Wyznania uległej

2013-05-03
2013-05-03
Aleksandra Kamińska
Sophie Morgan literatura erotyczna

Nie wiem sama czy bardziej odstrasza mnie styl autorki, niedbałe tlumaczenie czy może dziecinna estetyka i zbyt ozdobny krój pisma.

Historia prowadzona jest bardzo infantylnie i nierówno. Wglądy bohaterki przypominają piętnastolatkę. Gdyby nie mój masochizm i żywe zainteresowanie tematyką BDSM, to nie zrobiłabym sobie czegoś takiego - porzuciłabym lekturę.

Nie jest to wybitne dzieło. Jednakże na tle książek erotycznych jest to najlepsza książka jaką przeczytałam. Nie gloryfikuje toksycznych zachowań czy relacji (jak np. 50 twarzy Grey'a). Moim zdaniem trochę zbyt ogólnie przedstawia BDSM, ale warto mieć na uwadze, iż autorka zainspirowała się własnymi doświadczeniami, stąd to może wynikać.

Podsumowując, nie plakalabym gdyby ktoś wymazał mi tę książkę z pamięci, niemniej jednak, jak na swój gatunek jest naprawdę bardzo dobra.

Podsumowując, nie plakalabym gdyby...

Sophie Morgan poczyniła bardzo odważny krok - dzieli się swoimi własnymi przeżyciami oraz sytuacjami prosto z supialni i nie tylko.
Podziwiam za odwagę pod tym względem.

Jednak relacje bondage, bdsm czy uległa - dominujący są tak indywidualne, że ta książka to tylko kropla w morzu tak szerokim, jakim mogą tylko być ww. relacje.

Podziwiam za odwagę pod tym względem.

Zdecydowanie mocny pamiętnik dziewczyny, która wybrała masochizm i uległość. Mocne, ale nie moje klimaty

Czytalo mi sie dobrze, natomiast nie utozsamialam sie z glowna bohaterka w praktycznie zadnej kwestii. Nie moja bajka ale dobrze jest poznac punkt widzenia kobiet uwiklanych w tego typu relacje. Ogolnie polecam

Przeczytałam ją w 5 godz. Jest o niebo lepsza niż '50 twarzy kogośtam', bo styl pisarski jest całkiem dobry w pierwszej połowie książki. Należało ją zakończyć wcześniej, więcej pożytku by było, gdyby książka miała 150 stron, ponieważ jak wszyscy wspomnieli w opisach jest dużo powtórzeń, niepotrzebnych wtrąceń smsowo-mailowych, przez co treść zaczyna się rozwlekać. Zamiast dostać książkę erotyczną, dostajemy sporo popłuczyn romansowych.

Książka podobno jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i ma wątki autobiograficzne. Jak dla mnie historia się kupy nie trzyma, jest tam cała masa niedociągnieć, jeden opis zaprzecza drugiemu. Najważniejsze, statystycznie jest niemożliwe, żeby w normalnych okolicznościach, aż tylu mężczyzn spotkać, o tak wąskich preferencjach seksualnych.

Dobra książka dla zabicia nudy, polecam wypożyczenie z biblioteki, bo szkoda wydawać pieniądze. Mną treść nie wstrząsnęła, bo żyjemy w świecie, gdzie 40% internetu zawiera treści pornograficzne. Może być skandalizująca, demoralizująca dla osób niepełnoletnich, ale cała reszta z nas nie ma prawa się oburzać, na to co dorośli ludzie, za obopólną zgodą, robią/opisują, że podobno robią w czterech ścianach.

Wciągnęła mnie ta opowieść, nie ma w niej zabójczej fabuły czy traumatycznych przeżyć, ale mimo to Książka ciekawa i wg mnie warta przeczytania. Polecam

Książka mocno napisana. Pisana na podstawie własnych przeżyć, Sophie dzieli sie z czytelnikami swoim życiem erotycznym. Przez co przechodziła, jak sie czuła w danej chwili i opisuje swoją przygodę sado-maso. Co mogę o niej powiedzieć... to na pewno to że szybko się ją czyta ale sie dłuży, nie zostaje w pamięci. Chwilami miałam ochotę ją odłożyć i wziąć coś innego z półki. Czasami już było do przewidzenia co autorka napisze dalej, tak jak by powtarzała to co było napisane we wcześniejszych rozdziałach. Książka na pewno dla dorosłych zawiera sceny erotyczne..

Jak bardzo kobieta jest w stanie oddać się w ręce mężczyzny?
Kiedy jej na nim zależy i lubi sprawiać mu przyjemność.
Co byś powiedziała gdyby partner zaproponował związanie, klapsy lub zaznanie przyjemności w miejscu publicznym? A może pozwoliłabyś żeby Cię ukarał?

Przeczytałam tą książkę około 2-3 lata temu. Jednak do teraz doskonale pamiętam wszystko co w niej było.
Jest to książka na pewno o zabarwieniu erotycznym i ma za zadanie wywołać w czytelniku pożądanie. Ale też pokazuje jak bardzo trzeba ufać partnerowi by odważyć się na takie zabawy.
Nie ma tutaj naciągania rzeczywistości ani zbędnych opisów. Łatwo utożsamić się z bohaterką.
Z racji że książka ma charakter erotyczny to bardzo wciąga i z każdą stroną chce się przeczytać więcej i więcej.

Jak bardzo kobieta jest w stanie oddać się w ręce mężczyzny?
Kiedy jej na nim zależy i lubi sprawiać mu przyjemność.

Ostre. Mocne. Rozumiem, że ludzie mają różne preferencje seksualne.Co dla jednych jest normalne, dla drugich niekoniecznie. Dopóki obie strony chcą tego, godzą się na to I nie krzywdząca siebie i innych,to myślę, że wszystko jest ok. I chociaż to co autorkę kręci i podnieca jest dla wielu jak i również dla mnie niepojęte, to życzę dobrej zabawy i udanego życia.

• Erotyka

Dodaj cytat z książki Wyznania uległej