki się nie dowiesz ale jest mnóstwo anegdotek z szatni czy treningów. Gwarantuje, że uśmiechniesz się nie raz, polecam!

Czytałem bardzo dawno, ale zapamiętałem jako jedną z fajniejszych biografii piłkarskich na naszym rynku.

Sięgając po tą lekturę, nie ma co wymagać nie wiadomo jakiego poziomu literackiego. Ot, zbiór ciekawych anegdot z zycia całkiem barwnego piłkarza.
Fajna rozrywka.

Szamo piłkarzem był na polskie warunki niezłym, na światowe przeciętnym. Człowiekiem natomiast bardzo barwnym. Jego kariera to wzloty i upadki, jednak za każdym razem okraszone jego trudnym porywczym charakterem. Książka to nic innego jak zbiór anegdotek, opowiastek mniej lub bardziej ciekawych. Wszystko to pod piórem bystrego, lekko piszącego Stanowskiego. Dla kogoś...

Najlepiej książkę tę opisuje historia, gdy czytając ją w przedziale pociągu nie mogłem powstrzymać się od śmiechu... Aż musiałem wyjść z przedziału, bo współpodróżni się dziwnie patrzyli, że głupi sam do siebie się śmieje. Luźna, ekspresowa w czytaniu i pełna fajnych historii. Może nie są to szczyty literatury, ale myślę, że każdy fan piłki powinien przeczytać :)

Czyta się w ekspresowym tempie. Chwilami bulwersuje, rozbawia, szokuje. Na pewno tytuł nie jest nadużyciem. Dobrze, że czytałem w pokoju, bo chwilami śmiałem się do książki :D

Dla fanów piłki nożnej to bardzo dobra pozycja.
Dużo ciekawostek, anegdot i kontrowersji zza kulis.
Zwłaszcza przypadła mi do gustu część o Januszu Wójciku.

Naśmiałem się w trakcie tej biografii (choć raczej nie powinienem tak tego nazywać) co niemiara. Mnóstwo anegdot, historyjek, często takich, w które dotąd nie jestem w stanie uwierzyć - zza kulis wyidealizowanej piłki nożnej wprost z telewizyjnego ekranu. Czasem aż żałujesz, że nie mogłeś w tym uczestniczyć, choć nie brak w książce osobistych tragedii i zwyczajnych, ale...

Bardzo dobra pozycja! Pełna humoru. Klimat piłkarskiej szatni lat 90. Najciekawsze są wstawki ze śp. Januszem Wójcikiem. ;)

Dyskusje

1 674