rozwiń zwiń

Tajemnice Emmy: niespodzianki

Okładka książki Tajemnice Emmy: niespodzianki
Natasha Walker Wydawnictwo: Akurat Cykl: Tajemnice Emmy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Tajemnice Emmy (tom 2)
The Secret Lives of Emma:Distractions
Akurat
2013-03-27
2013-03-27
literatura erotyczna

Emma po romansie z sąsiadem wyjeżdża z przyjaciółką do domku nad morzem. Próbuje poukładać sobie w głowie uczucia. Wdaje się w kolejny romans, namawia też męża do seksu ze swoją przyjaciółką. Później jednak uznaje, że chce być wierną żoną i zmienić swoje życie.

bardzo odważnie napisana książka. Bardzo wyraźnie miałam namalowany obraz przedstawiający w książce. bardzo mnie wciągła. te odkrywanie siebie bohaterki ..super :)

2059

Druga część przygód bardzo niezdecydowanej Emmy, która ma ognisty temperament i sama nie wie, z kim i co by chciała robić. Taki sobie erotyk.

"Aby życie miało smaczek, raz dziewczynka raz chłopaczek."

"Aby życie miało smaczek, raz dziewczynka raz chłopaczek."

Książka słaba jak na książkę erotyczną czytałam lepsze. Troszkę zagmatwana i jeszcze romans z dziewczyną to troszkę za dużo. Nie sięgnę po kolejną część bo drugi tom był bardzo słaby.
Czekam aż autorka się bardziej rozwinie może kolejne książki będą troszeczkę lepsze od tej ;)
Okładka graficznie przyciąga wzrok czerń a na tym białe litery wyglądają schludnie.

"Tajemnice Emmy: niespodzianki" są kontynuacja erotycznych przygód Emmy Benson, którą poznaliśmy w pierwszej części "Tajemnice Emmy: początki".

Po namiętnym romansie z młodym sąsiadem Emma przebywa w nadmorskim domku wraz ze swoją przyjaciółką. W ten sposób chce zakończyć romanse, odnaleźć równowagę i spokój w życiu małżeńskim. Chce być oddana swojemu mężowi Davidowi. Jak się okazuje, nie jest tak łatwo. Zwłaszcza w przypadku Emmy, który według mnie jest stuprocentową nimfomanką. Emma jest kobietą dla której liczą się tylko zmysłowe rozkosze i seksualne doznania z najwyższej półki. Pojawia się okazja do powrotu do romansu sprzed lat (właśnie ze swoją przyjaciółką). Co zrobi Emma? Oczywiście ulegnie nowej erotycznej przygodzie.

Nie wiem czy przeczytanie kolejnej części przygód Emmy nie było błędem. Książka podobnie jak w pierwszej części szczegółowo opisuje romans Emmy i doznania seksualne obu kobiet. Autorka z duża dokładnością opisuje sceny zbliżeń między kobietami i ich pobudzone zmysły. Nowe doznania erotyczne i chęć zaspokojenia seksualnego Emmy - nic poza tym nie znajdziemy. No może tylko tyle, że główna bohaterka postanowiła zaniechać eskapad miłosnych i próbowała zmienić swoje podejście do zdrad i seksu, no ale... dlaczego nie spróbować z kobietą. Kończąc czytać tę część mam wrażenie, że wiem o czym będzie następna, ostatnia część "Tajemnice Emmy: powroty". Zobaczę czy aż tak łatwo można przewidzieć posunięcia autorki. Czasami się zastanawiam, jak można napisać taką książkę... porno jest na topie a mądre książki, które coś naprawdę wnoszą zostają odsunięte na bok.

