Lawenda w chodakach

Ewa Nowak Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Miętowa (tom 4) literatura młodzieżowa
2012-11-05
2004-01-01
Egmont Polska
wakacje podróż miłość
Miętowa (tom 4)
literatura młodzieżowa
2012-11-05
wakacje podróż miłość

Zazdroszczę dzieciakom w liceum, że mogą dorastać razem z bohaterami Miętowej serii. Jeśli ktoś lubił ten okres ( gimnazjum, średnia szkoła) - to ta seria jest obowiązkowa.

Jak dla mnie najlepsza z seriii <3

Bardzo przyjemnie się czyta. To jest pierwszy tom, po który sięgnęłam, zatem rzeczywiście można czytać w dowolnej kolejności. Książka o młodych ludziach, ale nie tylko dla młodzieży.
Czytam gdzie to tylko możliwe. Gdy śmiałam się w głos czytając w kolejce do lekarza, chyba inni oczekujący mi zazdrościli, najpierw, że czytam, a później co czytam.

Lekka książka, jednak mało wciągająca. Myślę, że to raczej pozycja dla młodzieży.

Urzekła mnie ta książka. Klimatyczna, ciepła, taka właśnie lawendowa. Lekka łatwa i przyjemna w czytaniu, choć - kiedy się zamyślimy nad jej treścią - to już nie jest tak beztrosko.
Czwórka przyjaciół postanawia spędzić wspólne wakacje zwiedzając samochodem Europę. Dwie pary - Magda i Kuba oraz Wiktor i Damroka - zdają sobie sprawę, że ten wyjazd zmieni ich na zawsze. Nie...

„Lawenda w chodakach” w moim domu zagościła ponownie. Po raz pierwszy trafiła do mnie sześć lat temu, kiedy to jeszcze nawet nie myślałam o blogowaniu i współpracy z wydawcami. Książka była wówczas czymś w rodzaju odskoczni od pisania drugiej pracy magisterskiej i rewelacyjnie się wówczas sprawdziła. Byłam ciekawa jak po tych paru latach intensywnego czytania powieści,...

MIŁOSNA OPOWIEŚĆ DROGI

Miłosnych opowieści drogi popkultura zna wie. Wystarczy wspomnieć powieść i film "Dzikość serca" czy kinowy obraz "Przed wschodem słońca" - oba zdobyły w końcu niemałą popularność i takie samo uznanie. Czy ma sens dokładać do tego coś jeszcze? Wszystko zależy od wykonania. Powiedziałbym, że w literaturze wszystko zostało już odkryte i liczy się...

Doskonała historia dla wszystkich, którzy czasem gubią się w miłości, wątpią lub szukają dziury w całym. Młodzieżowa miłość, dylematy, zazdrość i przyjaźń na śmierć i życie w otoczeniu pięknych krajobrazów z różnych stron Europy.

Hmmmm.... była to moja lektura. Przez cały czas nie przekonywała mnie do siebie. Choć jedno co należy przyznać dzięki wszechstronności i ilości poruszonych tematów, książka pomoże w napisaniu niejednej prac w szkole.

Bohaterów powieści można już spotkać w innych książkach tej serii, ale ja dowiedziałam się o tym dopiero po przeczytaniu "Lawendy w chodakach". Jednak nie straciłam na tym, ponieważ fabuła jest tak skonstruowana, że można czytać te książki osobno.

Magda i Kuba oraz Damroka i Wiktor wyjeżdżają w podróż po Europie. Zwiedzają miejsca, o których wielu z nas marzy i to...

Dyskusje

3 069