Torn

Okładka książki Torn Amanda Hocking
Okładka książki Torn
Amanda Hocking Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Trylle (tom 2) fantasy, science fiction
Trylle (tom 2)
Torn
Tor Books
2012-03-01
2012-03-01
9781447205708

Zaczynając czytać "Rozdartą" myślałam, że będzie gorsza od pierwszej części. W miarę czytania i wciągania się w historię miło się zaskoczyłam.

Kolejna wciągająca część trylogii Trylle, w której główna bohaterka musi zrozumieć, co znaczy dla świata. Poznaje skrywaną prawdę i podejmuje pierwsze, przemyślane decyzje jako królewna. Czy podoła przeznaczeniu? Oczekiwaniom poddanych? Czy nastąpi pokój? Tego zapewne dowiemy się w ostatniej części powieści.

Uważam jednak, że to nawet przyjemna lektura. Także polecam nastolatkom, które kręcą takie klimaty.

Druga część jest zdecydowanie gorsza od poprzedniej. Przede wszystkim główna bohaterka jest na tyle egocentryczna, że naraża swoich bliskich na niebezpieczeństwo, mimo że wie, co jej zagraża. Irytowało mnie też to, jaka jest naiwna oraz jak traktowali ja inni bohaterowie. Wątek miłosny tu jest beznadziejny. Czułam się zażenowana czytając o tym co czuje główna bohaterka....

Liczba stron: 316
Ocena: 8/10

Od razu po zakończeniu Zamienionej, wyciągnęłam swoje łapki po Rozdartą - drugą część trylogii 'Trylle'. Muszę przyznać, że świat trolli pochłonął mnie po całości.

Tak jak w poprzednim tomie, autorka używa narracji pierwszoosobowej.

Odkąd Wendy trafiła do świata trylli czuła, że inni pokładają w niej zbyt dużą nadzieję. Ona ma zostać królową? Ma ochronić swoich pobratymców przed armią Vittry? W jej mniemaniu, nigdy nie uda jej się sprostać takim wymaganiom. Właśnie dlatego decyduje się na ucieczkę i wraca do swojego dawnego domu. Niestety szczęście nie trwa zbyt długo. Wendy wraz ze swoim bratem – Mathem i mänskligiem – Rhysem, zostają porwani przez wojowników Vittry. Cała trójka wylądowała w ciemnym, wilgotnym lochu. Dziewczyna nie mogła zrozumieć, dlaczego tak bardzo im na niej zależało? Na odpowiedź nie musiała jednak czekać zbyt długo. Podczas rozmowy z okrutnym królem Vittry wszystko zdaje się rozjaśniać. Nie zgadniecie! Czekały tam na nią kolejne zobowiązania! Gdy Wendy mimo wszystko opowiada się po stronie matki, robi się nieciekawie. Na szczęście w szybkim czasie przychodzi ratunek. Dzięki Lokiemu – strażnikowi Vittry, który pozwolił im uciec nie zwołując straży, Wendy i jej przyjaciele bezpiecznie wracają do swojego zamku. Lecz król Vittry na tym nie poprzestanie. Czy uda im się ochronić trylle przed gniewem Orena?

Nie wiem czemu ta trylogia na początku zbierała tak przeciętne oceny. Bardzo dobry pomysł. Lekko i płynnie napisane. Myślę, że ostatnią częścią również się nie rozczaruje.
W stu procentach polecam!

Liczba stron: 316
Ocena: 8/10

Tak jak w poprzednim tomie, autorka używa narracji pierwszoosobowej.

Świetna książka, świetni bohaterowie, urzekająca akcja!

Świetna książka, świetni bohaterowie, urzekająca akcja!

Mimo iż dość dawno czytałam tę serię, to świetnie ją wspominam. Świetny pomysł na coś świeżego, bo w końcu ile można odgrzewać kotleta z wampirami i wilkołakami.

Jak w poprzedniej części trzymająca w napięciu fabuła i intrygi.

Jak w poprzedniej części trzymająca w napięciu fabuła i intrygi.

Trylogię oeniam jako całość.
Od początku zainteresowała mnie i wciągnęła w wir wydarzeń. Nie mogłam się doczekać "co będzie dalej".

Ogromny plus za to, że książki nie są rozwlekłe, nie ma niekończących się opisów przyrody itd. Jednym słowem zwięźle i na temat.

I część zasłużona 7, nie mogę dać więcej z powodu Wendy, jest wkurzająca do granic możliwości. Zadaje niewłaściwe pytania albo nie zadaje ich wcale a kolejno ma pretensje że nikt jej nie powiedział... Ehhh te 17-latki 😛

II część wnosi wiele ciekawych wątków. Pojawia się Loki, który nie zna królewny a zakochuje się w niej w minutę ?? Trochę było to nieprawdopodobne no ale cóż, zawsze muszę się do czegoś przyczepić.

III część jest świetnym zwieńczeniem całej historii Trylli i czuję się usatysfakcjonowana zakończeniem. Wendy przeobraziła się w dość "spoko" królową, chociaż nie powiem że przestała mnie irytować 🙂

Trylogię oeniam jako całość.

Dobrze, że autorka dokładnie nazywa uczucia bohaterów, bo po ich rozmowach i zachowaniu nigdy bym się nie domyśliła, kto do kogo miętę czuje - tak, to kolejny przytyk. Ewolucja Wendy wygląda sztucznie, a fabuła... cóż, mnie nie przekonuje. Plus za lekką lekturę: zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Z tego samego powodu sięgnę po 3 tom - oby okazał się lepszy!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

LOKI LOKI LOKI! Uwielbiam go! Wraz z Rhysem są moimi ulubionymi postaciami! Uwielbiam tą serie!

Amanda Hocking Rozdarta Zobacz więcej
Amanda Hocking Rozdarta Zobacz więcej