Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Na kłopoty Anioł – niekoniecznie z aureolą

Link do recenzji

Książka ciepła i pozytywna. Mam wrażenie, że trochę nierealna sytuacja, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki. Poznajemy tutaj też dalsze losy Mirandy, ale samej Mirandy jest trochę mało - takie mam wrażenie. Polubiłam głównych bohaterów - Jonasza, Jaśminę (przypomina mi mamę Borejko z książek Małgorzaty Musierowicz) i Mirona. Jedna z lepszych książek Pani Moniki.

audio

Piękna, ciepła opowieść. Czytałam ja po raz kolejny, w nienajlepszym stanie ducha i podziałała jak cudowny balsam. Tchnie optymizmem i wiara w człowieka, mimo wszystko. Uwielbiam Szwaję niezmiennie.

Porzucone, nie mój styl

Uwielbiam Monikę za dziennikarski profesjonalizm, ciekawie zarysowane postacie, poruszane ważne tematy. Tym razem jest ich kilka: dramat dziecka zapracowanych rodziców, żałoba Jaśminy po utracie męża, obojętność dzieci wobec starszych, samotnych rodziców, dylematy młodej Mirandy, która szuka swojej drugiej połówki. Powieść czyta się z przyjemnością bo Monika, nie tylko...

Lubię twórczość pani Szwai, więc znałam postacie z poprzednich jej książek, które wystąpiły tutaj. Opowieść trochę słodka, trochę gorzka, okraszona humorem pani Moniki. Czasami każdemu z nas przydałby się taki "Anioł w kapeluszu".

Przyjemna bajka - nie bajka o zwyczajnym życiu, zwyczajnych ludziach i nadzwyczajnej sile przyjażni oraz potrzebie niesiena dobra w zawiłym, okrutnym świecie.

Bardzo przyjemna literatura. Kilka bohaterów, których losy się splatają tworzą całkiem niezłą historię. Przekrój osób jest różny, tak, jak ich profesje, ale najważniejsze wydaje się być chęć pomocy innym, otwartość i zwykła życzliwość, której w rzeczywistym świecie brakuje. Dla mnie nawet ta książka ma charakter terapeutyczny, uczy i pokazuje, jak możemy pomagać innym,...

Dotychczas miałam przyjemność tylko z jedną książka pani Szwai ("Zupa z ryby Fugu") i choć było to kilka lat temu, doskonale pamiętałam, że mi się podobało. I tu się nie zawiodłam. Autorka ma niewiarygodną lekkość pisania, nawet wtedy, gdy poruszane tematy do łatwych nie należą. Byłam bardzo ciekawa czym teraz zachwyci/zaskoczy/zadziwi mnie autorka. I tu nie było tak łatwo,...

Jak dla mnie to trochę "mdła". Na pytanie męża -O czym jest ta książka?Odpowiedziałam -O różnych rzeczach. W sumie nie wiedziałam co mam rzec. Ale czyta się przyjemnie.

1 466
  • 2014