Wampir z MO

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl z Wampirem (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Cykl z Wampirem (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Wampir z PRL

[ 25 ] Link do recenzji

bardzo fajna, szybko i miło się czyta

Dobre czytadło! Czyta się jednym tchem; popkulturowe nawiązania nieco łopatologiczne, ale ma to swój pilipiukowy urok :)

Druga książka z tego cyklu, od której nie można się oderwać. Historie barwne i fajnie napisane. Nawiązania do popkultury są zabawne. Szczególnie do wampirów z sagi "Zmierzch". Ostatnia historia mi trochę nie odpowiadała pod względem zakończenia, lecz nie można mieć wszystkiego. Polecam.

Tylko gdyby nie to zakończenie...

Podobało mi się znacznie bardziej niż poprzednia część. Może dlatego, że poprzednia skupiała się głównie na poczynaniach świeżoupieczonej wampirzycy- Gosi? Tym razem więcej akcji przyznano reszcie wampirzej ferajny z Pragi, studentowi Radku na usługach Archiwum Z, dziwom Targu Różyckiego, czy zombiakowi Zenkowi. Menażeria równie barwna co pomysłowa.

Zawarte historie to...

Krótkie lekkie opowiadania. Z humorem. Przyjemnie się czyta. Polecam.

Zapilipiukowana na amen jestem, nie chcę się powtarzać więc powiem wam tylko że z tej części dowiemy się że istnieje sposób żeby zmienić się z wampira w człowieka a i sąsiad zombie na tym skorzysta. Oczywiście nic nie będzie łatwe i proste bo nadal znajdujemy się w czasach PRL.

ocena: bdb -

+ kolejny tom utrzymuje poziom
+ humor
+ pomimo formy, pozornie niezwiązane ze sobą opowiadania z życia bohaterów, książka stanowi całość
+ zaskakujący rozwój wydarzeń
+ historia o anomalii wzbudza wręcz niedowierzanie poziomem absurdalności pomysłów

Porządny pilipiukowski poziom. Zdecydowania lepsza od trzeciej części. Zabawna żonglerka tematów, zjawisk popkultury i historii.

Dyskusje

2 972