Norwegian Wood

2006-02-03
Data 1. wydania:
2000-01-01
Anna Zielińska-Elliott, Dorota Marczewska
Tokio Japonia współczesna proza japońska literatura japońska

więcej Więcej

okropna :)

Ten człowiek nawet nazywa się w niezwykły sposób... Haruki Murakami, po kolejnej jego książce mam ochotę zapłakać i wyrzucić wszystko co do tej pory czytałem. Wyjątkowa literatura, może dlatego że, niedoskonałość postaci i ich upośledzenie emocjonalne jest tak podobne do mojego.

Norwegian Wood jest pierwszą przeczytaną przeze mnie książką Murakamiego.W ogóle to jest chyba pierwsza "dorosła" powieść, jaką przeczytałam. Pamiętam, że wypożyczyłam ją ze szkolnej biblioteki w gimnazjum, ze zdziwieniem, że taka poważna literatura stoi na jednej półce z Harrym Potterem, popularną wtedy Alą Makotą i Jeżycjadą. Zdziwienie było jeszcze większe po...

Bezsensowne życie bezsensownych ludzi i ich bezsensowny seks w bezsensownych konfiguracjach.

To pierwsza książka Murakamiego, którą przeczytałam. Jestem przyzwyczajona do książek z wartką akcją, wyraźną linią fabularną... Początkowo byłam zdziwiona, bo ta książka zasadniczo nie ma wyraźnego ciągu fabularnego. Jest płynąca jak biografia, jednak... Jestem oczarowana tą historią i już rozumiem jej fenomen.

To moje drugie po "Kafce nad morzem" spotkanie z Murakamim i zdecydowanie sięgnę po kolejną książkę tego autora.

Kocham podróżować, a przez względy pandemiczne najłatwiej zatopić się w Azji przez właśnie powieści ociekjące klimatem azjatyckim. W powietrzu czuć zapach japońskich potraw, a w tle wybrzmiewają piosenki lat 60. To właśnie to lubię w książkach, że podsuwają mi...

Realne pokazanie życia dojrzewającego studenta: nauka, miłość, seks, usamodzielnianie się. Przy czym najistotniejsze jest chyba, to jak autor dobrze oddał problemy natury psychicznej, trapiące ludzi. Jak już cię one złapią to nie jest łatwo z nimi walczyć, a niestety czasami, ta walka zostaje przegrana.

Co prawda to była mój pierwszy kontakt z tym autorem, ale jestem już...

tego nie da się opisać, trzeba spróbować książek Murakamiego, najlepiej zacząć od opowiadań i jeśli "wejdzie" to zostajesz :D

Rewelacyjna powieść. Polecam

Lubię pisanie Murakamiego. Lubię jego rozwijanie historii. Klimat. Symbole. Nawiązania.
No i mam, zgodnie z zamówieniem.
Prawie.
Pewnie jestem trochę (już?) drewniana, bo do mnie nie przemówił erotyzmem. Może zabrakło Magi(i).

14 880
    6 712