Blue Angel

Otwarte
2013-02-04
2013-02-04
Paulina Makles
klub tancerki uwodzenie seks erotyzm emocje

Zręcznie i lekko napisana – to fakt, i że czyta się błyskawicznie – też prawda. Ale fabularnie "niczego nie urywa", wątki wydają się bez znaczenia, zresztą bardzo szybko można przewidzieć zakończenie (już gdy pierwszy konflikt rozwiązuje zbliżenie). Niby Burleska, a niczym nie ekscytuje, filmu na tym nikt by nie ukręcił nawet krótkometrażowego.

Blue Angel to nowojorski nocny klub. Inny niż wszystkie. Uwodzicielskie tancerki w ponętnych koronkach, tiulach i kabaretkach odkrywają przed każdym magiczny świat burleski.
Kiedy młoda prawniczka Mallory przychodzi tu pierwszy raz, nie wie, jak bardzo zmieni to jej życie. Zniewalająca i zmysłowa tancerka Bette Noir wciąga ją na scenę. Wkrótce właśnie ona wprowadzi Mallory w tajniki uwodzicielskiego striptizu. W Blue Angel dziewczyna odkryje w sobie nieznane jej dotąd pokłady erotyzmu. W blasku świateł sceny, wśród okrzyków rozentuzjazmowanej widowni nareszcie poczuje, że żyje...
Czy iskrzący seksem świat burleski pochłonie Mallory bez reszty? Czy dla dreszczu emocji i doznań na scenie dziewczyna zaryzykuje posadę w kancelarii prawniczej i związek z mężczyzną?

Sama nie wiem czy jestem bardziej rozczarowana czy wstrząśnięta treścią tejże książki. Wiem jedno ta książka nie jest, dla mnie. Napisana jest bardzo prostym językiem, co sprawia, że czyta się ją błyskawicznie. Wątki erotyczne (zajmują większość książki) są mocne, aż momentami budziły we mnie obrzydzenie. Liczyłam na,to, że książka ukaże mi świat zmysłowego tańca, burleskę jako przedstawienie, sztukę teatralna. I tu się rozczarowałam, bo nie było tu tej "magii burleski", a była wulgarność. Główna bohaterka, Mallory, przyszła pani adwokat, wydała mi się taka naiwna, nijaka, mdła, bez temperamentu. Zmieniła się z dnia na dzień w gwiazdę burleski. Jej postać w ogóle mnie nie przekonała.
Myślałam, że będzie to książka pełna uroku, a znalazłam opowieść o różnych kombinacjach seksualnych, a najwięcej lesbijskich. Nie tego oczekiwałam.

Książka o zabarwieniu erotycznym.
Przedstawia historie Mallory, przyszłej prawniczki która czuje sie wypalona zawodowo. Odwiedziny w klubie burleski "Blue Angel" przewracają jej życie do góry nogami.
Książkę czyta sie szybko. Nie potrafiłam sie oderwać, byłam ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterki.

Książka o zabarwieniu erotycznym.

Dobra ale przysłowiowych "gaci nie zrywa". Miałam wrażenie, że opisy scen erotycznych są powtarzane, tylko bohaterowie inni. Jak dla mnie zbyt przewidywalna. To oczywiście tylko moja opinia- skromnego czytelnika, albo raczej skromnej czytelniczki. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić wszystkim. Przeczytajcie i oceńcie sami. Ja daję 5/10 gwiazdek :)

Lesbijki.

Lesbijki.

nudna, musiałam się wysilić, żeby dotrwać do końca.

nudna, musiałam się wysilić, żeby dotrwać do końca.

Przewidywalna do bólu, bez rewelacji.

Przewidywalna do bólu, bez rewelacji.

Przyznam, że nie jestem fanką tego typu książek, ale zachęciła mnie okładka - jest w moich ulubionych kolorach.
Książka spodoba się każdemu kto polubił 50 twarzy....

Książka spodoba się każdemu kto polubił 50 twarzy....

• Erotyka
  • Ebooki