Pojedynek detektywów

Okładka książki Pojedynek detektywów Arkadiusz Niemirski
Okładka książki Pojedynek detektywów
Arkadiusz Niemirski Wydawnictwo: Skrzat literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Skrzat
2015-10-01
2009-01-23
powieść przygodowa powieść detektywistyczna

Świetna młodzieżówka detektywistyczna. Jest zagadka z zamierzchłej przeszłości, jest poszukiwanie skarbu i walczący o nagrodę różnej maści detektywi, jest mylenie tropów i zwroty akcji. Jest przygoda i trochę historii. . Czytało mi się tak dobrze, że wybaczam autorowi trochę groteskowe relacje męsko- damskie i niekiedy tani dydaktyzm.

Książkę czyta się wręcz jednym tchem.
Treść szybko wciąga, bohaterowie zyskują sympatię. Akcja jest dynamiczna i co chwilę nas zaskakuje. Możemy kombinować, wymyślać rozwiązania, a autor psuje nam szyki i wszystko układa zupełnie inaczej.

Naprawdę warto! Życzę miłej lektury.

Książkę czyta się wręcz jednym tchem.

Naprawdę warto! Życzę miłej lektury.

Książkę dostałam w prezencie, więc stąd wynikała moja chęć jej poznania.
Artur Burski, nauczyciel matematyki, zostaje wynajęty do rozwiązania zagadki w Oporowie. Mierzy się z sześcioma innymi detektywami, a nagrodą ma być 20 000 euro.
Książka nie była zła. Autor przepełnił ją informacjami o mieście i jego historii, co dla mnie było zaletą. Lubię wynieść z czytania wiedzę, a przyłapuję się na tym, że rzadko sięgam po polskich autorów.
Podobała mi się zagadka,choć samo rozwiązanie mnie zawiodło. Miałam wrażenie, że autorowi zabrakło pomysłu i pewne sprawy rozwiązał albo za szybko, albo w błahy sposób. Denerwował mnie wątek z piękną panią kustosz.
Nie żałuję spędzenia z nią czasu, ale na pewno nie sięgnę po nią kolejny raz.

Książkę dostałam w prezencie, więc stąd wynikała moja chęć jej poznania.

Treść ciekawa, ale nie tak bardzo, abym nie mogła się doczekać kolejnego rozdziału. Miałam momenty, że mi się nie chciało czytać lub to czytanie się dłużyło. Jednak od połowy książki akcja zaczęła się bardziej rozwijać. Pojawiają się też w niej momenty romantyczne.

Na zamek w Oporowie zostaje zaproszonych 7 detektywów, którzy mają znaleźć skarb, do którego dojścia szyfr jest ukryty na tabliczce odkrytej w grobie. Wielkim atutem książki są dla mnie przemycone przez autora wiadomości: historia, matematyka, astronomia. Tym razem trochę przypomina fabuła Pana Samochodzika, jest zły brat, jest zakochany bohater, pomagające mu młode damy i młodzież i samochód. Akcja toczy się powoli, mamy tajemnice detektywów i rozwiązanie zagadki, na które bez nauki nie wpadniemy. Polecam osobom, które uwielbiają zagadki historyczno - kryminalne.

spoko

spoko

Świetna!!!

Świetna!!!

Książka trzyma w napięciu. Przyznam, ze książki detektywistyczne nie należą do moich ulubieńców, jednak ta bardzo przypadła mi do gustu. Autor świetnie przeprowadza czytelnika przez uwikłaną zagadką rzeczywistość.

Książka zupełnie w stylu dawnego Samochodzika 😁
I pomysł na zwiedzanie 😁

Książka zupełnie w stylu dawnego Samochodzika 😁
I pomysł na zwiedzanie 😁

Przeczytałam z ogromną przyjemnością, eh człowiek na starość dziecinnieje, no i dobrze, tak sobie powtarzam :)

• 2001
  • 2009