Rodzina Casteel

Okładka książki Rodzina Casteel
Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Rodzina Casteel (tom 1) literatura piękna
literatura piękna

Rodzina ze Wzgórz Strachu rodem

Link do recenzji

1936 53 51

Recenzja książki pt. "Rodzina Casteel" autorka: Virginia Cleo Andrews
cyt. Tego dnia, kiedy panna Deale pozwoliła nam zabrać książki do domu, otworzyła przed nami świat". (cytat zawarty w ww. książce)

"Rodzina Casteel" to pierwsza część pięciotomowej sagi. Autorka wprowadza nas do świata rodziny, która zmaga się z licznymi problemami. Rodzeństwo często jest zdane na...

Porażająca historia o biedzie, cierpieniu, ludzkiej niedoli ale też o nadziei, marzeniach i przyjaźni. Warto przeczytać by docenić drobne rzeczy.

W "Rodzinie Casteel" czuć klimat "Kwiatów na poddaszu". Mamy tu trudne dzieciństwo, biedę, zakazaną miłość... Po pierwszym tomie jestem odrobinę zawiedziona, ale mimo wszystko zabieram się za kolejne części 🤓

Cała seria bardzo mi się podobała. Na tej książce zryczalam się strasznie. Ogólnie moim zdaniem powieści Andrews są świetne

Książka mega. Czytało się jednym tchem. Wryła się w pamięć. To pierwsza książka z serii. Dla mnie jedna z najlepszych książek po "Kwiatach na poddaszu"

Pamiętam jak parę lat temu po lekturze całej sagi o Dolangangerach, szybko pobiegłam do księgarni kupić kolejne książki Pani Virgini C. Andrews. Taka byłam podekscytowana tamta sagą, że natychmiast chciałam sięgnąć po coś jeszcze tej autorki. Pierwszy tom Rodzina Casteel oczywiście też mnie wciągnął i tak samo drugi tom, jednak potem coś się zacięło i miałam po prostu dosyć...

Dawno nie czytałam tego gatunku i traktowałam to tylko jako odskocznię ale czytało się naprawdę miło. Książka wciągająca, ciekawa, szybko się czyta. Chwilami denerwowała mnie naiwność głównej bohaterki lub zachowania innych ale cóż przecież w książce chodzi o emocje ;) Szczerze polecam.

Cieszmy się w życiu tym co mamy. Są rodziny które żyją w ubóstwie i nędzy. Nie maja rodziców, albo rodzice nie przejmują się dziećmi. Taka jest ta powieść.

Książka ciekawa z ciężką sytuacją rodzinną oraz zakazaną miłością. Kolejna nie łatwa saga autorki, która bardzo wciąga. Polecam, na pewno sięgnę po dalsze części:)

Do połowy było całkiem ciekawie ale potem był tylko ból ... Ból czytania.

1 476
    1 090