Anioł w kapeluszu

Okładka książki Anioł w kapeluszu Monika Szwaja
Okładka książki Anioł w kapeluszu
Monika Szwaja Wydawnictwo: Edipresse Seria: Klub Książki Kobiecej literatura piękna
Klub Książki Kobiecej
Edipresse
2015-01-01
2015-01-01

Rewelacyjna książka, energetyczne postacie, ciekawe wątki. Mozna się pośmiać ale tez wzruszyć. Polecam

Monika Szwaja była kiedyś moją ulubioną Autorką. Potem jakoś "nasze drogi się rozeszły"... :) Dziś po lekturze "Anioła w kapeluszu" bardzo żałuję, że pani Monika niczego już nie napisze...
"Anioł..." to wspaniała, pokrzepiająca, mądra książka. Tchnąca humorem i pozytywną energią. Arcydzieło w swoim gatunku. Niechybnie nasączone jakimś narkotykiem - Szwajowa nieodparta moc znów mnie zaczarowała i sprawiła, że zapragnęłam odświeżyć dawno przeczytane pozycje Autorki i sięgnąć po te, z którymi jeszcze się nie spotkałam.

PS. "Namordnik" i "hercklekoty" zostają ze mną! :)

„Anioł w kapeluszu” Moniki Szwaja poleciła mi koleżanka, kupiłam i nie żałuję. Współpraca z własnym portfelem.
👒Zieleń i woda to Szczecin, w którym mieszkają owdowiała pani profesor Jaśmina, bezdomny Miron, studentka po rozstaniu, dziecko, którego rodzice nie widzą, a ciągle czegoś wymagają. Co łączy tych bohaterów? Odpowiedź w książce.
👒Nie będę ukrywać, że na początku ciężko mi było wejść w tę opowieść i nie do końca wiedziałam, co czytam. Każda kolejna strona pomału roztaczała przede mną słodko gorzką historię, gdzie płynnie splatają się ze sobą losy bohaterów, którzy niosą duży bagaż doświadczeń. Szczególny obraz ludzi, którzy otwierając się na drugiego człowieka, doceniają przyjaźń i miłość. Autorka porusza problem zbyt ambitnych rodziców, bezdomności, depresji, samotności i straty. Opowieść o marzeniach i ufności w niezwykle empatycznym klimacie okraszona ciekawym humorem. I choć historia momentami wydaje się lekko nierealna, to niesie ze sobą morał i pozytywne spojrzenie na człowieka.
👒Polecam powieść niezobowiązującą, idealną na zrelaksowanie się, która daje nadzieję, że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie.

👒Nie będę ukrywać, że na początku...

Szwaja jak zwykle nie zawodzi! Historia tak dobrze skonstruowana, że przez bite 12 godzin nie mogłam się oderwać od audio. jest to bardzo miła, interesująca i momentami zabawna opowieść. Na początku może się wydawać, że jest zbyt wiele osób, oraz ich historii, lecz po chwili już wiemy kto jest kim i do końca się świetnie bawimy :) Szkoda, że brakuje przepisu na psiego kurczaka :D

Moje pierwsze spotkanie z panią Szwają, relatywnie udane. Potrzebowałam jednak sporo czasu, by zainteresować się choć śladowo losami bohaterów. Ostatecznie z przyjemnością śledziłam złączone losy Jonasza, Jaśminy i Mirona. Wątek Mirandy wydaje mi się doklejony na siłę, ot tak, żeby "było coś jeszcze". No i zastanawiam się skąd to upodobanie autorki do, hm, niezbyt popularnych imion. W każdym razie jest to przyjemne, ciepłe czytadło. Nie mniej i nie więcej.

Cudowna Masza! Boja ulubiona bohaterka w tej książce!
BARDZO lubię w tych książkach jak pięknie splatają się losy bohaterów.
Dla mnie są one niezwykle pokrzepiające, podnoszące na duszu niczym najlepszy balsam. Czytam już kolejną książkę autorki i jestem każdą urzeczona.
Króluje tu pełen empatii i ciepła klimat. Nawet jeśli sama historia momentami może wydawać się mało realna w niczym to nie przeszkadza, żeby przy herbatce czy kawie i kocyku delektować się nią bez końca. ❤️

Cudowna Masza! Boja ulubiona bohaterka w tej książce!
BARDZO lubię w tych książkach jak pięknie splatają się losy bohaterów.

Niezawodnie sięgając po Szwaję można liczyć na ten nieuchwytny, ciepły, empatyczny, mądry klimat, który zastępuje kocyk, ciepłą herbatę czy promyki słońca.

Wychowana na klasyce mam problem z tego typu literaturą. Bohaterów tam mnóstwo, a trudno sobie ich wyobrazić, bo charakterystyki brak. A historyjka ogólnie sympatyczna, choć raczej nierealna.

Bardzo podobała mi się książka .Ukazuje duży problem ludzi, którzy nie widzą swoich dzieci . A wciąż oczekują i oczekują to może złe się skończyć bardzo polecam zwłaszcza lektorkę panią Martę ❤️❤️❤️❤️

Piękna i z morałem. Nic dodać, nic ująć. Polecam.

Piękna i z morałem. Nic dodać, nic ująć. Polecam.

• Monika Szwaja