Paskudna historia

kryminał, sensacja, thriller
Monika Szewc-Osiecka
Monika Osiecka
Inne

Chyba najlepsza książka Bernarda Miniera. Znakomicie zakręcony kryminał-thriller. Raczej nikt nie będzie umiał odgadnąć zakończenia. Zdecydowanie polecam, Minier w znakomitej formie.

Trochę mnie zmęczyła. Na pewno jest słabsza od serii z komisarzem Servazem, ale zakończenie powalające.

Naprawdę paskudna historia, zgadzam się z przedmówcami początek trochę nudny ale później no cóż jak napisałam paskudna historia .

na małej wyspie zostaje zamordowana dziewczyna,podejrzenie pada na chłopaka z którym zerwała.chłopak z przyjaciółmi próbuje oczyścić się z podejrzeń .wtedyujawniają się sekrety mieszkańców wyspy.na finał następuje zwrot akcji i nic nie jest tym czym było.

Ciekawe wątki i zaskakujące zakończenie. Trudno się do czegoś przyczepić, bardzo dobry kryminał.

Od cyklu z Servazem odstaje (przynajmniej od pierwszych trzech części, które przeczytałem). Widać sporo niekonsekwencji i niespójności, sprawiających, że historia jest słaba. Można wyciągnąć królika z kapelusza, ale żeby chociaż ten kapelusz wcześniej istniał !
Plusy za klimat powieści i osadzenie akcji w deszczowej scenerii archipelagu San Juan na północy USA ...

Bernard Minier znowu w wielkiej formie! Historia Henry'ego , jego pogmatwanych losów, ukazujących historię przyjaźni młodych ludzi, zbrodni, braterstwa, miłości, ale też chciwości wkomponowuje się w tą intrygującą historię. Autor prowadzi grę z czytelnikiem, którego myli i poddaje błednym tropom, by na końcu wszystko zamienić w naprawde paskudną historię...
W dwóch słowach:...

Tym razem Autor zabiera nas za ocean i funduje przewrotną historię gdzie najważniejszymi elementami stają się socjopatyczne zachowania młodych ludzi i wszechobecna inwigilacja. Wypuszcza nas w różne strony, zawraca bawi się emocjami i na koniec totalnie zaskakuje. Bardzo fajny kryminał, mnie kojarzy się z przedświątecznymi porządkami i myciem okien. Audiobook idealny na...

Do połowy ta książka była drętwa i rozwleczona. Nafaszerowana opisami w stylu "Szuflada lekko skrzypnęła, gdy ją otworzyłem. Oświetliłem jej wnętrze latarką jak dentysta badający zepsute zęby." Ludzie... Na szczęście od połowy drgnęło, bo rzeczy przestały być oczywiste.

Dyskusje

1 156