Najazdy Mongołów

Okładka książki Najazdy Mongołów Timothy May
Okładka książki Najazdy Mongołów
Timothy May Wydawnictwo: Bellona powieść historyczna
239 str. 3 godz. 59 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Tytuł oryginału:
The Mongol art of war
Wydawnictwo:
Bellona
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
239
Czas czytania
3 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
9788311117006
Tłumacz:
Jowita Matys
Tagi:
Sztuka wojenna Mongolia -- 13 w.
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki The Mongol World Michael Hope, Timothy May
Ocena 0,0
The Mongol World Michael Hope, Timot...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2071
1234

Na półkach: , ,

Tytuł jest trochę zwodniczy, bo książka nie traktuje jakoś bardzo szczegółowo na temat samych najazdów mongolskich, ale raczej stanowi pewne mini kompendium na temat Mongołów w ogóle. Są tu informacje o powstaniu imperium mongolskiego, specyfice armii, strategii walki, najważniejszych dowódcach i przeciwnikach - ale wszystko w dość skrótowej formie, bez wnikania w szczegóły. Wyszło to książce w sumie na dobre, bo lektura nie nuży nadmiarem detali, a zainteresowanych odsyła do dość obszernych przypisów i bibliografii.

Dlatego pozycja jest godna polecenia dla każdego, kto chce liznąć trochę wiedzy na temat Mongołów, ale nie dla tego, kto chciałby poznać szerszy aspekt ich działalności i specyfiki. Dobra pozycja wyjściowa do zbierania informacji o tych średniowiecznych najeźdźcach.

Tytuł jest trochę zwodniczy, bo książka nie traktuje jakoś bardzo szczegółowo na temat samych najazdów mongolskich, ale raczej stanowi pewne mini kompendium na temat Mongołów w ogóle. Są tu informacje o powstaniu imperium mongolskiego, specyfice armii, strategii walki, najważniejszych dowódcach i przeciwnikach - ale wszystko w dość skrótowej formie, bez wnikania w...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
621
544

Na półkach: , , ,

,,Najazdy Mongołów" to historia o tym, jak mało znaczące plemiona koczowników opanowały prawie cały kontynent. Autor jest pod wielkim wrażeniem mongolskiej sztuki wojennej, czemu trudno się dziwić, jednak popełnia w swojej książce sporo pomyłek, np. mylnie twierdząc, że Mongołowie w walce walczyli wyłącznie na dystans. Nadaje również zbyt wielkie znaczenie mongolskim łukom, uważając że mogły skutecznie razić na dystans 300 metrów, a na 150 metrów przebijać zbroję. Gdyby tak było, nie wiem czy ktoś bawiłby się w opracowywanie broni palnej... Słabo opisane są walki w Europie. O ile podbój Rusi jest oparty na pewnych kronikach, to już źródła polskie i węgierskie nawet nie pojawiają się w bibliografii! O wiele lepiej prezentuje się opis rządów Czyngis - chana i kampanii przeciwko Chinom i Chorezmowi, które oparte zostały na solidnej literaturze, co jest pewną zaletą, w końcu o najazdach na Polskę literatury nie brakuje.

,,Najazdy Mongołów" to historia o tym, jak mało znaczące plemiona koczowników opanowały prawie cały kontynent. Autor jest pod wielkim wrażeniem mongolskiej sztuki wojennej, czemu trudno się dziwić, jednak popełnia w swojej książce sporo pomyłek, np. mylnie twierdząc, że Mongołowie w walce walczyli wyłącznie na dystans. Nadaje również zbyt wielkie znaczenie mongolskim łukom,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    18
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    13
  • Historia
    5
  • Średniowiecze
    4
  • Historia wojskowości
    1
  • Literatura angielska
    1
  • W mojej biblioteczce
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Wojskowość powszechna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najazdy Mongołów


Podobne książki

Przeczytaj także