Koalicja szpiegów. Baza G-8

Okładka książki Koalicja szpiegów. Baza G-8 Agnieszka Stelmaszyk
Okładka książki Koalicja szpiegów. Baza G-8
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Koalicja szpiegów (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Koalicja szpiegów (tom 2)
Zielona Sowa
2013-01-01
2013-01-01
koalicja szpiedzy baza g8 agenci

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Polecam, bardzo fajna, ale zakończenie takie sobie.

Polecam, bardzo fajna, ale zakończenie takie sobie.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Ten tom lepszy od poprzedniego. Fajna fabuła, dużo akcji, jednym słowem to co lubię. Polecam

,,Koalicja Szpiegów” to trylogia, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk .
Robert mógłby się wydawać zwyczajnym trzynastolatkiem gdyby jego rodzice nie zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Wszyscy myślą, że zginęli oni w wypadku, spadając z urwiska w Andach. Chłopiec uważa jednak inaczej. Myśli, że ich śmierć nie była przypadkowa, i ktoś maczał w niej palce. Robert znajduje dziwny list, którego treść potwierdza jego obawy … Ktoś przyczynił się do śmierci jego rodziców ! Tylko kto ? I dlaczego ? Chłopiec postanawia to odkryć i sam zbadać sprawę . Na policję nie ma co liczyć, gdy w grę wchodzą szpiedzy i ich międzynarodowe koalicje, no i tajemniczy Luminarusz. Kim on jest ? I czy można mu ufać? W głowie Roberta tłoczą się różne pytania na które nie zna odpowiedzi. W tym czasie, na dwóch krańcach świata listy o podobnej treści dostaje dwójka innych dzieci. Oni też zamierzają poznać prawdę.
Ciąży na nich wielkie brzemię. Trafiają w wir przygód i niebezpieczeństw, a ich drogi krzyżują się.
Wspaniały wynalazek ! Niespodziewane zwroty akcji! Dziwne ataki terrorystyczne ! Agenci i tajemnice tylko w trylogii książek ,,Koalicja Szpiegów” .

,,Koalicja Szpiegów” to trylogia, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk .

To kolejna część przygód Harriet, Davida i Roberta. Tytułowa baza G-8 to jedna z tajnych placówek Koalicji, w której uwięziona jest babcia Roberta…

Po ciężkim szkoleniu na pustyni dzieci nareszcie zaczynają działać. Klub Ogrodnika daje im ważne zadanie do wykonania. Muszą odnaleźć ukryte przez ich rodziców klucze, które wskażą młodym ludziom drogę do modułów...

Ciąg dalszy recenzji na moim blogu: http://lekturymolinki.blogspot.com/2017/07/koalicja-szpiegow-baza-g-8-agnieszka.html

Ciąg...

Przyjemna w lekturze. Skierowana do młodego pokolenia.

Przyjemna w lekturze. Skierowana do młodego pokolenia.

Mega wciągające. Super ciekawe. Istny must-have dla miłośników solidnej akcji.

Mega wciągające. Super ciekawe. Istny must-have dla miłośników solidnej akcji.

"Koalicja szpiegów. Baza G-8" to drugi tom świetnej serii "Koalicja szpiegów", którą można nazwać "Jamesem Bondem dla nastolatków". Zabiera nas w sieć przygód, sekretów i spisków od, których aż kręci się w głowie. Agnieszka Stelmaszyk, autorka znanych i lubianych "Kronik Archeo", po raz kolejny przyprawia swym piórem o mocniejsze bicie serca.

Tym razem Robert, Ramona i David trafiają do Klubu Ogrodnika, który staje się kamuflażem dla emerytowanych agentów. Gdzie wyszkoleni agenci trenują nieopierzonych nowicjuszy w trudnym fachu. Robert wraz z przyjaciółmi musi sprostać nowym, trudnym
zadaniom i uwolnić swoją babcię. Wręcz niemożliwym zadaniem jest dotrzeć do Dywersantów, nie dać się schwytać ludziom Żukowa no i oczywiście uratować świat przed okrutną Koalicją Szpiegów. Jednak nasi bohaterowie nie spoczną puki ich misja nie zakończy się sukcesem. Choć nie będzie to łatwe.

