Wampir z MO

Okładka książki Wampir z MO
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl z Wampirem (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Wampir z PRL

Link do recenzji

587 33 105

Ja nawet nie lubię wampirów.
To było złoto. Tego potrzebowałam. Nie spodziewałam się, że ten zbiór opowiadań (tak, drugi w kolejności, jestem ułomna) przyniesie mi tyle radości. Wydaje się, jakby to pisał Bareja i totalnie widziałabym jako serial w jego reżyserii. PRL to mój konik i może, gdyby ten okres mnie tak nie fascynował, nie wciągnęłabym się tak bardzo. Oczywiście...

Na półkach: , , , ,

Wampir z MO

Po przeczytaniu bardziej wymagających lektur czas na relaks i zabawę. Taki właśnie relaks z zabawę dostarczyła mi ta książka. Dawno temu przeczytałam „Wampir z M-3”, a teraz z przyjemnością powróciłam do tamtych bohaterów, a także spotkałam też nowe postacie. Poznamy przygody wampirów: Marka, Igora, Gosi, Hrabiego, Profesora i Dziadka Weterana, ale też zombiaka...

Kolejna część przygód Gosi. Poprzednia część mnie wciągła i tutaj było to samo. Nie mogłam się oderwać. Nowe zadania, wyzwania i zabawne oraz ciekawe historie się tutaj działy. Z wamipirami nie ma żartów. Uczuć w tej książce nie zabraknie. Polecam. Nie zawiedziecie się.

Super, jest się z czego pośmiać, niema co Andrzejek wymiata.

Drugi tom "Cyklu z Wampirem" zdecydowanie nie odbiega od pierwszego!
Świetna pozycja na rozluźnienia, humor naprawdę wyważony, ramy komunizmu ukazane w zabawnym świetle, oczywiście mają miejsce absurdy, ale pamiętajmy że jest to książka o wampirach :)
Najbardziej chyba przypadło mi do gustu opowiadanie o hrabinie, ale każde opowiadanie było dobre i ciekawe, ciężko się...

Druga część trzyma poziom pierwszej. Właściwie nie było żadnego opowiadania, które by mi się nie podobało, każde miało w sobie "to coś".
Lektura przyjemna na wolny wieczór po ciężkim dniu, kiedy myślenie się wyłącza. Liczyłam na dobrą zabawę i się nie zawiodłam - klimat świetny, bohaterowie wyraziści, na braki konsekwencji przymknęłam oko.
Autor bawi się nawiązaniami, co w...

Na półkach: , , , ,

Naprawdę śfietna kontynuacja, chociarz jak dla mnie w tym tomie było trochę za mało Gosi. Mimo to polecam☺️

Dowcipna opowieść o czasach komuny.
Oczekiwałam rozrywki i ją dostałam:-)

Wyobraźnia Pilipiuka i jego zdolność do snucia opowieści z nutą dobrego humoru nadal na poziomie. Zbiór opowiadań, który bawi, zaciekawia i przenosi czytelnika w dobrze wykreowany świat.

Groteskowo zabawna, absurdalnie wciągająca, kąśliwie ironiczna, pełna czarnego humoru, parodia PRLowskiej rzeczywistości.

3 166
  • Fantastyka