Szewc z Lichtenrade

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 5) Seria: Bestsellery polskiej fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Światy Pilipiuka (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Bestsellery polskiej fantastyki

Oficjalne recenzje i

Tajemnice przeszłości

[ 11 ] Link do recenzji

Grafomania Pilipiuka
Opowiadania są dobre, nic nadzwyczajnego ani zapadającego w pamięć. Nie są złe, nie są wybitne ani nawet zaskakujące. Autor idzie jak zwykle na ilość zamiast na jakość, ale mimo wszystko słucha się tych historyjek przyjemnie, jakby dla zabicia czasu. Żadnego nie mogę wyróżnić, ponieważ szybko mi z głowy uleciały, może to wina wersji audio zamiast papieru...

Trochę słabiej od poprzednich części, jednak nadal na zadowalającym poziomie. Opowiadania o Robercie Stormie oraz o dr Skórzewskim jak zwykle wciągające

Kolejny zbiór opowiadań autorstwa „Wielkiego Grafomana”, który wymyka się jednoznacznym ocenom. Bo tam gdzie pojawia doktor Skórzewski bądź Robert Storm jest całkiem interesująco. Gdzie ich brakuje, poziom zdecydowanie spada. Poza tym nie przepadam za historiami poświęconymi historiom alternatywnym (vide opowiadanie „Wunderwaffe”). Nie da się ukryć, że w roli miłego...

Zbiór opowiadań o: neogermańskim realiście o pseudonimie artystycznym Hitler, spragnionych tytoniu kołtunach, archeo wędrówkach w czasie, kryptozoologii... I nieśmiertelna "twoja chata z kraja" oraz obowiązkowa "furda".
Bywały lekkie mielizny, ale podobało mi się! Dobrze wypracowana szóstka.

Na półkach: , , , , ,

Dużo słabsza część. Kilka mało wciągających opowiadań, podobały mi się tylko te o Robercie Stormie.

Dowcipne, dobry język.

Nie wszystkie opowiadania się mnie podobały były. Ale to urok zbiorów opowiadań..

Jak to u Pilipiuka czyta się ciągiem. Większość opowiadać zdecydowania bardzo dobrych, szczególnie Traktat o higienie i Ludzie którzy wiedzą. Dla ludzi lubiących historię, starocie, poszukiwania skarbów. Idealne na podróż koleją, a że trafił się przymusowy pobyt w domu ...też dało radę!

Trzyma podobny poziom jak pozostałe książki, nic wybitnego, ale przyjemna lektura.

Uwielbiam klimat książek Pilipiuka, który pozwala odnaleźć mgiełkę tajemnicy i magii w szarej codzienności, no i jego poczucie humoru.

Dyskusje

3 147