Modliszka

powieść polska

Oficjalne recenzje i

...bo siła jest kobietą

Link do recenzji

Gdy mąż - za przeproszeniem - robi innej babie dziecko, bierzecie rozwód, a w międzyczasie zostajesz babcią, na nudę nie narzekasz. Zwłaszcza gdy przyjdzie ci się zaopiekować najpierw (byłą) teściową, a potem sąsiadką.
Lekko o nie do końca lekkich sprawach - niezła lektura na przedwiosenne wieczory.

Bardzo fajna książka. Czyta się rewelacyjnie, pełna przezabawnych powiedzonek np. "dzisiaj ludzie mają wykształcenie wyższe, tylko podstawowego im brak". Podczas czytania - uśmiech na twarzy gwarantowany!

Milena Płoszyńska ma wszystko. Poukładany dom, dobrą pracę, którą lubi i męża, który jak się okazuje pozwolił sobie na drobny skok w bok czego owocem jest dziecko. Główna bohaterka próbuje posklejać swoje życie na nowo. Czy jej się to uda? Bardzo polecam

Historia o tym, że warto liczyć tylko na siebie!

Wszystko wskazywało na to, że początek nowego tysiąclecia będzie dla Mileny i Lucjana Płoszyńskich jednym pasmem pomyślności i sukcesów, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Los jednak zadecydował inaczej. Udany na pozór związek nagle się rozpada, a każde z małżonków rusza w swoją stronę. Po raz drugi w życiu Milena...

zmęczyłam...

Lubię polską prozę. Właściwie chyba każdą. Zarówno tę trudniejszą, jak i lekką łatwą i przyjemną. Modliszka zalicza się niewątpliwie do tej drugiej kategorii. Nie jest to powieść, przy której mózg pracuje jak szalony; raczej odpoczywa śledząc bez większych trudności losy bohaterów.
Milena jest kobietą silną i niezależną. Problem w tym, że (jak większość kobiet) nie zdaje...

"Świat usiany jest dobrymi ludźmi, z którymi często trudno wytrzymać."

Milena Płoszyńska przeżywa trudny okres w życiu. Długotrwały związek z Lucjanem rozpada się. Bohaterka musi stawić czoła problemom oraz aktualnej rzeczywistości.

Milena w momencie narodzin syna zostaje niepewną przyszłości, przepełnioną lękiem młodą wdową. Ponowne małżeństwo z Lucjanem zmienia życie...

Książka o radzeniu sobie w życiu, mimo wielu przeciwności. Główna bohaterka jest osobą, która każdemu stara się pomóc, nie zostawia nikogo w potrzebie.
Raz odmówiła pomocy, ale była to osoba,która wszystkich wokoło wykorzystywała.
Trochę rozwleczona akcja i wg mnie brak sytuacji z dreszczykiem, lecz książka warta przeczytania.

Bardzo wciągająca powieść, pełna ciekawych wątków i postaci :D Od połowy miałam ochotę czytać ją non stop, żeby dowiedzieć się, jak wyjaśnią się wątki z Lucjanem i Panią Laurą :D Świetna.

Powieść wzięłam w ciemno. Ładna okładka, ciekawy tytuł, który moim zdaniem sugerował zupełnie inną treść. Dało się przeczytać, chociaż przez pierwsze 300 stron wiało nudą i wiele razy chciałam zrezygnować z dalszego czytania. Powieść optymistyczna, obyczajowa ukazująca głównie losy rodzinne i próbę ułożenia sobie życia po zdradzie i rozwodzie.
Mileny-głównej bohaterki nie...

• 2013