The 5th Wave

Rick Yancey Wydawnictwo: Putnam Cykl: Piąta fala (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Putnam
Piąta fala (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Muszę powiedzieć, że spodziewałam się czegoś innego - tajemniczych, humanoidalych kosmitów, bardziej złożonego świata przedstawionego, akcji w rodzaju "Wojny światów". Autor podążył śladami "Zmierzchu" - Evan przypominał Edwarda, pochodzącego z gatunku wrogiego ludziom, a mimo to pokochał swoją "żywicielkę". W pewnych momentach główna bohaterka mnie irytowała, swoją...

Nie będę mówić, że mi się ta książka spodobała, bo szczerze? Nie mój gust. Przechodzenie z narracji jednoosobowej na trzecio zakręciło mi w głowie, a chora obsesja Cassie na punkcie Bena była nienormalna. Nie wiem czy to dlatego, że książka jest napisana przez mężczyznę, czy to tylko ja odniosłam takie wrażenie...?
Jednak może być też to wina tego, że nie lubię książek o...

Najpierw obejrzałam film, a potem wzięłam się za książki. Nie wszystkim ta seria się podoba, ale mi przypadła do gustu. Jak dla mnie jest ciekawa i mimo niektórych słabych wątków to książkę oceniam " na pozytywną".
Jeśli ktoś lubi książki akcji, niekiedy trzymające w napięciu to polecam zajrzeć do tej serii ;))

Literatura nie najwyższych lotów, w zasadzie jak każda dzisiaj na podstawie której powstaje adaptacja filmowa. Takie sobie to czytadło, raczej przeznaczone do młodzieży. Fakt jeden czyta się to bardzo szybko (przeczytałem chyba w 4 dni), jest akcja, są rozterki moralne, mogło być dużo gorzej, ale w zasadzie po przeczytaniu nie mam ochoty na więcej książek z tego uniwersum.

Lubię tematykę końca świata, apokalipsy, inwazji obcych czy innego sposobu zagłady ludzkości, więc już na starcie z pewnym entuzjazmem łapałem się za tę książkę.

Nim jednak na dobre oddałem się lekturze to poczytałem trochę komentarzy na LubimyCzytać. I po tym moja radość troszkę opadła, troszkę zmalała i raczej nie nastawiałem się, że "Piąta Fala" mi się spodoba.

Dlatego...

Dobra literatura , ale film widziałem wcześnie był tragiczny a fabuła sredna i ja zawsze książka jest o wiele lepsza ba więcej szczegółów i akcji.
Jednym minusy ,autor ma chyba manię nad liczbą tysiąc (1000) ciekawe , nie liczyłem ile razy .... Było
P.s oczywiście przeczytam następnie tomy

Najpierw przeczytałam tę bardzo średnią książkę. Potem obejrzałam film nakręcony na jej podstawie i to było jeszcze gorsze przeżycie.

Powiem tak: gdyby nie główna bohaterka, ta książka byłaby naprawdę dobra. Jaka ta dziewczyna była irytująca! Jej myśli, jej zachowanie, jej sposób bycia - wszystko mnie w niej denerwowało. Ile razy można czytać o tym, że pewnie jest ostatnią...

Bardzo podobała mi się ta książka ;)

Doczytałem do 135 strony i pasuję... Dla młodych może i fajna kniga, ale dla mnie dno i wodorosty. Oceny nie wystawiam bo nie przeczytałem w całości, ale być może w dalszej części księga ta doprowadza do czytelniczego orgazmu. Pozycja nie dla mnie.

4 947
    4 860