rozwińzwiń

Wampir z MO

Okładka książki Wampir z MO Andrzej Pilipiuk
Okładka książki Wampir z MO
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl z Wampirem (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wampir z PRL

587 33 105

Świetna. Uwielbiam takie absurdalne klimaty. Wampiry i czasy PRL, plus specyficzny rodzaj humoru autora to mieszanka wybuchowa.

Gdy w niedzielne popołudnie za oknem zimno i ponuro, warto opatulić się w kocyk, nalać sobie kieliszek wina i spędzić kilka godzin z wampirami. Drugą część durno-śmiesznych przygód bytów nie całkiem umarłych bawi znakomicie. Dowiecie się dlaczego amerykańskie wampiry błyszczą, jak ugościć znajomą zza granicy, jak działa studnia życzeń i poznacie odpowiedzi na wiele innych pytań, o których nie mieliście pojęcia, że nie znaliście na nie odpowiedzi. Że co, że grafomańskie, schematyczne i głupkowate? A czego się spodziewaliście po Wielkim Grafomanie ;)

Lekki i przyjemny zbiór powiązanych opowiadań, ciekawa drwina z socjalizmu.

Lekki i przyjemny zbiór powiązanych opowiadań, ciekawa drwina z socjalizmu.

EDIT 2023: to dalej przyjemna, nawet zabawna książka.

EDIT 2023: to dalej przyjemna, nawet zabawna książka.

Myślałem, że może będzie lepiej niż w pierwszej części ale niestety nie było. Nawet jeśli Pilipiuk ma jakiś ciekawy pomysł to nadal jest nieśmiesznie i bardzo przewidywalnie.
Jak ktoś ma kłopoty z zaśnięciem to polecam. Przy tej lekturze zaśnie.

Jak ktoś ma kłopoty z zaśnięciem to polecam. Przy tej lekturze zaśnie.

Niezła książka, choć humor miejscami wydał mi się wymuszony. Odniesienia do współczesnych tworów popkultury nachalne i mało śmieszne.

Zabawna nawet

Zabawna nawet

Czasami mam wrażenie że Pilipiuk bardzo dobrze odnajduje się w tamtych realiach i potrafi z humorem opisać absurdy "zamierzchłych czasów"... polecam sobie przypomnieć lub też poznać jak to było.

Wampir z MO to lekka i przyjemna lektura od Pilipiuka, szybko się ją pochłania, nie zabrakło także dobrego humoru do czego ten autor już mnie przyzwyczaił.
Fajna odskocznia od brutalnych kryminałów (chociaż za kolejny się zaraz biorę 😜)
Książka jak najbardziej warta przeczytania 👏

Książka jak najbardziej warta przeczytania 👏