Rozdarta

Amanda Hocking Cykl: Trylle (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 320 str.
Torn

Amber
fantastyka, fantasy, science fiction
Rozdarta Amanda Hocking

Kup książkę

Trylogię oeniam jako całość.
Od początku zainteresowała mnie i wciągnęła w wir wydarzeń. Nie mogłam się doczekać "co będzie dalej".

Ogromny plus za to, że książki nie są rozwlekłe, nie ma niekończących się opisów przyrody itd. Jednym słowem zwięźle i na temat.

I część zasłużona 7, nie mogę dać więcej z powodu Wendy, jest wkurzająca do granic możliwości. Zadaje...

Dobrze, że autorka dokładnie nazywa uczucia bohaterów, bo po ich rozmowach i zachowaniu nigdy bym się nie domyśliła, kto do kogo miętę czuje - tak, to kolejny przytyk. Ewolucja Wendy wygląda sztucznie, a fabuła... cóż, mnie nie przekonuje. Plus za lekką lekturę: zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Z tego samego powodu sięgnę po 3 tom - oby okazał się lepszy!

LOKI LOKI LOKI! Uwielbiam go! Wraz z Rhysem są moimi ulubionymi postaciami! Uwielbiam tą serie!

Miłe zaskoczenie, gdy czytasz drugą część trylogii i jest równie świetna jak pierwsza :)Jedno jest pewne nie zawiodła się. Dobra akcja, mogłabym się przyczepić do wyborów naszej Wendy, ale to nie ja tworzyłam postać tylko Pani Amanda, za co wielki ukłon w jej stronę za napisanie tak ciekawej trylogii.

Porywająca i wciągająca, wartka akcja, polecam. Choć nie jestem fanką fantastyki tą książkę przeczytałam z zapartym tchem. Czytało się jak dobrą obyczajówkę ;)

Tak jak i poprzednia część całej trylogii, uważam, że "Rozdarta" to dość przyjemna bajeczka.
Szybko się to czyta, nie ma żadnego problemu ze zrozumieniem tekstu.
Choć sądzę, że książka nie jest do końca dobrze napisana to mimo wszystko muszę przyznać, że cała historia wciąga i naprawdę zastanawiam się jak to będzie w ostatnim tomie całej serii.

Osobiście nie przepadam...

Mi osobiście bardziej podobała się 1 część - Zamieniona.
A to ze względu na Finna. W pierwszej części szalałam za nim, chciałam jak najwięcej z nim fragmentów. W drugiej też, ale z czasem miałam go dosyć. Zaczął mnie wkurzać. Bardzo chciałam, by układało mu się z Wendy, a on uparcie stawiał obowiązek na pierwszym miejscu. Mimo jego zachowania dalej chciałam, by byli razem i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trylle to ciekawe postacie i bardzo oryginalne. Jednak spodziewałam się więcej akcji i ciekawszych wątków . Wszystko było do przewidzenia :)

Wendy jest rozdarta kiedy na jaw wychodzą tajemnice rodzinne. Należy do Eleory królwej Trylli, ale jest też córką króla Vittry - Orna, niemalże nieśmiertelnego króla. Musi wybierać, czy już w sercu czuje do którego królestwa należy. Czy pozostanie z potężną matką, czy z zaciekłym i nieobliczalnym ojcem? Nie spodziewa się, że Loki, pracujący dla jej ojca będzie budził w niej...

Dyskusje

1 993