Niniejszy drugi tom jest zupełnie inny niż pierwszy. Wtedy poznałam postać i potrzeby Emmy, a głównym wątkiem (bo o jakiejś konkretnej fabule ciężko mówić) były zbliżenia między nią i młodym Jasonem. Teraz autorka poszerzyła nieco wydarzenia fabuły o coś poza seksem (dzięki wprowadzeniu większej liczby bohaterów pierwszego planu, a także horyzonty czytelnika w dziedzinie samej erotyki i pokusiła się o bardziej wyzwolony seks: jest samozaspokojenie się, zbliżenie kobiet oraz obserwacja miłości heteroseksualnej przez osobę trzecią. Samych aktów jest wprawdzie mniej niż w pierwszym tomie, ale króluje większa różnorodność i spełnianie nietypowych zachcianek seksualnych a wszystko to barwnie opisane, co ogromnie wpływa na wyobraźnię. Pojawiają się też wulgaryzmy, ponieważ "kręcą" niektórych bohaterów i sprawiają im dodatkową przyjemność.

Książka udowodniła, że ludzie zwiększają liczbę zbliżeń z partnerem kiedy mają coś do ukrycia albo mają względem niego jakiś ukryty cel. Czy to prawda? Pewnie każdy sam musi ocenić... Autorka pokazała jak bardzo na człowieka wpływa seks, zaś na przykładzie głównie Emmy - że warto walczyć o zaspokojenie swoich potrzeb, na różne sposoby.

Podsumowując - to erotyk w pełnym tego słowa znaczeniu (może nie na miarę Pulitzera, ale można się dorobić wypieków), jest seks pod różnymi postaciami (nie tylko hetero- czy mono-), do tego wiele sytuacji związanych z nagością i pożądaniem. Nie odebrałam książki jako gorszącej, wszak jestem pełnoletnia, ale nastolatkom jej nie polecam. Cała trylogia to - z książki na książkę - stopniowanie napięcia i rozwijanie akcji, wprowadzanie nowych bohaterów, eksperymentowanie i coraz większa liczba urozmaiceń. Także jeśli macie ochotę na chwileczkę zapomnienia i zagłębienia się w lekkiej i niewymagającej myślenia fabule to będzie to dobry wybór.

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/02/natasha-walker-tajemnice-emmy.html

Druga (najlepsza moim zdaniem) część z serii.
Drug tomik to perypetie Emmy na działce u Sally (jej najbliższej koleżanki). Emma wyjechała tam uciekając przed widmem reakcji męża na wieść o jej zdradzie.
Książka rozwiewa lekki nastrój relaksu. Błogiego odpoczynku w domku na peryferiach dwóch „bliskich sobie” kobiet. Później dojeżdżają do nich ich partnerzy i domek zamieszkują już dwie pary. Nie trudno domyśleć się co się dzieje dalej…
Nie są to jednak jakieś niesmaczne nachalne sceny. Wbrew trudnej do zaakceptowania w uczciwym związku rotacji partnerek/partnerów perypetie Emmy nie są wulgarne czy niesmaczne. Emma angażuje się, zatraca w przyjemności, a potem przechodzi do „trybu normalnego” i idzie się opalać… To trochę płytkie, ale Emma nie ukrywa, że po prostu taka jest. Głowna bohaterka twierdzi, że umie oddzielić fascynację seksualną od miłości do partnera – czy do końca? – domyślcie się – podpowiem, że jej reakcja na „oko za oko” męża to zalążek trzeciej części…
W całej trylogii cz.2 stawiam na PIERWSZYM miejscu.
Polecam

Druga (najlepsza moim zdaniem) część z serii.

Po tom drugi sięgnęłam, ponieważ posiadałam i chyba tylko dla tego,,, Niewiele różni się od pierwszego, lecz jakoś lepiej mi się go czytało, Główna bohaterka już mi tak nie przeszkadzała, dlatego postanowiłam dać gwiazdeczkę wyżej. :) Opowiadanko z nutką erotyzmu,,, :) Pozdrawiam :)

Sięgnęłam po tę książkę przez zupełny przypadek. W zasadzie nie czytałam a raczej kartkowałam, ciężko powiedzieć coś więcej niż ponad to,że Emma ma wielką fantazję i apetyt na igraszki byle gdzie i byle z kim.
Uważam,że książki o tematyce erotycznej można napisać z klasą, z gustem, z pewną tajemnicą. Tutaj miałam wrażenie,że książkę pisze jakaś dawna gwiazda porno.

Natasha Walker Tajemnice Emmy: niespodzianki Zobacz więcej
Natasha Walker Tajemnice Emmy: niespodzianki Zobacz więcej