Grzeczna Dziewczynka

Tomasz Wandzel Wydawnictwo: Wachlarz literatura piękna
Wachlarz
literatura piękna
2013-10-10

Dość ciekawa pozycja, chociaż losy głównej bohaterki na początku mnie fascynowały to z czasem stawały się coraz bardziej irytujące i ukazujący pewny brak logiki. Szybko się czyta, i dość ciekawe zakończenie.

Książkę przeczytałam zachęcona opinią w magazynie dla osób niepełnosprawnych, choć prezentowany w niej wymiar niepełnosprawności jest stosunkowo niewielki. Główna bohaterka swoimi wyborami, logiką (lub jej brakiem), postępowaniem - irytuje mnie okrutnie, co świadczy o bardzo dobrym kunszcie pisarskim autora. Tytułowa "Grzeczna dziewczynka" wzbudza w czytelniku pewne emocje...

Autor powieści całkiem nieźle zna się na charakterystycznym dla płci pięknej braku logiki w działaniu. Co żem właśnie popełniła? Sama nie wiem, choć przeczytałam jednym tchem. Na początku nuta prywaty. Otóż uważam, że nazwanie książki "Grzeczna dziewczynka" jest lekko tandetne. Trochę jak jeleń na rykowisku wymalowany na desce albo szklanki za szybą kredensu. Koniec...

Świetnie się czyta, wciągająca fabuła, która mimo wszystko nie pozostawia zbyt wiele niedomówień. Godna polecenia dla kobiet młodych, zastanawiających się nad sensem własnego życia oraz własnych wyborów.

Tytuł to tylko ironia. Łamanie zasad, romans, zdrada,a przy tym dużo erotyki. Natrafiłam na nią przez przypadek. Całkiem dobra.

• 2014
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • Moje
  • 2013