Mroczny anioł

Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Rodzina Casteel (tom 2) literatura piękna
Dark Angel
Rodzina Casteel (tom 2)
literatura piękna
Małgorzata Fabianowska
rodzina koszmar trauma romans miłość

Druga książka z serii Rodziny Casteel. Nie tak rewelacyjna jak tom pierwszy jednak równie wciągająca i ciekawa.

Bywa, że drugi tom sagi okazuje sie rozczarowanie a tu nadal ciekawy. Bywa, że zachowanie głównej bohaterki jest naiwne i denerwuje ale nadal czyta się bardzo dobrze. Bywają nudniejsze momenty ale nie skłania to do całkowitego odłożenia książki.

Druga część rodziny Casteel. Niesamowite zmiany w życiu dzieci Casteel.

No i co ja mogę poradzić na to, że lubię Virginię Andrews:)
Lubię jej styl, troszkę mroczny, gotycki klimat, nieprawdopodobność zdarzeń i wyraziste, czasem aż przerysowane postaci. Książkę jak każdą inną tej autorki czyta się łatwo i szybko, jest cudownym przerywnikiem między ambitniejszymi pozycjami.

"Mroczny Anioł" to kolejne dzieło autorki, które ujęło mnie za serce. Książka zaskakuje, porusza, wywołuje uśmiech i wyciska łzy. Połączenie subtelności i delikatności z brutalną rzeczywistością całkowicie mnie do siebie przekonało. Podczas czytania czułam się jakby w transie, zatopiłam się w świecie Heaven i kibicowałam jej do samego końca. W książce odnalazłam wszystko:...

Szczerze powiedziawszy ja tej książki nie przeczytałam.. ja ją po prostu wciągnęłam na raz! Miałam wrażenie że otwarłam ją, przewracałam strony i zamknęłam - na szczęście, to dopiero druga cześć :)

Nieprzewidywalna! Niczego się nie domyślałam co będzie dalej, jak już myślałam sobie "Aha! Już wiem!", po kolejnych stronach mówiłam sobie "Ale jak to? Przecież zapowiadało się...

Zarowno pierwsza ksiazka z serii jak i druga wciagnela mnie nieziemsko. Po prostu jak juz zaczynalam czytac to ciezko bylo sie oderwac. No i nie spodziewalam sie kompletnie takiego zakonczenia. Bardzo polecam wszystkim! :)

"Mroczny anioł" to druga część przygód rodziny Casteel. Siedemnastoletnia Heaven Castel wyrywa się z ubogiej chaty na Wzgórzach Strachu. Wyjeżdża do Bostonu, do swojej babci Jilliani i jej męża Tony'ego. Rodzina niechętnie przyjmuje ją pod swój dach. Przyszywany dziadek stara się na każdym kroku kontrolować życie bohaterki, która za wszelką cenę chce spełnić swoje dziecięce...

Rodzina Castell. Tom II.

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród...

Na półkach: , , , ,

Jest to druga część cyklu, która podobnie, jak pierwsza bardzo i się podobała. Jest to książka od której ciężko się oderwać. Czytałam ja z wielkim zainteresowaniem i wypiekami na twarzy. Już nie mogę doczekać się kolejnej części, a zwłaszcza dalszych losów bohaterów.

Dyskusje

1 094