Pojedynek detektywów

Okładka książki Pojedynek detektywów
Arkadiusz Niemirski Wydawnictwo: Skrzat literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Skrzat
2015-10-01
2009-01-23
powieść przygodowa powieść detektywistyczna

Przeczytałam z ogromną przyjemnością, eh człowiek na starość dziecinnieje, no i dobrze, tak sobie powtarzam :)

Książkę czyta się wręcz jednym tchem.
Treść szybko wciąga, bohaterowie zyskują sympatię. Akcja jest dynamiczna i co chwilę nas zaskakuje. Możemy kombinować, wymyślać rozwiązania, a autor psuje nam szyki i wszystko układa zupełnie inaczej.

Naprawdę warto! Życzę miłej lektury.

Książka zupełnie w stylu dawnego Samochodzika 😁
I pomysł na zwiedzanie 😁

Książka z ciekawą fabułą, bardzo dużą ilość faktów, która nie każdemu pasuje. Bardzo dobrze, przedstawione w książce są osobowości bohaterów i ich ogólny wygląd.

Książka trzyma w napięciu. Przyznam, ze książki detektywistyczne nie należą do moich ulubieńców, jednak ta bardzo przypadła mi do gustu. Autor świetnie przeprowadza czytelnika przez uwikłaną zagadką rzeczywistość.

Książkę dostałam w prezencie, więc stąd wynikała moja chęć jej poznania.
Artur Burski, nauczyciel matematyki, zostaje wynajęty do rozwiązania zagadki w Oporowie. Mierzy się z sześcioma innymi detektywami, a nagrodą ma być 20 000 euro.
Książka nie była zła. Autor przepełnił ją informacjami o mieście i jego historii, co dla mnie było zaletą. Lubię wynieść z czytania wiedzę,...

Treść ciekawa, ale nie tak bardzo, abym nie mogła się doczekać kolejnego rozdziału. Miałam momenty, że mi się nie chciało czytać lub to czytanie się dłużyło. Jednak od połowy książki akcja zaczęła się bardziej rozwijać. Pojawiają się też w niej momenty romantyczne.

Na zamek w Oporowie zostaje zaproszonych 7 detektywów, którzy mają znaleźć skarb, do którego dojścia szyfr jest ukryty na tabliczce odkrytej w grobie. Wielkim atutem książki są dla mnie przemycone przez autora wiadomości: historia, matematyka, astronomia. Tym razem trochę przypomina fabuła Pana Samochodzika, jest zły brat, jest zakochany bohater, pomagające mu młode damy i...

Świetna!!!

spoko