Norwegian Wood

Okładka książki Norwegian Wood Haruki Murakami
Okładka książki Norwegian Wood
Haruki Murakami Wydawnictwo: Vintage Ekranizacje: Norwegian Wood (2010) literatura piękna
Noruwei no mori
Vintage
2003-01-01
2003-01-01
Jay Rubin
Ekranizacje:
Norwegian Wood (2010)

Po przeczytaniu Kafki, kompletnie nie spodziewałem się czegoś takiego po jednej z najbardziej znanych książek Murakamiego. Prawdopobnie, gdybym wiedział, że Norwegian Wood będzie miłosną powieścią, kompletnie niepodobna do Kafki, nawet bym o niej nie myślał. Na szczęście, tak się nie stało i sięgnąłem po tę lekturę. Przeczytałem ją kilka miesięcy temu, ale wciąż pamiętam emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania.

Książka od samego początku angażuje emocjonalnie czytelnika, historia wciąga, a bohaterowie stanowią jej największą siłę. Z dużą łatwością, możemy odnaleźć się w tej japońskiej, nastoletniej rzeczywistości. Dla niektórych historia może wydawać się zbyt przesadzona w kilku aspektach, jednak moim zdaniem, wszystko łączy się w logiczna i spójna całość.

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Liczyłam na książkę w stylu Virginii Woolf, a dostałam coś takiego…
Z tej książki bił dziwny chłód, ale bynajmniej nie było to zaletą. Do Murakamiego wrócę - podobno to jedna z gorszych jego książek - dam mu więc szansę.

Czy Murakami mnie fascynuje? Nie bardzo, po prostu przemyslenia o zyciu, samo życie, które kończy się śmiercią i jest to fakt nieunikniony.

Wybitna historia. Poruszyła moje serce i żałuję, że tak szybko się skończyła :( Tak naprawdę jest to powieść obyczajowa głównie o smutku, miłości i samotności, ale ma w sobie coś magnetyzującego co sprawia, że staje się niezwykła. Genialnie nakreślone postacie -czytając rozumiałem rozterki Watanabe, identyfikowałem się z jego tragediami i szczerze mu współczułem. Oprócz tego, autor idealnie opisuje dynamiczną atmosferę Tokio, co sprawia, że można poczuć jakby się tam było. Zakończenie jak i sama fabuła nie zmusza do przemyśleń, pomimo, że opisywane wydarzenia są depresyjne i głębokie, nie pozostaje tu wiele do rozważania po przeczytaniu. Cieszę się, że historia dobrze się zakończyła :)

Miałem duże oczekiwania co do Murakamiego; od dłuższego czasu chciałem przeczytać tą książkę i się nie zawiodłem. Jeden z moich ulubionych pisarzy!!!

Najzdrowsza książka o tym jak powinny wyglądać relacje z kobietami

Najzdrowsza książka o tym jak powinny wyglądać relacje z kobietami

To moja druga książka Haruki Murakami i ...dobrze mi się ją czytało. Ma specyficzny klimat no a w trakcie czytania wciąga raczej mocno w swój świat i przekazuje uczucia i relacje między bohaterami dość intensywnie.

boże murakami napisz mi życie

boże murakami napisz mi życie

Po prostu świetna i niesamowicie smutna historia. Może to kontrowersyjna opinia, ale to moja ulubiona książka Murakamiego. Z jakiegoś powodu wyjątkowo złapała mnie za serce i trafiła do mnie jak żadna inna.

Już wiem dlaczego tak lubię książki Murakamiego. Nikt, tak jak on, nie opowiada o smutku. Polecam, bardzo piękna historia.

• Literatura japońska
  • Japonia