Piąta fala

Rick Yancey Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Piąta fala (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The 5th Wave
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Wróbel
Marcin Wróbel dystopia nastolatka kosmici literatura amerykańska

Oficjalne recenzje i

Inwazja obcych w nowym stylu

[ 62 ] Link do recenzji

Lubię tematykę końca świata, apokalipsy, inwazji obcych czy innego sposobu zagłady ludzkości, więc już na starcie z pewnym entuzjazmem łapałem się za tę książkę.

Nim jednak na dobre oddałem się lekturze to poczytałem trochę komentarzy na LubimyCzytać. I po tym moja radość troszkę opadła, troszkę zmalała i raczej nie nastawiałem się, że "Piąta Fala" mi się spodoba.

Dlatego...

Dobra literatura , ale film widziałem wcześnie był tragiczny a fabuła sredna i ja zawsze książka jest o wiele lepsza ba więcej szczegółów i akcji.
Jednym minusy ,autor ma chyba manię nad liczbą tysiąc (1000) ciekawe , nie liczyłem ile razy .... Było
P.s oczywiście przeczytam następnie tomy

Najpierw przeczytałam tę bardzo średnią książkę. Potem obejrzałam film nakręcony na jej podstawie i to było jeszcze gorsze przeżycie.

Powiem tak: gdyby nie główna bohaterka, ta książka byłaby naprawdę dobra. Jaka ta dziewczyna była irytująca! Jej myśli, jej zachowanie, jej sposób bycia - wszystko mnie w niej denerwowało. Ile razy można czytać o tym, że pewnie jest ostatnią...

Bardzo podobała mi się ta książka ;)

Doczytałem do 135 strony i pasuję... Dla młodych może i fajna kniga, ale dla mnie dno i wodorosty. Oceny nie wystawiam bo nie przeczytałem w całości, ale być może w dalszej części księga ta doprowadza do czytelniczego orgazmu. Pozycja nie dla mnie.

Krótka historia - widziałam film, zachciało mi się książki.
Zaskakująco wciągająca historia. Nie lubię tych całych inwazji z kosmosu, ale skupiłam się na młodej bohaterce i naprawdę dobrze mi się ją czytało.

Drugi raz czytam i podoba mi się chyba jeszcze bardziej niż kiedyś ❤️ Autor odwalił dobrą robotę 😁

W pewnym momencie można naprawdę się nie połapać o co chodzi. Jest naprawdę rewelacyjny zwrot akcji i książkę polecam!

Książkę dostałam w prezencie, na fali zachwytu filmem, bo był zdecydowanie w moim stylu. Książka była ok, przez film przewidywalna. Bohaterka jednak wkurzająca, pyszna i arogancka, humorzasta. Dla każdego chłopca była 'ratunkiem' nie wiadomo w sumie od czego. Ale najbardziej denerwowały mnie fragmenty w których chyba autor sam nie wiedział co ma na myśli, w pewnych...

Na półkach: , , , , , ,

Widziałam ekranizację tej książki kilka lat temu i w końcu postanowiłam zabrać się za książkę. Z początku w ogóle nie mogłam się wciągnąć. Od razu zostajemy wrzuceni w cały świat i dopiero po kilkudziesięciu stronach coś się zaczyna wyjaśniać. Z tego powodu na samym początku ciężko się to czyta, bo nie potrafimy się odnaleźć.

Jednak kiedy w końcu to uczynimy, to aż nie...

Dyskusje

4 934