Dochodzenie 2

David Hewson Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Sarah Lund (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Killing II
Sarah Lund (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2013-10-28
Ewa Penksyk-Kluczkowska

Sarah powraca z wygnania, żeby rozwiązać skomplikowaną zagadkę. Nadal bardzo ciekawie, główna bohaterka musi rozstrzygnąć kto mówi prawdę, co wcale nie będzie proste. Może i tej części brak pewnej "gracji" swej poprzedniczki, ale to naprawdę książka warta przeczytania.

Równie dobry kryminał jak pierwsza część. Sarah Lund nadal w formie, zawiła zagadka, dobre tempo. Najlepiej czytać tę mini-serię po kolei. Polecam.

1911

Zagadkowe morderstwa związanych z armią osób w Kopenhadze. Czy coś je łączy ? A w tle wojna w Afganistanie.
Co tam się naprawdę wydarzyło ?

Kryminalna tajemnica to część fascynującej powieści Davida Hewsona. Przynajmniej dla mnie.
Równie fascynujące było śledzenie zawodowych i prywatnych spraw duńskiej policjantki, Sarah Lund.
To, moim zdaniem, jedna z najlepiej...

Może i dobrze uknuta intryga i fajnie osadzony kryminał, ale główna bohaterka drażni niemożliwie. Miota się, robi co chce i działa wbrew logice.

Bardzo polubiłam Sahrę Lund w pierwszej części, dlatego sięgnęłampo drugą. Jednak druga część już tak bardzo mnie nie wciągnęła. Po pierwsze jest zdecydowanie za długie (pierwsza zresztą też). Po drugie te wątki polityczne w ogóle do mnie nie przemawiają. Zagadka właściwie fajna, ale strasznie pokręcone rozwiązanie. Przeczytam pewnie trzecią część, ale już bez entuzjazmu....

książka powala, naprawdę, absolutny must read!

„Dochodzenie 2” w dużej mierze pozbawione jest tego, co w pierwszym tomie trochę mi przeszkadzało, a mimo to w ostatecznym rozrachunku to jednak pierwsze spotkanie z tą serią bardziej do mnie przemówiło. Tym razem nie poczułam się na tyle mocno wplątana w kolejne wydarzenia, by nie chcieć ani na moment książki odłożyć. Takiego totalnego zatracenia się w historii mi...

Chyba jescze lepsza od 1 ...ale porównywalne. Obydwie równie rewelacyjne! Nawet nie przeszkadzało mi to, że vczasami gubiłam się w tych nazwiskach polityków... Czytałam aż " kartki fruwały" ;)

Anne Dragsholm, dociekliwa prawniczka zatrudniona w wojsku szuka wojennej prawdy. Zaczynają ginąć żołnierze, członkowie Aeger, wszyscy, którzy cokolwiek wiedzieli o masakrze w Afganistanie. Anne zostaje zamordowana. Władze państwowe też nie są bezpieczne. Rząd może upaść . W ministerstwie obrony przecież ktoś musiał wiedzieć o całej sprawie…. Komisarz Sarah Lund wraca...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna świetna część przygód Sarah Lund. Zwłaszcza końcówka trzyma w napięciu, nie sposób się oderwać, bo człowiek jak najszybciej chce poznać prawdę, której stopniowo się domyśla. Polecam, a sama biorę sie za 3 część :)

• 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał