Trochę większy poniedziałek

literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
2013-06-20
2013-06-20

Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Ocena 6,6
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Niewidzialne: Stop przemocy Katarzyna Grochola, Michał Kasprzyk
Ocena 0,0
Niewidzialne: ... Katarzyna Grochola,...

Okładka książki Makatka Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Ocena 6,4
Makatka Katarzyna Grochola,...
Okładka książki Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie Katarzyna Grochola, Andrzej Wiśniewski
Ocena 6,3
Gry i zabawy m... Katarzyna Grochola,...
Okładka książki Irena Basia Grabowska, Małgorzata Kalicińska
Ocena 6,7
Irena Basia Grabowska, Ma...

Po raz pierwszy mam styczność z książką pisaną w formie krótkich felietonów, jednak w ogólnym odbiorze wogóle mi to nie przeszkadzało. Krótkie historyjki nasączone są nie tylko sporą dawką humoru, ale także mądrymi przemyśleniami pisarki na temat otaczającego nas świata i ludzi.
Książkę czyta się szybko i naprawdę bardzo przyjemnie. Polecam!

Książkę czyta się szybko i naprawdę bardzo przyjemnie. Polecam!

Świetna książka, złożona z felietonów Katarzyny Grocholi. Fragmenty tych historii odnajdziemy w "NIgdy w życiu", więc to taki dodatkowy smaczek :) Teksty do pośmiania się i do refleksji. Zdecydowanie polecam :) Książkę wypożyczyłam ale już wiem że potrzebuję jej na mojej domowej półce :)

Uwielbiam! Uwielbiam za humor, za dystans, za wciąż aktualne wartości mimo felietonów sprzed 20 lat. Niektóre teksty banalne inne warte zapamiętania. Fajnie było przypomnieć sobie styl Grocholi sprzed lat.

Cztery gwiazdki za te kilka historii które mnie ujęły. Aż cztery, według niektórych tylko, jednakże ciężko mi ocenić tą pozycję wyżej, gdy w większości sytuacji miałam odmienną wizję niż nasza narratorka/autorka, ale nie ma co się dziwić pierwsza historia jest datowana na 2000. Więc z autorką nie tylko różnimy się pokoleniem, sytuacją życiową ale też światem nas otaczającym, bo powiedzmy sobie że 21 lat temu trochę inaczej to wszystko wyglądało.

Książka bardzo lekka i przyjemna ale jakże wnosząca wiele mądrości życiowych tak jakby przed przypadek ukradkiem? Historie często humorystyczne nieprzewidywalne i co najważniejsze prawdziwe!

A przynajmniej o tym mówi post scriptum od redakcji na końcu książki.
Historie które "kurzyly się" na dnie szuflady, zapomniane i nigdy nie mające ujrzeć światła dziennego. Książka do której napisania skłoniła Katarzynę Grocholę redakcja. Według mnie wyszła znakomicie!

PS:
To jest moja pierwsza książka Katarzyny Grocholi. Bardzo lubię czytać książki ale jakoś tak wystrzegam się tego co jest modne :) tę książkę wypożyczylam z biblioteki ale na pewno zakupię ja do swojej biblioteczki aby móc do niej wracać bez wychodzenia z domu. Poznajemy w niej Panią Kasie nie jako autorkę ale jako kobietę z krwi i kości poznajemy perypetie jej i jej przyjaciół. Pani Kasia przedstawia w niej nawet swoje słabości przez co staje się bliższa zwyklemu czytelnikowi. Jutro wypożyczę kolejną jej książkę a tą wpisuje na listę top 10 zdecydowanie!

A przynajmniej o tym mówi post scriptum od redakcji na końcu książki.

1973

Słabiutko te opowiadanka . Wieje nudą i banałem. Może szkoda, że nie zostały w szufladzie 🙄

Humor pani Grocholi lubię, owszem, od lat. Momentami zaśmiewałam się do rozpuku a przed oczami miałam Judytę z "Nigdy w życiu".
Wolę powieści niż felietony szczerze pisząc ale nie zaliczam czasu spędzonego z tą lekturą do straconego.
Polecam

Polecam

Bez zachwytu. Miło się czytało ale nic więcej.

Bez zachwytu. Miło się czytało ale nic więcej.

"Trochę większy poniedziałek" to zbiór felietonów /opowiadań /luźnych zapisków K. Grocholi. Bawią i pozwalają przyjemnie spędzić czas, przywołując znane chyba każdej kobiecie sytuacje z życia wzięte.

Choć nie ma w tej pozycji głębszych przemyśleń, to jest to świetny sposób na spędzenie wieczorów.

Tu felietonik, tam reportażyk i w trymiga książka przeczytana. Krótkie formy, ale z każdego zapisku można wyciągnąć coś ciekawego.