Dlaczego warto otworzyć się na szczęście?

Okładka książki Dlaczego warto otworzyć się na szczęście? José Luis Martín Descalzo
Okładka książki Dlaczego warto otworzyć się na szczęście?
José Luis Martín Descalzo Wydawnictwo: eSPe poradniki
poradniki
eSPe
2008-01-01
2008-01-01
9788374821933

Dostałam tę książkę zupełnie nieoczekiwanie w prezencie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia,🙏 tym bardziej, z wielką ochotą przeczytałam🙂
Trudno się było oderwać. Zaledwie 200 stron. Z reguły czytam grubsze lektury. Jednak okazuje się, że to nie ilość, ale jakość słów ma znaczenie☺Pierwszy raz mam problem z napisaniem recenzji, bo żeby napisać o czym jest ta książka, trzeba byłoby przytoczyć ją niemalże w całości🙂Tytuł mógłby sugerować, że jest to jeden z wielu dostępnych na świecie poradników. Jednak zakwalifikowanie tej lektury w ten sposób byłoby wielce krzywdzące.☺To zbiór esejów, w których autor prostym, zrozumiałym językiem pokazuje jak wiele dobra jest w najprostszych sprawach. Jedno zdanie zdaje się opisywać istotę rozważań: "Niektórzy ludzie żyją kilkadziesiąt lat, a okazuje się, że tak naprawdę nie przeżyli ani jednego dnia". ☺
Autor przypomina, że radość wynika z najprostszych spraw. Z widzenia rzeczy takimi jakie są w istocie, z otwierania się na innych, z dawania dobra bez oczekiwania na wzajemność, lub zastanawiania się czy ktoś zasłużył na naszą uwagę. Zbytnia kalkulacja nie pomaga, zamartwianie się na zapas odbiera radość z teraźniejszości, a zbytnie zapatrzenie w siebie sprawia, że umyka nam zbyt dużo okazji do szczęścia każdego dnia.🙂
Polecam🙂

"Każda odbudowa duszy rozpoczyna się od wewnątrz"

Bardzo ciekawe rozważania dotyczące szczęścia w życiu człowieka w odniesieniu do wiary w Boga. Warto zagłębić się w nie.

"Każda odbudowa duszy rozpoczyna się od wewnątrz"

• X-2013
  • Niewymienne
  • Sentencje i rozważania
  • Y-YELLOW
  • Non-fiction
  • :-) Mam
  • Religia

Dodaj cytat z książki Dlaczego warto otworzyć się na szczęście?