Harry Potter and the Order of the Phoenix

J.K. Rowling Wydawnictwo: Bloomsbury Children's Books Cykl: Harry Potter (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Bloomsbury Children's Books
Harry Potter (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Opinie [1 477]

W porównaniu z poprzednimi częściami, tutaj już jest poważniej. Faktycznie widać jak ta książka z części na część dojrzewa z bohaterami. O niebo lepsze niż film.

Mój dotychczasowy rekord - przeczytana w dwa dni, a ma prawie 1000 stron.

To już nie to samo, co pierwsze cztery części.
Jest bardziej mroczniej i poważniej, co jest tylko na plus oczywiście.
A wystarczyło w odpowiednim momencie użyć lusterka... ;]

Słynna seria znana każdemu. Dla tych, którzy zastanawiają się nad tym czy warto ją przeczytać jak oglądało się film to odpowiedź brzmi tak, ponieważ czytając tą serię zauważyłam, że jest dużo momentów innych niż w filmie lub dodanych bo wiadomo film nie jest identyczny. Więc jeśli się zastanawiasz nad kupieniem to rób to. Polecam.

Troszkę przydługa, dałoby radę skrócić ją trochę i nic by się nie stało, ale i tak czytało się przyjemnie.

To, co się stało w rozdziale "Departament Tajemnic" i po nim, było świetne i raczej szybko o tym nie zapomnę. Śmierć Syriusza była dla mnie bardzo smutnym wydarzeniem i z racji, że jestem dość wrażliwy, to troszkę chusteczek wylądowało w śmietniku. Cała opowieść...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najgorsza część o Harrym Poterze. Mogłaby być o połowę chudsza, a wyniosłabym z niej to samo.

Mimo objętości bardzo szybko się czyta. Bawiłam się przy niej świetnie i uważam, że ta część dorównuje zapałem z jakim czytałam "Więźnia Azkabanu". Zdecydowanie jedna z lepszych części.

Moja ulubiona część :) Polecam!

To już nie jest taka lekka książka jak poprzedniczki. Czara ognia była tą graniczącą. W Zakonie Feniksa jest dużo poważniej, cała historia nabiera tempa. W zasadzie od czwartego tomu wszystkie kolejne czyta się z coraz większym zaangażowaniem by odkryć coraz to nowsze tajemnice. Z książki na książkę utwierdzam się tylko w przekonaniu że odświeżenie serii to był świetny pomysł.

Pamiętam, że czytałam tę książkę wiele razy mimo, że jest dość spora. Niesamowicie wciąga i zachęca do dalszego czytania.

78 653
    20 818