Agnieszka Stelmaszyk kontynuuje wątki zakończone w pierwszym tomie. Nieustanne pytania i szybka akcja sprawiają, że lekturę wręcz się pochłania. Motywy szpiegowskie są tu doskonale widoczne dzięki czemu czytanie wciąga. Wraz z upływem lektury czytelnik podróżuje między Wyspami Brytyjskimi, Saharą, Włochami, a nawet Polską. Co jeszcze dodaje tempa książce,

"Koalicja szpiegów. Baza G-8" to świetna kontynuacja, serwująca czytelnikom najwięcej wrażeń i ciekawych rozwiązań fabularnych. Przygody Roberta i jego przyjaciół, śledzi się z wypiekami na twarzy. Autorka spisała się doskonale, czas spędzony z książką zaliczam do jak najbardziej udanego. Jeżeli ktoś z was nie jest fanem tajnych agentów to polecam ten cykl a może się do nich przekona. Jak najbardziej polecam.

Tym razem Robert, Ramona i...

Przygody dzieciaków walczących z koalicją bardzo mi się podobają ;) z przyjemnością sięgnę po kolejny tom cyklu

James Bond dla nastolatów

Kto z nas, będąc dzieckiem, chociaż raz nie marzył o tym, by zostać tajnym agentem? Któż nie chciał rozwikłać międzynarodowej tajemnicy, należeć do tajnej organizacji czy zdemaskować niecne knowania kogoś, kto pragnie przejąć władzę nad światem? Do dziś pamiętam, że jako dziecko z wypiekami na twarzy oglądałam kolejne przygody tajnego agenta Jej Królewskiej Mości psującego plany Bloefelda czy innych szwarccharakterów. I choć wyrosłam z marzeń o dołączeniu do MI6, to nadal mam słabość do filmów o Bondzie. A Bond, James Bond, jest niejako kwintesencją marzeń o przygodach, sekretach i światowych spiskach.

Opierając się na takich dziecięcych pragnieniach Agnieszka Stelmaszyk, autorka popularnych Kronik Archeo, postanowiła zabrać swoich czytelników w podróż pełną niebezpieczeństw, wartkiej akcji i oczywiście asów wywiadu.
Baza G-8 to drugi po Luminariuszu tom cyklu Koalicja szpiegów. Robert, który próbował rozwikłać zagadkę wypadku swoich rodziców, spotkał się z tajemniczą Koalicją Szpiegów oraz tytułowym Luminariuszem. Po wydarzeniach, które rozegrały się w Niemczech, Austrii, Czechach i Omanie, główni bohaterowie trafiają do tajnej bazy znajdującej się gdzieś na Saharze. Tam, pod okiem najlepszych specjalistów, dzieci przechodzą przez trudne szkolenie. Wkrótce ich umiejętności zostają wystawione na ciężką próbę, ponieważ młodzi agenci muszą między innymi wytropić Luminariusza i uwolnić babcię Różę, a także rozwikłać zagadkę samej bazy G-8.

Autorka kontynuuje wątki rozpoczęte w części pierwszej, dlatego czytanie Bazy G-8 bez znajomości poprzedniczki mija się z celem. Trudno mi było przebrnąć przez początek książki i zrozumieć, kto jest kim, dlaczego bohaterowie znaleźli się na Saharze i po jakich stronach konfliktu stoją. Po lekturze Luminariusza uzyskałam odpowiedzi na przynajmniej kilka podstawowych kwestii.

Stelmaszyk wykorzystuje znane motywy szpiegowskie i adaptuje je na grunt zrozumiały dla dzieci. Czytelnik odkrywa wraz z bohaterami wielkie tajemnice, które rodzą więcej pytań niż odpowiedzi (Kto porwał babcię? Jakie jest tajemnicze zadanie, które mają wykonać młodzi przyjaciele? Czym jest Klub Ogrodnika?). Akcja przenosi się z miejsca na miejsce, a bohaterowie podróżują po całym świecie – Sahara, Włochy, Wyspy Brytyjskie, Polska… Akcja goni akcję niemal jak w filmie sensacyjnym. Być może dla młodego czytelnika tak podkręcone tempo jest bardzo atrakcyjne – dla mnie, niestety, nie było. Wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie i czułam, że nie mam nawet chwili na złapanie oddechu czy odpoczynek, bo tajemnica musi być wyjaśniona, a im bardziej jest zagmatwana, tym lepiej i atrakcyjniej. Taki zabieg doskonale sprawdza się w filmach, jednak w książce po prostu męczy. Po przeczytaniu pięćdziesięciu stron czułam się jak po przebiegnięciu maratonu i pogubiłam się w natłoku kolejnych scen i lokacji. Myślę jednak, że dla młodzieży szybkie tempo wyda się raczej zachęcające, w myśl zasady: im więcej i szybciej, tym lepiej.

Ciąg dalszy znajdziecie tutaj: http://geek-woman.blogspot.com/2014/12/koalicja-szpiegow-baza-g-8-agnieszka.html

James Bond dla nastolatów

• Dla dzieci
  • Biblioteka