Piękne istoty

Okładka książki Piękne istoty Kami Garcia, Margaret Stohl
Okładka książki Piękne istoty
Kami GarciaMargaret Stohl Wydawnictwo: Łyński Kamień Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 1) Ekranizacje: Piękne istoty (2013) fantasy, science fiction
Kroniki Obdarzonych (tom 1)
Beautiful Creatures
Ekranizacje:
Piękne istoty (2013)
fantastyka książki dla młodzieży

Okładka książki Młodzi Tytani. Robin Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki Constantine. Zdradliwe iluzje Kami Garcia, Isaak Goodhart
Constantine. Z... Kami Garcia, Isaak ...
Okładka książki Joker/Harley: Zabójczy umysł Jason Badower, Kami Garcia, Mike Mayhew, Mico Suayan
Joker/Harley: ... Jason Badower, Kami...
Okładka książki Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...

Książka mocno zagmatwana. Polecam film 😁😉

Książka mocno zagmatwana. Polecam film 😁😉

przypomniałam sobie o tej książce i postanowiłam wystawić jej opinię. czytałam ją bardzo dawno i moge się wypowiedzieć jedynie z perspektywy 11 latki ale pamiętam że strasznie mnie wciągnęła nie tylko w tą serię ale też ogólnie w książki fantyastyczne i dlatego postanowiłam wystawić opinie bo jest to książka którą chyba najbardziej mi zapadła w pamięć. tak jak mówię w tamtym momencie oceniłabym ją 11/10 teraz ciężko mi stwierdzić prawdopodobnie znalazłabym wiele rzeczy do których można się przyczepić. polecam jak najbardziej dla młodszych czytelników. klimatem przypomina serial shadow hunters albo pamiętniki wampirów

Bardzo przyjemna w czytaniu i porywająca. Chętnie wrócę do niej ponownie.

Bardzo przyjemna w czytaniu i porywająca. Chętnie wrócę do niej ponownie.

"Piękne istoty" Kamii Garcia & Margaret Stohl kończę na 83 z 533. Nic mnie w tej opowieści nie kręci, nic nie trzyma.

Może przez to, że czytałam na raty nie udało mi się wciągnąć w te historie. Pomysł fajny, fabuła ciekawa, ale jakoś ta miłość do grobowej deski pomiędzy 16-latkami mega infantylna. Zobaczymy, jak się będzie czytało kolejną część.

2095
2033

Książka "Piękne istoty" zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "Kroniki Obdarzonych".
Poznajemy historię szesnastoletniego Ethana Wate'a, który mieszka na południu Stanów Zjednoczonych. W miasteczku Gatlin w Karolinie Południowej czas stanął w miejscu, a ludzie ciągle postrzegają wojnę secesyjną poprzez pryzmat "północnej agresji". Jednakże pierwszego dnia kolejnego roku szkolnego Wate spotyka tajemniczą Lenę Duchannes, siostrzenicę lokalnego odludka, a także dziewczynę ze swoich snów. Ethan szybko odkrywa, że Lena nie jest typową nastolatką, a ich rodzący się związek nie opiera się tylko i wyłącznie na fizycznym przyciąganiu, lecz również na tajemniczej więzi, która już niedługo zmieni ich życie.
Bardzo dobra książka dla młodzieży, miała swoje wzloty i upadki, jednak polecam.

Nawet uwzględniając fakt, że książka do "najmłodszych" już nie należy i od czasu jej wydania widzieliśmy multum innych książek opartych na podobnym schemacie, nie jestem w stanie dać wyższej oceny.
Historia jest miałka, bohaterowie papierowe, nic nie wzbudza emocji. Czytając ma się wrażenie, że w kółko ma się do czynienia z tymi samymi scenami - gdyby wyciąć 2/3 treści wyszłoby jej to tylko na dobre.
Daję 3 gwiazdki głównie żeby docenić ogólny pomysł i to, że ku mojemu zaskoczeniu głównym bohaterem była postać męska, co było dla mnie ciekawe w kontekście gatunku młodzieżowego z tamtego okresu.

Zarys fabuły wydawał się być ciekawy. Może bez fajerwerków, ale dawał nadzieję na prostą historię, z którą można się zrelaksować. Niestety ta lektura nie zapewniła nawet tego....

Wciągająca powieść dla młodzieży. Trochę za dużo dla mnie niedomówień i niepotrzebnych tajemnic. Akcja też często jest ucinana a bohaterowie za mało zdeterminowani.
Cała historia ciekawa i wciągająca. Sięgnę po olejne tomy.

Cała historia ciekawa i wciągająca. Sięgnę po olejne tomy.

Teen drama, idealna dla osób chcących się zrelaksować przy łatwej książce.

Teen drama, idealna dla osób chcących się zrelaksować przy łatwej książce.

Historia niczym nie zaskakująca. Bohaterowie są "płascy", a fabuła dość przewidywalna.