Rozdarta

Amanda Hocking Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylle (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Torn
Ewa Spirydowicz
Rozdarta Amanda Hocking

Liczba stron: 316
Ocena: 8/10

Od razu po zakończeniu Zamienionej, wyciągnęłam swoje łapki po Rozdartą - drugą część trylogii 'Trylle'. Muszę przyznać, że świat trolli pochłonął mnie po całości.

Tak jak w poprzednim tomie, autorka używa narracji pierwszoosobowej.

Odkąd Wendy trafiła do świata trylli czuła, że inni pokładają w niej zbyt dużą nadzieję. Ona ma zostać...

Świetna książka, świetni bohaterowie, urzekająca akcja!

Mimo iż dość dawno czytałam tę serię, to świetnie ją wspominam. Świetny pomysł na coś świeżego, bo w końcu ile można odgrzewać kotleta z wampirami i wilkołakami.

Jak w poprzedniej części trzymająca w napięciu fabuła i intrygi.

Trylogię oeniam jako całość.
Od początku zainteresowała mnie i wciągnęła w wir wydarzeń. Nie mogłam się doczekać "co będzie dalej".

Ogromny plus za to, że książki nie są rozwlekłe, nie ma niekończących się opisów przyrody itd. Jednym słowem zwięźle i na temat.

I część zasłużona 7, nie mogę dać więcej z powodu Wendy, jest wkurzająca do granic możliwości. Zadaje...

Dobrze, że autorka dokładnie nazywa uczucia bohaterów, bo po ich rozmowach i zachowaniu nigdy bym się nie domyśliła, kto do kogo miętę czuje - tak, to kolejny przytyk. Ewolucja Wendy wygląda sztucznie, a fabuła... cóż, mnie nie przekonuje. Plus za lekką lekturę: zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Z tego samego powodu sięgnę po 3 tom - oby okazał się lepszy!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

LOKI LOKI LOKI! Uwielbiam go! Wraz z Rhysem są moimi ulubionymi postaciami! Uwielbiam tą serie!

Miłe zaskoczenie, gdy czytasz drugą część trylogii i jest równie świetna jak pierwsza :)Jedno jest pewne nie zawiodła się. Dobra akcja, mogłabym się przyczepić do wyborów naszej Wendy, ale to nie ja tworzyłam postać tylko Pani Amanda, za co wielki ukłon w jej stronę za napisanie tak ciekawej trylogii.

Porywająca i wciągająca, wartka akcja, polecam. Choć nie jestem fanką fantastyki tą książkę przeczytałam z zapartym tchem. Czytało się jak dobrą obyczajówkę ;)

Tak jak i poprzednia część całej trylogii, uważam, że "Rozdarta" to dość przyjemna bajeczka.
Szybko się to czyta, nie ma żadnego problemu ze zrozumieniem tekstu.
Choć sądzę, że książka nie jest do końca dobrze napisana to mimo wszystko muszę przyznać, że cała historia wciąga i naprawdę zastanawiam się jak to będzie w ostatnim tomie całej serii.

Osobiście nie przepadam...

Dyskusje