Bal u senatora

Jan Lechoń Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
Czytelnik
literatura piękna

2010

Niedokończona rzecz, więc nieco kuleje. Choć wcale nie jestem przekonana, czy spójna i wycyzelowana wyraziłaby prawdę o Polsce, a właściwie o Polakach.
Choć właściwie o kim/czym mógłby pisać Lechoń?

Z fragmentów pamiętnika zamieszczonych na końcu tej niewielkiej książeczki można się dowiedzieć, iż autora nurtował problem ukazania "polskiej nadzwyczajności w tej...

• Poezja
  • L. polska
  • Wymienię/Sprzedam
  • Domowa półka
  • 2015
  • Dramat

Dodaj cytat z książki Bal u senatora