10 mitów kryzysu

Zehn Mythen der Krise
popularnonaukowa
Michał Sutowski
kryzys recesja ekonomia gospodarka

Bardzo słaba książka, w której każdy z rzekomych 10 mitów kryzysu został opisany jedynie w szczątkowy sposób, bez wskazania konkretnych dowodów wskazujących na ich fałszywość.

Na półkach: , , , , ,

Keynes Keynesa Keynesem pogania. Keynesizm odmieniany przez wszystkie przypadki podniesiony do rangi nauki. Dużo erystyki, przemilczeń, niedomówień. Dostrzeganie logiki w jej braku.

Keynes Keynesa Keynesem pogania. Dużo erystyki, mało konkretu.

Właśnie przeczytałem ten tytuł, już na pierwszych dwóch stronach słowa "Keynes", "keynesian" użyte były ponad 20 razy... Autor ewidentnie przesiąknięty swoim idolem do tego stopnia, że w jednym z rozdziałów napisał "oszczędności przeszkadzają inwestycjom", co jest dość przewrotne, zważywszy na fakt, że oszczędności właśnie stanowią podstawę inwestycji. Niektóre...

"Książka" rozmiarów tipsomaniaka z Cd-Action dzięki czemu można się z nią zapoznać podczas jednej wizyty w Empiku. Każdy z mitów obalony należycie- wystarczy jeden (sic!) wykres, kilka(naście) zdań i voila! Jakie to proste. No i obowiązkowo trochę brzęczenia o Keynesie i o kryzysie kapitalizmu.

• NP Ekonomia
  • Naukowe (bez oceny)